Linux vs. Windows?

Uvek Linux, bez ikakve dileme. Prosto, sistem je previse jak i mnogo je pouzdaniji nego Microsoftov. Kada jednom Windows pocne da se kvari (znaci dva do tri meseca), to oznacava pocetak kraja, uskoro ce reinstalacija. Otkad koristim Linux (neke 3-4 godine), takvih problema bukvalno nemam nimalo.
Linux nista nije pouzdaniji od mac-a ,ja isto godinama koristim mac bez ikakvih problema ...oba sistema su bazirana na Unix,razlika je u kernelu .
 
Softver se "razvija" u sluzbi hardvera ,tj.proizvodjaca hardvera ,zato su andoid i ios potisnuli symbian koji je trosio znatno manje resursa od pomenutih os ....
Symbian je mnogo stabilniji od androida .
Da nema tog "razvoja" softvera propali bi i proizvodjaci softvera i hardvera .
Dodaju se novi featuri, sa obzirom na mogucnost prosecnog hardvera. Da nema razvoja softvera, ne bi niko kupovao nista novo.
No kako to isto vazi i za kola i usisivace i ostalo, ne vidim ovde nista specficno.
 
Dodaju se novi featuri, sa obzirom na mogucnost prosecnog hardvera. Da nema razvoja softvera, ne bi niko kupovao nista novo.
No kako to isto vazi i za kola i usisivace i ostalo, ne vidim ovde nista specficno.
Baš i ne važi za ostalo? Npr. Još koristim 35 godina stari štednjak! I koristiću ga verovatno dok sam živ! :zcepanje:I svejedno bi se kupovalo novo jer na 30 godina starom PC-u ne bi mogao da gledaš i slušaš 'jubitu', filmove i slično!
Novi featuri??? Zamisli katastrofe da na starom PC-u i softveru ne možeš da gledaš te nove feature kao REKLAME i slično? Ali su se kretenčine pobrinule da sa starim softverom ne možeš da radiš ni ono šta bi hteo, bez reklama i sličnog! :zcepanje:Stari softver isto tako ne dojavljuje raznim debilčinama gde si sve kliknuo, šta te sve zanima pa da te onda danima gnjave sa takvim reklamama itd! KENJ*M ti se ja na većinu tih novih featura! :zcepanje:
 
Softver se "razvija" u sluzbi hardvera ,tj.proizvodjaca hardvera ,zato su andoid i ios potisnuli symbian koji je trosio znatno manje resursa od pomenutih os ....
Symbian je mnogo stabilniji od androida .
Da nema tog "razvoja" softvera propali bi i proizvodjaci softvera i hardvera .
Ne bi propali, samo bi pohlepne kapitalističke svinje manje zarađivale na PC-tehnologiji! A to im je bila neminovnost radi napretka tehnologije! Ima li danas 'majmuna' koji nestrpljivo očekuju nove 'revolucionarne' i ušminkane Windblowse?
 
Stari softver,makar što se Windows-a tiče ima mane u smislu kasnije nekompatibilnosti,ranjivosti i slično. Tu bi Linux (možda) bio u prednosti.

Ali,sa druge strane,ako se ne ide u korak sa vremenom,u smislu recimo da je neko i dalje ostao na 95 ili 98 taj već ima problem..
Ne radi se tu samo o softveru,nego i o hardveru. Ja ni sada ne mogu da nađem moje komponente u prodavnici,a pričamo o kompletnog konfiguraciji iz 2011.Ono što sam gledao 2014. takođe uglavnom nema.A zamisli nekog posle 20 ili 25 godina da mu crkne nešto a zapeo za isto,pa još original... :huh::ljutko:

U svakom slučaju,onaj ko ima dovoljno vremena i živaca,po meni treba da proba obe stvari. I Linux i Windows. Pa neka sam odluči šta želi.
Mi smo za Windows-om pohrlili zato što ceo svet ide tu. Masovno se koristi,računaš veća šansa i lakoća da nešto pošalješ/primiš.
 
Stari softver,makar što se Windows-a tiče ima mane u smislu kasnije nekompatibilnosti,ranjivosti i slično. Tu bi Linux (možda) bio u prednosti.

