Linux vs. Windows?

Само поимање терминала је језиво, као да кажемо виндовс корисницима, ајмо сад користити команд промпт.

Ajde namesti staticku rutu na Windows-u, (u Linux-u mozes iz GUI-ja)

Ево ти још један разлог зашто Линукс не може да се носи са Виндовсом:
There are now more than 2.5 billion gamers across the world.

Игре се раде за Виндовс.
Zahvaljujuci Steamu, jako mali broj naslova ne moze sada da se igra pod Linux-om. A i te koje ne mogu posle odredjenog vremena se srede.
Ja imam preko 200 igara i sve to radi na Linux-u (velika vecina je native).
 
Jos jedna stvar gde je bolji Linux je u tome sto nema ransomware-a. Sve vise i vise nesrecnih korisnika se po forumima zali kako su izgubili fotke/dokumente
video materijal i sve ostalo. Windows jedino legalan + profi antivirus to moze zastiti. Garant piratski Windows ima ugradjen malware.
 
Jos jedna stvar gde je bolji Linux je u tome sto nema ransomware-a. Sve vise i vise nesrecnih korisnika se po forumima zali kako su izgubili fotke/dokumente
video materijal i sve ostalo. Windows jedino legalan + profi antivirus to moze zastiti. Garant piratski Windows ima ugradjen malware.
Znamo da su Windblowsi puni smeća! Razvijanjem tvoje teorije dolazimo do toga da se to smeće aktivira ako se OS NE aktivira do predviđenog roka za to! :zcepanje: :zcepanje:
 
Jos jedna stvar gde je bolji Linux je u tome sto nema ransomware-a. Sve vise i vise nesrecnih korisnika se po forumima zali kako su izgubili fotke/dokumente
video materijal i sve ostalo. Windows jedino legalan + profi antivirus to moze zastiti. Garant piratski Windows ima ugradjen malware.
Što se ovoga tiče, smatram da nisi u pravu. I korisnici legalnih windows-a su se suočavali sa malware-om, a ja (ne hvalim se, samo kažem) nisam nikad imao legalan windows, jer sam uvek krpio kompjutere, ali pošto znam ponešto, znao sam i kako da izbegnem.
Jedan moj drugar je gotovo redovno skupljao viruse preko"smajli central", ložio se na te smajlije (dobro, tad je to bilo relativno novo, ali...) i redovno me zvao da mu reinstaliram windows. Na kraju sam mu rekao: "J***li te smajliji, počeću da ti naplaćujem!". Naravno da mi nije poverovao (zna da neću), ali je shvatio da sam pop*zdeo i odustao od glupih smajlija :)
 
Što se ovoga tiče, smatram da nisi u pravu. I korisnici legalnih windows-a su se suočavali sa malware-om, a ja (ne hvalim se, samo kažem) nisam nikad imao legalan windows, jer sam uvek krpio kompjutere, ali pošto znam ponešto, znao sam i kako da izbegnem.
Jedan moj drugar je gotovo redovno skupljao viruse preko"smajli central", ložio se na te smajlije (dobro, tad je to bilo relativno novo, ali...) i redovno me zvao da mu reinstaliram windows. Na kraju sam mu rekao: "J***li te smajliji, počeću da ti naplaćujem!". Naravno da mi nije poverovao (zna da neću), ali je shvatio da sam pop*zdeo i odustao od glupih smajlija :)
Управо си искористио смајл. Шалим се. :mrgreen:
Како ствари стоје, Виндовс доминира на тржишту по много чему колико год се то не свидело људима који познају дубоко материју. Просичним корисницима је предобар, а тек растућем броју гејмера. Ако линукс не почне са развојем подршке за игре, неће никада бити у равни.
 
Управо си искористио смајл. Шалим се. :mrgreen:
Како ствари стоје, Виндовс доминира на тржишту по много чему колико год се то не свидело људима који познају дубоко материју. Просичним корисницима је предобар, а тек растућем броју гејмера. Ако линукс не почне са развојем подршке за игре, неће никада бити у равни.
:) :) :)
Da, ovo je smajli sastavljen od : i )...
On je instalirao tu aplikaciju koja je imala lepše smajlije, ali prođe par dana "Hajde dođi, nešto me zeza komp"... Naravno, dođem i vidim Smiley Central!!! :dash:
Naravno da su igre donele prednost windowsu (kao i grafički interfejs dok je linux još bio "DOS" :) ) (sad će me neko ubiti zbog "DOS" :) )
Neko ko koristi samo internet, mail, fejsbuk i gleda filmove ili sluša muziku, daj mu sada bilo koji linux, pokaži mu Firefox i završio si, on ima sve što mu treba.
 
Što se ovoga tiče, smatram da nisi u pravu. I korisnici legalnih windows-a su se suočavali sa malware-om, a ja (ne hvalim se, samo kažem) nisam nikad imao legalan windows, jer sam uvek krpio kompjutere, ali pošto znam ponešto, znao sam i kako da izbegnem.
Jedan moj drugar je gotovo redovno skupljao viruse preko"smajli central", ložio se na te smajlije (dobro, tad je to bilo relativno novo, ali...) i redovno me zvao da mu reinstaliram windows. Na kraju sam mu rekao: "J***li te smajliji, počeću da ti naplaćujem!". Naravno da mi nije poverovao (zna da neću), ali je shvatio da sam pop*zdeo i odustao od glupih smajlija :)
Naravno i da kupljeni Windows moze da zapati malware, samo sto ne dolazi u okviru instalacije... obicno oni aktivatori uvaljuju malware...
 
