Литература о Другом светском рату у Југославији

Poruka
9.561
Литература о Другом светском рату у Југославији је дословно прекобројна, поготово она настала у послератној Југославији, али за правилно разумевање овог веома сложеног раздобља свакако ће много тога још морати да се истражи и напише.

Пошто је ово један од најактивнијих потфорума, бар што се тиче посећености и дискусија, покрећем ову тему где ћемо постављали линкове према књигама и другим врстама штампане грађе, које се односе на овај интересантан период.

Било би пожељно да форумаши осим линка наведу ауторе, назив дела, место и годињу издања, како би иста постала претражива и на форуму.

За почетак, неколико књига које су доступне на скрибду.

1. Milan Stojadinović, Ni rat ni pakt, Buenos Aires, 1963
2. Savo Skoko, Pokolji hercegovačkih Srba '41, Beograd, 1991
3. Dušan Babac, Specijalne jedinice jugoslovenske vojske u Aprilskom ratu, Beograd, 2001
4. Група аутора, Први округли сто "Гаравице 1941." : зборник саопштења, свједочења и докумената, Бања Лука, 2010
5. Алексеј Ј. Тимофејев, Руси и Други светски рат у Југославији, Београд, 2010
6. Милош Тимотијевић, Звонко Вучковић : ратна биографија (1941-1944), Београд, 2015
7. Gojko Jokić, Jugoslavije : spomenici revolucije, Beograd, 1986
 
http://digitalizovanaizdanja.sluzbenenovine.rs/#

Дигитализована издања службених новина Србије и Југославије 1813-1944.

Гледао сам већ на том иначе сјајном сајту, али за овај период 1941-1944. дати су службени листови Краљевине Југославије, који су излазили у Лондону. Што се тиче издања Недићеве Србије, тога нема на сајту.
 
Гледао сам већ на том иначе сјајном сајту, али за овај период 1941-1944. дати су службени листови Краљевине Југославије, који су излазили у Лондону. Што се тиче издања Недићеве Србије, тога нема на сајту.
Тешко је то све наћи. Да ја имам времена скенирао би доста тога.
 

Back
Top