Ali,sa druge strane,ako se ne ide u korak sa vremenom,u smislu recimo da je neko i dalje ostao na 95 ili 98 taj već ima problem..
Ne radi se tu samo o softveru,nego i o hardveru. Ja ni sada ne mogu da nađem moje komponente u prodavnici,a pričamo o kompletnog konfiguraciji iz 2011.Ono što sam gledao 2014. takođe uglavnom nema.A zamisli nekog posle 20 ili 25 godina da mu crkne nešto a zapeo za isto,pa još original... :huh::ljutko:

U svakom slučaju,onaj ko ima dovoljno vremena i živaca,po meni treba da proba obe stvari. I Linux i Windows. Pa neka sam odluči šta želi.
Mi smo za Windows-om pohrlili zato što ceo svet ide tu. Masovno se koristi,računaš veća šansa i lakoća da nešto pošalješ/primiš.
Veca lakoca da primis viruse i da te spijuniraju ,tu je windows svakako u prednosti.
 
Dodaju se novi featuri, sa obzirom na mogucnost prosecnog hardvera. Da nema razvoja softvera, ne bi niko kupovao nista novo.
No kako to isto vazi i za kola i usisivace i ostalo, ne vidim ovde nista specficno.
Vise od polovine tih novih feature nicemu ne sluzi ,meni je vaznije da imam pouzdanu masinu koja ce mi vrsiti posao u svakom momentu nego da se zamlacujem .....Kada sam pravio uporedbu starog dobrog symbiana i androida koji je usminkan os ,zadnje verzije symbiana su sve mogle da rade sto i android a da trosi znatno manje ram memorije ,da procesori budu na nizem taktu,da baterija znatno duze traje ...e to nije odgovaralo americkim proizvodjacima hardvera pa su zato odlucili da preko cika Bilija ugase Simbian potpuno.
 
Symbijan није пропао због конкурентности већ због корупције. Да се мајкрософтов директор није убијао у Микију и данас би било телефона на симбојану
Symbijan није пропао због конкурентности већ због корупције. Да се мајкрософтов директор није увалио у Нокију и данас би било телефона на симбијану.
Иначе Симбијан 3 је био развијан под отвореном лиценцом и имао је све изгледе да буде одлична алтернатива Гугловом андроиду.
Овако Стив Балмер се увалио у Нокију и погасио све Нокијине пројекте који су се наслањали на линукс и исте заменио са "већ развијеним" виндовсом за телефоне...
Епилог смо видели, МС Финдовс фон је у гроб повукао и Нокију...
 
Symbijan није пропао због конкурентности већ због корупције. Да се мајкрософтов директор није убијао у Микију и данас би било телефона на симбојану
Propao je i zbog korupcije ,poznato mi je to ...bese Elop primio nekih 60 miliona dolara da bi sravnio Nokiu a pogotovo Symbian.
Nokia je stvarno bila jedan od vodecih inovatora i po dizajnu i po raznim idejama ,kvalitetu.....originalnosti.
A danasnji telefoni tzv smartfonovi kopiraju jedni druge ,ono kad vidis fon znas da je to taj proizvodjac ,tako je nekad bilo ....ova decenija je definitivno copy-paste skoro u svemu....
 
Propao je i zbog korupcije ,poznato mi je to ...bese Elop primio nekih 60 miliona dolara da bi sravnio Nokiu a pogotovo Symbian.
Nokia je stvarno bila jedan od vodecih inovatora i po dizajnu i po raznim idejama ,kvalitetu.....originalnosti.
A danasnji telefoni tzv smartfonovi kopiraju jedni druge ,ono kad vidis fon znas da je to taj proizvodjac ,tako je nekad bilo ....ova decenija je definitivno copy-paste skoro u svemu....

Ako si na vrhu i padnes na dno samo je tvoja krivica.

Nokia je bila lider,drzali su ceo monopol.Ali cela tehnologija telefonije,kompjutera i weba se munjevito razvija.Moras biti u trendu inace zbogom.

Kada je prvi iPhone izasao 2007-e doneo je revoluciju,ogroman ekran na dodir,odlicne rezolucije.
Ljudi iz Nokie su bili u fazonu "meh....nece to niko kupiti,to je samo cigla od telefona".
Kada je Samsung presao na isti fazon i poceo slicnu stvar raditi...Nokia je i dalje gurala svoj fazon,mali ekrancic sa baterijom koja drzi mesec dana.

I sad kad je ista propala svojom greskom,zbog tvrdoglavosti svojih ljudi odmah teorije zavere.CIA snajka,namerno ih srusili.

Niko ne osporava kvalitet Symbian-a.Nokia je bila dugi niz godina na samom vrhu sa milionskom zaradom.Imali su i vremena i novca da predstave produkt i ostanu na vrhu.Sve sto su oni nudili,ljudi nisu prihvatili (dal' zbog loseg marketinga ili neceg treceg nije bitno).
 
