Lijepo i Istina

Zašto bi nešto što je istinito postalo ne lepo ili prokleto?Samo zato što je istinito
mora da bude i lepo ali ne figurativno nego,onako,pravo istinski lepo po prirodi stvari.

...istina cesto upropasti lijepo. Brak i nujegova sigurnost druzenja ubiju flertovanje onako kako je pocelo, ubije borbu osvajanja i zadrzavanja onako kako je pocelo...
Istina ubije ljepotu jer saznanjem da moras ne-gledati okolo , tjera te na-silu da gledas !?
 
Istina obogati,produbi pogled,oformi konačno mišljenje...treba znati želeti a pri tom
znati šta.Sve što je lepo može postati i lepše ako dozvolimo sebi da vidimo i zavolimo
i ono što je u pozadini bez obzira što je tamo često i ono "manje" lepo.I to manje lepo
je deo istinskog lepog.
Ne mešaj osećanja sa vidjenjem konačnog istinskog...
 
Poslednja izmena:
... osjecanja su teska hipoteka na putu koji je prema istini jer se meni cini da pripadaju dvama oblastima koja se rijetko podudaraju . Istina sa Logosom suruje a osjecanja sa Erosom ...istina u emocijama nas uci, da moramo prave osobe imati pored sebe i svoju i njihovu cjelovitos voditi i istrazivati permanentno . Individualnost moze biti donekle sretna u trazenju istine ali individualan prilaz emocijama je nemoguc jer je Emocija drustvena ili bar binarna kategorija ?
 
Lepo i istina ? Uglavnom samo na povrsini, a grebati ne treba onaj ko rane ne vida!
Lepoti ne treba da stremi onaj ko u njoj trazi utociste, vec onaj ko je spreman na vecite bitke.
 
Lepo i istina ? Uglavnom samo na povrsini, a grebati ne treba onaj ko rane ne vida!
Lepoti ne treba da stremi onaj ko u njoj trazi utociste, vec onaj ko je spreman na vecite bitke.


...to o vidanju rana slazem se ,ali mislim dase rana ne hvata onaj ko nema s njima nesto yajednicko,bilo da je posjednik ili vidar . Vidar je najbolji onaj koji zna od cega je i mozda nece ni da je vida jer izvidana rana je zaborav a mnogi to ne zele jer sjecanje je jedan vid stvarnosti i ako prosle .

Ljepota i utociste , opet proklet amalgam ... kako se naci u luci gdje obitava ljepota i siri se ...bliyina same alaepote je opet lepota ali pasivna i takvo utociste traze oni koji se zadovoljavaju i njenim mrvama sa stola gdje je stolovala i stoluje . Te nesretnike ne brojim u borce i zasluzne da se drznu imati ista sa Lijepim kao visom kategorijom ljudskog bitisanja ...
 
...to o vidanju rana slazem se ,ali mislim dase rana ne hvata onaj ko nema s njima nesto yajednicko,bilo da je posjednik ili vidar . Vidar je najbolji onaj koji zna od cega je i mozda nece ni da je vida jer izvidana rana je zaborav a mnogi to ne zele jer sjecanje je jedan vid stvarnosti i ako prosle .

Ljepota i utociste , opet proklet amalgam ... kako se naci u luci gdje obitava ljepota i siri se ...bliyina same alaepote je opet lepota ali pasivna i takvo utociste traze oni koji se zadovoljavaju i njenim mrvama sa stola gdje je stolovala i stoluje . Te nesretnike ne brojim u borce i zasluzne da se drznu imati ista sa Lijepim kao visom kategorijom ljudskog bitisanja ...

Lepo a istina je da je najbolja varijanta kada ranu vida neko ko joj nije uzrok i zivot ide dalje...neko ko se priblizi suncu da bi ga grejalo, a ne opeklo. Mada svi smo mi pomalo mazohisti,...
Mrvice nekom su dovoljne za borbu, a nekom ni ceo hleb nije dosta!?
 
Lepo a istina je da je najbolja varijanta kada ranu vida neko ko joj nije uzrok i zivot ide dalje...neko ko se priblizi suncu da bi ga grejalo, a ne opeklo. Mada svi smo mi pomalo mazohisti,...
Mrvice nekom su dovoljne za borbu, a nekom ni ceo hleb nije dosta!?

...odista je tako a i pravilo je da vida onaj koji ranu nije zadao jer ako je vinovnik vida , moze se desiti da unapredjuje svoju moc rana-zadavanje . Mislim da si vol-getrofen...
Orfej i njegove ljubavi prema lijepom su i poslovicne jer po-nekad je ljepsa u nama zelja za lijepim ,- nego sto je ono i samo .Preskociti lijepo ili izgorjeti ga u nama, Usud je onih ... koji su voljeli i krv pljuvali ."
 
Faraonne, sta znaci rec vol-getrofen ?
Sto se tice Orfeja, iz njegovog iskustva ima sta da se nauci, lepo i istina je da svako deo puta mora da prode sam...


