Lidl

Ima u grčkom lidlu nutela samo kakao i lešnik bez palminog ulja i košta isto.

I jedan i drugi pravljen u nemačkoj ali različita receptura za različite zemlje.
 
u grckoj se kupuje merenda :deda:

kakva crna nutela.

images
 
Mi ne volimo Nutella krem. Kao maslo da jedem. Ali obojeno.

Ranije smo na putu ka CG svraćali u prodavnicu u okviru fabrike u Gornjem Milanovcu. Imali su 2 vrste krema, jedna sa sertifikatom, druga pod drugim imenom i jeftinija. Ukus identičan, razlika u sastavu - zanemarljiva, samo zbog zaštite brenda.

Sada je sve bljutavo. I Cipiripi.
 
Mi ne volimo Nutella krem. Kao maslo da jedem. Ali obojeno.

Ranije smo na putu ka CG svraćali u prodavnicu u okviru fabrike u Gornjem Milanovcu. Imali su 2 vrste krema, jedna sa sertifikatom, druga pod drugim imenom i jeftinija. Ukus identičan, razlika u sastavu - zanemarljiva, samo zbog zaštite brenda.

Sada je sve bljutavo. I Cipiripi.
I to malo što je valjalo su uništili. I onda ti dođe neki smrdljivi lidl i prodaje crkotine.
 
Da, dokaz je pola nepojedenog pakovanja u mojoj fioci. Nije samo ukus u pitanju već što mi je muka posle većine konditorskih proizvoda, a ja ih stvarno volim. Medeno srce, jaffa, čokoladni mafini... ali ih sve manje mogu jesti. Nije da ih ne jedem ali mi više ne prijaju ni malo.
 
Sad bez zezancije, lidlove grisine su najbolje i mozda najslicnije starim starkovim.
I cena je smesna 90 dinara ogromno pakovanje.
Da ali ja sam mogla da pojedem kesicu Štarkovih bez problema, sada mi je muka od svih. Par komada OK ali dok gledam film omlatim celu kesicu i nije mi dobro.
 
Ja kevi kažem nemoj plazma keks da kupuješ niti bilo kakve keksiće - puni su hemije i palminog ulja.

Daj da mesimo ona koluta očima. Šta ti je jadan narod odlazak u prodavnicu jedina zabava.

"Ne radim u lidlu al' mogu da pomognem" besmislena reklama na tv.
 
Da ali ja sam mogla da pojedem kesicu Štarkovih bez problema, sada mi je muka od svih. Par komada OK ali dok gledam film omlatim celu kesicu i nije mi dobro.
Pa ko zna sta ima unutra. Sta stavljaju.
To je kao ono sa plazma keksom.
Kad su ukrali recept i sad ajde daj alpsko mleko iz Slovenije, daj ne znam sta i onda su videli da bi to bilo preskupo i da niko ne bi kupovao.
I onda su sve zamenili sa jeftinim zamenama. Umeso putera margarin, umesto alpskog mleka ono u prahu, umesto meda fruktozni sirup...
 
Sve je izgubilo i kvalitet i ukus.

Ja sam se vratila na domaći hleb, i onako ga malo jedemo pa ne moram da ga mesim svaki dan. Ali gde naći domaće mleko, brašno... više ni pijacama ne verujem?
 

Back
Top