Lilit , sucumba, zenski demon

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Yes!
Lilit=jedan od andjela koji su se pridruzili Luciferu. Demon razvrata. Izrodila mnogu decu Sotoni.(uopsteni opis Lilit u vecini slucajeva)
A vi poredite Lilit sa Evom i govorite da je ona nastala pre Eve.
Eva je ljudsko bice,Lilit je demon. :gace:

U Knjizi о pоstаnju 1:27 pišе...
"I stvori Bog čoveka po obličju svojmu,po obličju Božijem stvori ih... muško i žensko.
Bog stvori prvi ženu, baš kao sto stvori i Adama, ali upotrebi prljavštine i nečiste taloge umesto praha.
Adam i Lilit nikada ne živese u miru. Ona se ne slagaše sa njim, i odbijaše da leži pod njim tokom polnog
opštenja, a zasnivaše svoju žudnju za jednakošcu na tome da oboje behu od zemlje stvoreni.
Zbog neposluha biva proterana iz Raja u pećine i pustinje na obalama Crnog mora , gde se predade bludu i razvratu..."

Eva dolazi kasnije, ona je stvorena da bude poslušna, da prašta i razume.:lol:
 
U Knjizi о pоstаnju 1:27 pišе...
"I stvori Bog čoveka po obličju svojmu,po obličju Božijem stvori ih... muško i žensko.
Bog stvori prvi ženu, baš kao sto stvori i Adama, ali upotrebi prljavštine i nečiste taloge umesto praha.

Adam i Lilit nikada ne živese u miru. Ona se ne slagaše sa njim, i odbijaše da leži pod njim tokom polnog
opštenja, a zasnivaše svoju žudnju za jednakošcu na tome da oboje behu od zemlje stvoreni.
Zbog neposluha biva proterana iz Raja u pećine i pustinje na obalama Crnog mora , gde se predade bludu i razvratu..."

Eva dolazi kasnije, ona je stvorena da bude poslušna, da prašta i razume.:lol:
Eto šta nude hrišćani o ženama.:roll:To nije uopštavanje na prvi pogled jer se pominje Lilit,ali posredno:neutral:
 
A ovo bi ti
67707~The-Witches-Sabbath-1797-98-Posters.jpg
:mrgreen:
 
U Knjizi о pоstаnju 1:27 pišе...
"I stvori Bog čoveka po obličju svojmu,po obličju Božijem stvori ih... muško i žensko.
Bog stvori prvi ženu, baš kao sto stvori i Adama, ali upotrebi prljavštine i nečiste taloge umesto praha.
Adam i Lilit nikada ne živese u miru. Ona se ne slagaše sa njim, i odbijaše da leži pod njim tokom polnog
opštenja, a zasnivaše svoju žudnju za jednakošcu na tome da oboje behu od zemlje stvoreni.
Zbog neposluha biva proterana iz Raja u pećine i pustinje na obalama Crnog mora , gde se predade bludu i razvratu..."

Eva dolazi kasnije, ona je stvorena da bude poslušna, da prašta i razume.:lol:

Hehehehehe! izvini,moram da budem tvrdoglav,ali odakle izvuce to majke ti? Iz kojeg Svetog Pisma? Evo upravo iscitah celu knjigu Postanja trazeci ove stihove sto ti napisa,nema ih nigde. U zemlju kanda su propali.:think:

Daklem,u moja veroispovest,Lilit je onakva kakvom sam je malopre opisao. :kpozdrav:
 
A kada se setim da su nekada stari Grci slavili demone ... I shta je tada rech demon znachila ...

Rec demon dolazi od grcke reci daimon, sto znaci "bozanska moc" ili "bozanska mudrost".
Demoni su Drevni Bogovi covjecanstva. Obožavali su ih Sumerani, Babilonci, Egipcani, Grci, Rimljani... Sve su to isti Bogovi sa razlicitim imenima. Zasto razlicita imena...? Upravo iz razloga jer knjige i grimoari kao sto su "The Goetia Of Solomon The King", koja govori kako komunicirat sa 72 "duha" iz Goetie, svojim pristupom i nacinom invokacije zlostavlja Demone. Zbog toga su mjenjali imena a promjene su znali samo odabrani.

Lilit predstavlja seksualnu slobodu i uzitak. Ona je uzvisenje zenskog bozanstva.
 
гугламо

Лилит
Из Википедије, слободне енциклопедије
Скочи на: навигација, претрага
Женска фигура са сумерске керамичке плочице из 1950. п. н. е.

Лилит је месопотамски женски демон ноћи. Она је првобитно била сумерски и вавилонски сукуб (демон који узима облик жене и са мушкарцима има полни однос док они спавају), који је касније стопљен са Ламасхту, демоном који убија мушку децу.