Uvek Linux, bez ikakve dileme. Prosto, sistem je previse jak i mnogo je pouzdaniji nego Microsoftov. Kada jednom Windows pocne da se kvari (znaci dva do tri meseca), to oznacava pocetak kraja, uskoro ce reinstalacija. Otkad koristim Linux (neke 3-4 godine), takvih problema bukvalno nemam nimalo.
u firmi gde radim , rade windows7-ce bez ikakvih problema po 10 -tak godina , tako da vaše pljuvanje po njima me se ne dotiče , a u zadnje vreme kada vidim da se nešto usporilo ja jednostavno uzmem ssd i iskloniram hdd na njega i stavim ssd da bude glavni , i sve radi dalje kao da sam kupio nov pc , računar je ponovo brz kao metak
 
osnovni problem svih vas je da vama svima računar služi za "nešto" , a to nešto je ili igranje ili posao ili zabava i tu se svakointeresovanje , znanje i kontakt sa računarem završava.
Šta ko radi
- gejmer se samo igra i malo surfuje , odradi instalaciju igrice , malo društvene mreže i to je to , izuzev ako je veće društvo pa bi da se igraju lokalnu u LAN-u e za to je potrebno malo znanja i veštine barem onoga ko drži server na svojoj mašini.
- surfer samo surfuje i koristi društvene mreže
-posao (e ovi su najgori) , obično svi rade u nekim unapred napravljenim tabelama ili nekim specijalizovanim programima za tačnu određenu stvar i tu prestaje svako njihovo znanje ili interesovanje za računare , oni znaju da upale i ugase računar i popune tabele i kliknu save svaki dalji kontakt im je nepotreban i nepoznanica.
 
Zadnji put kad sam proveravao trebalo je sa komandne linije... nije bas da Windows sve moze da se zavrsi iz GUI-ja,
zapravo vise toga da sredis mozes na Linux-u iz GUI=ja...
ovo postoji u windowsu od pre pamtiveka valjda od 95-ce
1598466120025.png

na jedan "ethernet" mrežni port staviću deset - ne dvadeset različitih statičkih ip adresa iz 20 potpuno različitih mreža ako su one spojene u jednu fizičku mrežu da bi jedan računar mogao da operiše po svim tim mrežama po potrebi,
prvo i osnovno : mora se naučiti koristiti windows da bi neko mogao da priča o njemu
 
ovo postoji u windowsu od pre pamtiveka valjda od 95-ce
Pogledajte prilog 754244
na jedan "ethernet" mrežni port staviću deset - ne dvadeset različitih statičkih ip adresa iz 20 potpuno različitih mreža ako su one spojene u jednu fizičku mrežu da bi jedan računar mogao da operiše po svim tim mrežama po potrebi,
prvo i osnovno : mora se naučiti koristiti windows da bi neko mogao da priča o njemu
Nije to staticka ruta vec manuelno podesavanje adrese, tj saticka adresa.Staticka ruta ti je ovo:
 

Prilozi

  • Screenshot from 2020-08-26 21-04-43.png
    Screenshot from 2020-08-26 21-04-43.png
    162,9 KB · Pregleda: 5
Nije to staticka ruta vec manuelno podesavanje adrese, tj saticka adresa.Staticka ruta ti je ovo:
to se zove pravljenje vpn tunela za izlazak na net a ne statička ruta , pametan čovek ne koristi open vpn preko nepoznatih servera jer ta "najjeftinija" varijanta može da te izađe najskuplje na svetu, u vremenu iz kojega ja potičem se koristio proxy server da bi se sakrila sopstvena adresa od internet pretraživača , ajde da je LV3VPN ili VPN over tcp-ip pa ajde de , ali na svakom tome open vpn serveru stoji bot koji kontroliše protok i sadržaj i sada umesto da svi znaju zna samo "jedan" pa ti ako si lud otkucaj svoje username ili pasword ili pin za karticu , samo napred budi mi gost :)
1598473128340.png

ali siguran sam da neke opcije postoje i za dodaj vpn za plaćeni server izlazak na net
ja te tvoje rute odradim na ruterboardu
 
u firmi gde radim , rade windows7-ce bez ikakvih problema po 10 -tak godina , tako da vaše pljuvanje po njima me se ne dotiče , a u zadnje vreme kada vidim da se nešto usporilo ja jednostavno uzmem ssd i iskloniram hdd na njega i stavim ssd da bude glavni , i sve radi dalje kao da sam kupio nov pc , računar je ponovo brz kao metak

A meni zlata vredi kada instaliram Linuks i ne moram da se gnjavim sa DRAJVERIMA, kao ni sa čestim apdejtima i nadogradnjama pa prođe i sat vremena kada makinu uključim, a da bih mogao nešto da napravim, recimo jedno skeniranje koje traje 2 minute....
 

Back
Top