...vol-getrofen je pogodak u 10.
Stavio sam ovaj njemacki termin jer mi je licilo visew od pogodtka ali sam yaboravio da, moze biti i sa prizvukom primitivizma jer sam ja taj koji mrzi termine englestine i latinizma ...
Cini mi se da je Orfej pokazao kako je lijepo i pozeljno iznad realnog i uslovljenog !?
- onda dodje istinito i realno i kazni nas ,- prvo je to ucinila Orfeju ! Tu njegovu hipoteku i mi nosimo kao i praroditeljsku .Mislim da je ljepsi pojam o istini nego ona sama , mada istina i nema ljepotu , njeni su argumenti u Istini ...
 
Hvala na prevodu.Nemacki OK. a jel na tvojoj tastaturi y pored z ili je to tek onako...
Za nekog je lepo i pozeljno smisao, ali po meni ta teznja krasi osobe koje su naucile da ljube patnju...
Za uslovljeno nisam to nije lepo i istinito ! Realnost nam je svima potrebna, kao i snovi!?
Sto se tice istine, mislim da ona moze da bude lepa itekako, samo ne zauvek...a mozda...Znam da se mnogi nece sloziti samnom, ali ja smatram da istina ima vise lica.
 
Hvala na prevodu.Nemacki OK. a jel na tvojoj tastaturi y pored z ili je to tek onako...
Za nekog je lepo i pozeljno smisao, ali po meni ta teznja krasi osobe koje su naucile da ljube patnju...
Za uslovljeno nisam to nije lepo i istinito ! Realnost nam je svima potrebna, kao i snovi!?
Sto se tice istine, mislim da ona moze da bude lepa itekako, samo ne zauvek...a mozda...Znam da se mnogi nece sloziti samnom, ali ja smatram da istina ima vise lica.



... virusi su mi raznijeli komp. i trenutno koristimlap-top, a kod njega je promijenjena funkcija "y" i "z" i ne uspijem presaltovati se ,- oprostite .

- lijepo povlaci patnju i jedna su pored druge , a to je izrazeno u antickoj visini tragicnog . Patnja govori , da li je nekog uzalud ,-lijepo pohodilo !_
 
Lijepo je vizualni oblik od dobrog, od potrebnog , od nagonskog, od zeljenog i od...
Kako se te ljudske nasusne odrednice odslikaju u nama i na nama ?U nama koja zica zatrepei i na sta ce nas navesti ? Na nama koji pogled ili negled cemo zauzeti i kako cemo ici dalje ...
Lijepo po svojoj needefinisanoj definiciji je neobavezna ali prijeko potrebna potrebstina .
Reci nekome da nesto nije lijepo od njega ili njemu je priznavanje njegove suboredbenice. Konstatovati to je takodje nase vrijeme da se uvjerimo kako nijesmo sigurni cim razmisljamo jer lijepo ima prvi korak upraznjavanje , ovako ili onako ...

Istina je neophodna kad je trebamo a nije nuzna ako je ne trazimo . Istina kad se sazna mnoge stvari unistimo , dakle, Istina je lazno trazenje ...

ne kazem da treba zivjeti u lazima ali u zabludama je zahvalno jer onaj koji trazi istinu ostane sa njom sam ,- I ?

P.S.
- NECU NISTA DA KORIGUJEM JER BIH VJEROVATNO U DRUGOM POGLEDU , SVE IZBRISAO !
 
Ništa nije nemoguće. Ako naprave Belu kuću u Briselu kad Srbija uđe u EU - možda i zasednemo tamo. A možda uvedemo i diktaturu.
cool1.gif
 
Zatocenik sam lijepog, onog sto je za mene lijepo normalno, i cio zivot tracim u cilju priblizavanje tome ,samo sto dodjem blizu opece me blizina istine ili lazi .
Istina je da od lijepog treba sto dalje .
Laz je da lijepo je i prokleto , da ali ne treba lijepo gusiti posesijom jer Ono prevazilazi pojedinacnost ?

Sreca je put,a ne cilj...Nekada te blizina Sunca opece,ali ne mozemo bez sunceve stvetlosti,zar ne?Niti ga mozemo ugasiti,jer te moze sprziti,ako mu se suvise priblizis...:)
Istina nije da od lepog trebati bezati sto dalje..Istina je da nekada treba oprezno pristupati ,pa makar i onome sto je lepo...ali ziveti u strahu,je ziveti polovicno,prema tome...nekada se mora pronaci sredina,jer i preveliko povlacenje nosi istu kolicinu tuge,kao i kada se nesebicno das,pa te opece necija nemarnost baratanja tvojim :heart: ili dusom,u vezi bilo cega...Jednostavno,nekada moras da se pustis ,da bi se drzao...:)
 
(Rado se setim Faraonovih stihova...Prevrnem nekoliko strana pa ih nađem...)
Na kraju saznajnog horizonta kad se latimo kreacije,na krilima nepoznatog poletimo...
Umetnik zaista može doživeti prosvetljenje u trenu koje naučnik može samo da sanja...
Moć imaginacije je neverovatna-ako je Bog-njegov je najveći dar.
 

Back
Top