У средњем веку се појављује идеја о Лилит као првој Адамовој жени. У мидрашу Алфабет Бен Сира (око 10. века) она је Адамова прва жена у рају, која је створена од прашине да би њему била равна. У Књизи о постању 1:27 пише: "И створи Бог човека по ибличју својему, по обличју Божијему створи га; мушко и женско створи их" (пре описа стварања Еве од Адамовог ребра у 2:22) Одавде неки изводе закључак да је Лилит створена у истом тренутку кад и Адам.

Лилит је касније својевољно напустила рајски врт одбијајући да се потчини Адаму и била је замењена Евом.
 
CRNI MESEC - LILIT

Astrolog Valter Gorn Seferijal dao je Crnom Mesecu ime Lilit, po bicu koje je kod Asiraca poznato kao Lilitu, a kod Jevreja kao Lilah. Prica o Lilit je samo mit koji se u raznim verzijama, kroz magijsku i alhemijsku tradiciju, povlaci do naseg vremena. Po jednoj od tih verzija Lilit (na jevrejskom jeziku-noc) bila je Adamova zena pre Eve, ali nije stvorena ni od Adamovog rebra, ni od ciste zemlje, vec od prljavstine i mulja. Iz veze Adama i Lilit rodjeni su mnogi zli duhovi medju kojima i Asmodej.

http://www.astrokrug.com/astrologija_1_nauka/index06.htm
 
Lilit - otkriva vaše najdublje tajne.
Šta Lilit govori o Vama?

http://www.astroskop.com/teme/lilit/lilit.php

Evo meni rece da sam jako mastovit,druzeljubiv ,posten ali da sam zato operisan od osecaja grize savesti kad je preljuba u pitanju. E TO jos nisam potvrdio. Nikad nisam bio neveran. :think:
Takodje sam vrlo otkacen u sexu,i stalno trazim nesto novo.:eek:
Ko je bre pisao ovaj horoskop?
 
гугламо

Лилит
Из Википедије, слободне енциклопедије
Скочи на: навигација, претрага
Женска фигура са сумерске керамичке плочице из 1950. п. н. е.

Лилит је месопотамски женски демон ноћи. Она је првобитно била сумерски и вавилонски сукуб (демон који узима облик жене и са мушкарцима има полни однос док они спавају), који је касније стопљен са Ламасхту, демоном који убија мушку децу.

У средњем веку се појављује идеја о Лилит као првој Адамовој жени. У мидрашу Алфабет Бен Сира (око 10. века) она је Адамова прва жена у рају, која је створена од прашине да би њему била равна. У Књизи о постању 1:27 пише: "И створи Бог човека по ибличју својему, по обличју Божијему створи га; мушко и женско створи их" (пре описа стварања Еве од Адамовог ребра у 2:22) Одавде неки изводе закључак да је Лилит створена у истом тренутку кад и Адам.

Лилит је касније својевољно напустила рајски врт одбијајући да се потчини Адаму и била је замењена Евом.

Buraz,u kojoj Knjizi Postanja to pise?
 
Buraz,u kojoj Knjizi Postanja to pise?

па лепо објаснише да су дошли до закључка из стиха
1/27 I stvori Bog čovjeka po obličju svojemu, po obličju Božijemu stvori ga; muško i žensko stvori ih.

па се после појављује начин на који је ева створена
2/22 I Gospod Bog stvori ženu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu

неки за ИС ХС кажу да је Арханђел Михаило


а ти сад види.
 
Evo meni rece da sam jako mastovit,druzeljubiv ,posten ali da sam zato operisan od osecaja grize savesti kad je preljuba u pitanju. E TO jos nisam potvrdio. Nikad nisam bio neveran. :think:
Takodje sam vrlo otkacen u sexu,i stalno trazim nesto novo.:eek:
Ko je bre pisao ovaj horoskop?

neko ko mrzi Blizance :mrgreen:

Idemo dalje ... Zanimljiva su pitanja iz uvodnog posta:
"Koji je odnos izmedju ove tri stvari po vama?
..............................
I kakve veze to ima sa savremenim ponasanjem i tendencijama ?"
 
па лепо објаснише да су дошли до закључка из стиха
1/27 I stvori Bog čovjeka po obličju svojemu, po obličju Božijemu stvori ga; muško i žensko stvori ih.

па се после појављује начин на који је ева створена
2/22 I Gospod Bog stvori ženu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu

неки за ИС ХС кажу да је Арханђел Михаило


а ти сад види.

Aman bre. Procitao sam ja,nego ceo dan citam Bibliju i trazim te glupave stihove ali nema ih nigde. gde ih more nadjoste ti i Barbarita?
Jesi siguran da je to Srpska Pravoslavna Biblija?:think:
 
neko ko mrzi Blizance :mrgreen:

Idemo dalje ... Zanimljiva su pitanja iz uvodnog posta:
"Koji je odnos izmedju ove tri stvari po vama?
..............................
I kakve veze to ima sa savremenim ponasanjem i tendencijama ?"

Bice da je moj zli blizanac.:evil:


Elem,ja ne bih bas bio rad da odgovorim na ovu temu. bojim se da ce opet da me bojkotuju Nina,Caliburn i Mala vucica.:thumbdown:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top