Ljubicice...:)

bordo-belka-1.jpg
 
Soledad, stvarno treba da se ponosis svojim ljubicicama.
Ja sam moje bas zapostavila, ni na sta ne lice, ali si me sad ti bas inspirisala da im se posvetim.
Imam ih samo u tamno ljubicastoj boji.
Potrudicu se da i moje budu tako lepe, pa ako uspem, slikacu ih i prikazati ovde :)
 
Mirodjija hvala! :cao:
Ako hoces da ih osvezis skini im povrsinski sloj zemlje /samo pazi da ne diras koren /
i dodaj novu zemlju. Stavi ih na svetlo mesto /na prozoru koji nema direktno sunce najvise
im odgovara/ u prostoriji koja se greje. Mozes ih prihranjivati nekim tecnim djubrivom za cvetnice.
Zalivaj umereno jer im ne odgovara ni visak ni manjak vode.
 
Hvala Soledad na savetima :)
Nije da ne umem da ih negujem, vec sam ih zapostavila.
Ja moje ljubicice preko zime zalivam tako sto im u podlozak sipam vrelu vodu, neverovatno, ali prija im to.
Takodje, listove im ne cetkam, vec ih isperem mlakom vodom (ispod cesme).
Verovatno ti ovo izgleda nemoguce, kao sto je i meni dok sam gledala jednu moju komsinicu, a kasnije i koleginicu dok su ovo isto radile.
Ljubicice su im, da ti kazem, bile prelepe.
Jedva cekam da se i moje oporave i opet budu lepe :)
 
Moram da priznam da mi to sa vrelom vodom spada u rubriku verovali ili ne.
Verovatno se voda rashladi dok stigne do korena posto je koren
ljubicica mali i ne ispunjava celu saksiju, inace bi se ljubicice odmah
osusile.

Jedna od mojih
5q61.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala! Listove ljubicica retko cistim /kad prospem slucajno zemlju i sl./Onda upotrebim cetkicu. Ne znam kako i zasto ali
na njima se ne zadrzava prasina. Imaju prirodan sjaj. Ako je biljka zdrava ima neki mehanizam samociscenja.
 
Evo, slikala sam i ja svoje ljubicice. Listove sam ovoga puta iscetkala.
Pogledaj ih pa mi reci sta mislis
Prva je prepuna i pupoljaka i puno malih busena cini jedan veliki, ne znam da li bih sada smela da ih razdvojim, pa posadim svaki u svoju saksiju.

[URL=http://i.imagefra.me/98cjrwqh]Uploaded at ImageFra.me[/URL]

- - - - - - - - - -

Druga vrlo slicna prvoj

[URL=http://i.imagefra.me/e82jrwqi]Uploaded at ImageFra.me[/URL]

- - - - - - - - - -

Treca rekla bih - normalna :)

[URL=http://i.imagefra.me/be4jrwqj]Uploaded at ImageFra.me[/URL]

- - - - - - - - - -

Cetvrta, kao i prve dve
 
Mirodjija, ne izgledaju kao zapostavljene, naprotiv. Super su, pune pupoljaka i cvetova.
Posto cvetaju nemoj sad da ih razdvajas. Kad zavrse cvetanje presadi ih. Ja bih ovim "starim"sada
zamenila gornji sloj zemlje. Kad naprave pauzu u cvetanju presadi ih u novu zemlju.
Prehranjuj ih sve tecnim djubrivom prijace im.
Pozz. :bye:
 
kad smo kod ljubicica, moja sestra ih obozava,i pre neki dan smo bile ja i ona nesto u sudu za imovinu kad tamo u kancelariji ljubicice ko' tvoje isto raznih boja prosto mame da ih gledas i da im se divis.Kad smo zavrsile sta smo imale ja na kraju pitah moze li pelcer od neke sram ne sram , tacnije pokazala sam koje boje :rumenko:, ona zena uzme od svake po dva lista nam nakida i da.Tako je moja sestra sva srecna izasla sa fisek pun pelcera.
 

Back
Top