Љиљана Смајловић: Опозиција прави протест на дан убиства Оливера Ивановића да би људи заборавили њихов огавни напад на Стари двор

Видиш како смо се променили. 1941, највећи део народа је тачно знао да неће у ту калакурцију. А сад, ето има оних који мисле другачије. Мада и сад су мањина.
Pa nije tacno. Cetnici su bili za zapad.
 
Pa nije tacno. Cetnici su bili za zapad.
Четници су били за ослобођење Југославије и самим тим су сарађивали са свим савезничким снагама. Четници:
1706076445503.png


;)
 
Pa nije tacno. Cetnici su bili za zapad.
Ја мислим да си ти или превише млада, или превише стара. Нисмо ушли у трећи рајх,каоштоови који нас окружују јесу. Можда је било оних који су били за то, али огромна већина је била против. Тако и сад. Огромна већина Срба је против да уђемо у четврти рајх.
 
Ја мислим да си ти или превише млада, или превише стара. Нисмо ушли у трећи рајх,каоштоови који нас окружују јесу. Можда је било оних који су били за то, али огромна већина је била против. Тако и сад. Огромна већина Срба је против да уђемо у четврти рајх.
Niko ne govori o trecem (a ni cetvrtom) rajhu, nego o saveznistvu sa zapadnim silama.

Драгољуб Михаиловић

У јануару 1942. године, нови председник Министарског савета Краљевине Југославије Слободан Јовановић је именовао Михаиловића за министра војске, морнарице и ваздухопловства.[5] На истом дужности је остао и у другој влади Слободана Јовановића, међувлади Милоша Трифуновића и влади Божидара Пурића, односно до јуна 1944. године. Током највећег дела рата, у Михаиловићевом штабу су се налазиле савезничке (америчке и британске) војне мисије. Генерал Михаиловић је са својим снагама организовао прихват преко 500 савезничких ваздухопловаца оборених изнад непријатељских линија 1944. године, те њихову евакуацију са импровизованих аеродрома у операцији Халијард.

Након Другог светског рата, нове југословенске комунистичке власти су га ухапсиле и осудиле на смрт за колаборацију и ратне злочине, да би 17. јула 1946. године био убијен на тајној локацији. Виши суд у Београду је маја 2015. године, усвојио захтев за његову рехабилитацију и прогласио ништавном пресуду која је донесена 69 година раније.

Амерички председник Хари Труман му је 29. марта 1948. године, постхумно доделио Легију за заслуге првог степена, као признање за: „многи амерички авијатичари спасени и враћени безбедно”. У указу о додели одликовања, Труман је навео: „Генерал Михаиловић и његове снаге, упркос недовољном снабдевању, и борећи се под изузетним тешкоћама, материјално су допринели савезничкој војсци и били учесници у извојевању коначне савезничке победе.”[6]
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Драгољуб_Михаиловић

U svakom slucaju nema mnogo veze sa temom, ali prekini da na najgori komunisticki nacin "blatis" zapad.
 
U svakom slucaju nema mnogo veze sa temom, ali prekini da na najgori komunisticki nacin "blatis" zapad.
Четврти Рајх постоји и то је САД и ткз. ЕУ са НАТО алијансом као новим Вермахтом.
Ђенерал Дража сигурмо не би било уз такве. Иначе, он је још пре рата био у вези са совјетским службама, Драгиша Васић је током рата био његова веза са Москвом, а постоје и подаци да је сахрањен у Москви у Краснодару, и да није стрељан овде.

Али, наравно, то ти представници ове ,, званичне" историје неће рећи ;)
 
Niko ne govori o trecem (a ni cetvrtom) rajhu, nego o saveznistvu sa zapadnim silama.


https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Драгољуб_Михаиловић

U svakom slucaju nema mnogo veze sa temom, ali prekini da na najgori komunisticki nacin "blatis" zapad.
Савезништно са западним силама, у овом часу је исто што и улазак у четврти рајх. И онда нисмо ушли у савез са трећим рајхом, што је тада било савезништво са западним силама.
 
Савезништно са западним силама, у овом часу је исто што и улазак у четврти рајх. И онда нисмо ушли у савез са трећим рајхом, што је тада било савезништво са западним силама.
Nisi razumeo, govorila sam o saveznistvu u proslosti, u ratovima.

Samim tim legitimna je i danas svaka simpatija ka zapadu, bas kao i ka istoku, jer je tako oduvek bilo, na takvom smo geografskom polozaju.

Nisu jedni neposteni a drugi posteni, nego se radi i dve razlicite koncepcije (mada ih ustvari ima i vise) o najboljem razvoju Srbije u buducnosti.
 
Ја мислим да си ти или превише млада, или превише стара. Нисмо ушли у трећи рајх,каоштоови који нас окружују јесу. Можда је било оних који су били за то, али огромна већина је била против. Тако и сад. Огромна већина Срба је против да уђемо у четврти рајх.
Mozda je i srednjovecna dama :flert:
 
Nisi razumeo, govorila sam o saveznistvu u proslosti, u ratovima.

Samim tim legitimna je i danas svaka simpatija ka zapadu, bas kao i ka istoku, jer je tako oduvek bilo, na takvom smo geografskom polozaju.

Nisu jedni neposteni a drugi posteni, nego se radi i dve razlicite koncepcije (mada ih ustvari ima i vise) o najboljem razvoju Srbije u buducnosti.
Не. Ти ниси разумела. Сад је 1939. година. Спирала зла је покренута. Дошло је доба ратова. НАТО је четврти рајх. Управо је рат добра и зла. Наравно да добро није апсолутно добро, нити је зло, апсоултно зло, ко што никад није. Сви ратови који се воде у свету, изазвани су са једне стране. Не са две.
 

Back
Top