Symbian jeste bio konkurentan ,u tome je i poenta ...jer su imali u planu nakon symbian belle refresh vezije da izbace niz modernih verzija koje bi sravnile android u svemu.
Nisam bas ubedjen. Eto M$ je puko sa WinPhone bez problema, a nije bilo losije od Androida. Mislim da tu ipak trziste igra glavnu ulogu.
Inace Nokia se opredelila za WinPhone na stetu Simbiana i zato je to sve otislo na kvasinu. Mozda pogresan poslovni potez...
 
Nisam bas ubedjen. Eto M$ je puko sa WinPhone bez problema, a nije bilo losije od Androida. Mislim da tu ipak trziste igra glavnu ulogu.
Inace Nokia se opredelila za WinPhone na stetu Simbiana i zato je to sve otislo na kvasinu. Mozda pogresan poslovni potez...
Mislim da je tu korupcija bila presudna ,namenski uradjeno .
A i kad se razmisli ,kao americka kompanija kupila Nokiju mobil ,android je americki kao i Iphone-ios ,i ta dva su i dan danas dominantni na trzistu ,..nista to nije slucajno.
 
Poslednja izmena:
Ako si na vrhu i padnes na dno samo je tvoja krivica.

Nokia je bila lider,drzali su ceo monopol.Ali cela tehnologija telefonije,kompjutera i weba se munjevito razvija.Moras biti u trendu inace zbogom.

Kada je prvi iPhone izasao 2007-e doneo je revoluciju,ogroman ekran na dodir,odlicne rezolucije.
Ljudi iz Nokie su bili u fazonu "meh....nece to niko kupiti,to je samo cigla od telefona".
Kada je Samsung presao na isti fazon i poceo slicnu stvar raditi...Nokia je i dalje gurala svoj fazon,mali ekrancic sa baterijom koja drzi mesec dana.

I sad kad je ista propala svojom greskom,zbog tvrdoglavosti svojih ljudi odmah teorije zavere.CIA snajka,namerno ih srusili.

Niko ne osporava kvalitet Symbian-a.Nokia je bila dugi niz godina na samom vrhu sa milionskom zaradom.Imali su i vremena i novca da predstave produkt i ostanu na vrhu.Sve sto su oni nudili,ljudi nisu prihvatili (dal' zbog loseg marketinga ili neceg treceg nije bitno).
Ja sem nekih nabudzenih procesora i dosta ram memorije nisam video da je tehnologija sto se tice smartova nesto posebno napredovala ....jel znas da je Nokia 808 Pureview najbolji telefon sa kamerom na svetu i dan danas ,a model je iz 2012 jos ?!
Iphone nije izmislio ekrane na dodir ,oni su takodje krali ideje kao i Microsoft ,koliko je samo tuzbi popio Microsoft.
 
Ja sem nekih nabudzenih procesora i dosta ram memorije nisam video da je tehnologija sto se tice smartova nesto posebno napredovala ....jel znas da je Nokia 808 Pureview najbolji telefon sa kamerom na svetu i dan danas ,a model je iz 2012 jos ?!
Iphone nije izmislio ekrane na dodir ,oni su takodje krali ideje kao i Microsoft ,koliko je samo tuzbi popio Microsoft.
Ja ni ne tvrdim da je iPhone sve ismislio,ali je Jobs to predstavio na pravi nacin uz ogromne milione ulozene u marketing.

Microsoft je prvi tablet predstavio jos danve 2003-e cini mi se (mozda gresim) ali je predstavio to na traljav nacin.Malo ulozeno u marketing,ljudi su imali osecaj da je to suvisan uredjaj.
Onda Apple odradio mnogo godina kasnije istu stvar sa iPad-om i svi polude jer je to Apple predstavio kao nesto mnogo kul,mnogo luksuzno,prefinjeno.
Mi mozemo da sprdamo Apple i njihove poteze,ali je to jedna masina od kompanije koja stanca novac i gazi preko svih,ukljucujuci i Nokiu.

Ja ne osporavam Nokiu kao brend.Ja sam nekad uglavnom nju nosio u dzepu.Secam se n72-ojke (kreiranje foldera,pomeranje fajlova,instaliranje aplikacija) sve je to bilo nemoguce na obicnim telefonima.
Ali kad sam prvi put uzeo u ruke Galaxy s1,momentalno sam zaboravio na Nokiu.A taj isti Galaxy je mogla da napravi i Nokia.Imali su sve (pare,inzenjere,popularnost...) pukli su samo zbog losih poteza i ne pracenja tehnologija.
 
Ja ni ne tvrdim da je iPhone sve ismislio,ali je Jobs to predstavio na pravi nacin uz ogromne milione ulozene u marketing.

Microsoft je prvi tablet predstavio jos danve 2003-e cini mi se (mozda gresim) ali je predstavio to na traljav nacin.Malo ulozeno u marketing,ljudi su imali osecaj da je to suvisan uredjaj.
Jobs je bio genije jer je prvo na trziste izbacio Iphone a posle toga tablet, mada je tablet bio gotov pre Iphona. Sa Iphonom je pokrenuta nova industrijska revolucija , ma sta vaske mislio o Jobsu. Majkrosoft je debelo kasno sa svojim proizvodima u ovoj sferi , sto je i razumljivo, jer je imao dominaciju na PC i server trzistu, pa im se nije zurilo u novitete. Da nije bilo iphona Apple bi zavrsio kao Novell i danas bi pricali o njemu u proslom vremenu.
 
Ja ni ne tvrdim da je iPhone sve ismislio,ali je Jobs to predstavio na pravi nacin uz ogromne milione ulozene u marketing.

Microsoft je prvi tablet predstavio jos danve 2003-e cini mi se (mozda gresim) ali je predstavio to na traljav nacin.Malo ulozeno u marketing,ljudi su imali osecaj da je to suvisan uredjaj.
Onda Apple odradio mnogo godina kasnije istu stvar sa iPad-om i svi polude jer je to Apple predstavio kao nesto mnogo kul,mnogo luksuzno,prefinjeno.
Mi mozemo da sprdamo Apple i njihove poteze,ali je to jedna masina od kompanije koja stanca novac i gazi preko svih,ukljucujuci i Nokiu.

Ja ne osporavam Nokiu kao brend.Ja sam nekad uglavnom nju nosio u dzepu.Secam se n72-ojke (kreiranje foldera,pomeranje fajlova,instaliranje aplikacija) sve je to bilo nemoguce na obicnim telefonima.
Ali kad sam prvi put uzeo u ruke Galaxy s1,momentalno sam zaboravio na Nokiu.A taj isti Galaxy je mogla da napravi i Nokia.Imali su sve (pare,inzenjere,popularnost...) pukli su samo zbog losih poteza i ne pracenja tehnologija.
Dok je Jobs bio ziv ,Apple je i bio jedan od najvecih inovatora ...
Ja kad sam uzeo Nokiu E7 u ruke prvi put i video koliko je to kvalitetno odradjen telefon sa svim i vecim mogucnostima od bilo kog androida ,nikad vise nisam pozeleo da ikada kupim bilo koji android plastikaner.
 
Kad je već jedan od članova spomenuo marketing,ne treba zaboraviti da Windows tu ima veći udeo. Setio sam se nečega što nisam pomenuo...
Prelistajte PC Press ili Svet Kompjutera tamo negde 2008-2011 pa nadalje recimo,gotovo svaki laptop koji se reklamirao,ujedno je iznad pisalo : "Windows,život bez granica. (marka laptopa) preporučuje Windows (Vista,7...). Ili samo "(marka) preporučuje (pa koji Windows)
Ili stoji logo Intel procesora,to je takođe reklama,ili se nudi Windows uz laptop.

Sam Majkrosoft kada bi platio reklamu,on bi došao do određenog broja ljudi,ali teško da to može mnogo da pomogne,što je i činjenica,ako se uzme u obzir pomenuta reklama.
Tu ključnu ulogu imaju dileri/distributeri/uvoznici koga god hoćete i kako hoćete da se zovu... Oni su ti koji na lokalnom nivou,u ovom slučaju određene države,gledaju da dopru do velikog broja ljudi. A gde se nalazi jezgro potencijalnih kupaca? Upravo u onima koji čitaju časopise,odnosno sada gledaju Jutjub bla,bla...

I to je poenta. Dileri su izabrali svoje. Naravno,bilo je računara koji su dolazili i bez Windows-a,ubačen im linux. Ali oni nisu promovisani. A zašto nisu? To je pitanje za njih.
Mogu firme kako hoćete da se zovu,ovde se radi o komercijalnom delu. Ne može majkrosoft da pokrije sve države,niti neko od njega kao kompanije očekuje da promoviše laptop ili konfiguraciju...On je ponudio tj. napravio softver,a ti se za svoje zemljake snalazi i prodaje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top