Legalizacija marihuane

vidi, ochigledno nisi upucen kako to funkcionishe kad se legalizuje.
Legalizacijom ti ne bi omogucio da se to kupuje bilo gde, niti da se konzumira na sred ulice ili sl, naprotiv bash, konzumiranje bi bilo dozvoljeno samo na odredjenim mestima (u Holandiji se to zovu Coffee barovi, imam strica tamo koji mi je objasnio potanko kako kod njih funkcionishe) i to tek kad napunish 18. Dalje, bio bi siguran da kanabis koji pushish vredi para koje si za njega dao. Ilegalno preprodavanje iste bi onda zamrlo iz ochiglednih razloga....

ali drugacije je kad nesto dodje na javno trziste,samim tim je kontrola veca..a i dolazila bi samo proverena roba,ovako mozes na sve da naletis...cak i na persun :P :hahaha:

:eek:

Koliko stvari mi je sad samo palo na pamet, legalnih a opet se prodaju i preprodaju i muva se sa njima i bla bla truc .... Zasto ne bi bilo isto i sa drogom :confused: Ne vidim poentu toga da se legalizuje ? Sta je to, neki novi "airmax" trend ? Don't get it :confused:

Sta dobijamo time ako legalizujemo ? Apsolutno nista . Samo veci postotak narkomana ...

Uzas bre :confused:
 
:eek:

Koliko stvari mi je sad samo palo na pamet, legalnih a opet se prodaju i preprodaju i muva se sa njima i bla bla truc .... Zasto ne bi bilo isto i sa drogom :confused: Ne vidim poentu toga da se legalizuje ? Sta je to, neki novi "airmax" trend ? Don't get it :confused:

Sta dobijamo time ako legalizujemo ? Apsolutno nista . Samo veci postotak narkomana ...

Uzas bre :confused:

pa ti prichaj i povezuj shta hocesh, ali chinjenica je da otkad je legalizovano u odredjenim zemljama evrope, ilegalno preprodavanje je zamrlo :ok:
e za ovo drugo, pa ne bih se slozhio, ko je protiv duvanja, nece duvati bilo legalno ili nelegalno a ko je za, pa i njemu je zapravo svejedno :)
 
pa ti prichaj i povezuj shta hocesh, ali chinjenica je da otkad je legalizovano u odredjenim zemljama evrope, ilegalno preprodavanje je zamrlo :ok:
e za ovo drugo, pa ne bih se slozhio, ko je protiv duvanja, nece duvati bilo legalno ili nelegalno a ko je za, pa i njemu je zapravo svejedno :)
ma o kakvim cinjenicma ti pricas ... izvoli nadji na internetu gde kaze da je stopa kriminala, narkomanije .... opala od kako se droga legalizovala ? :confused:
naravno da je ilegalno zamrelo kada su ga pretvorili u legalno :lol: :dash:


Daj kreptomane ne lupaj gluposti, ne daj da sumnjam u tvoju inteligenciju :confused:
Kako si probao cigaru, alkohol ? Znatizelja, pubertet .
Daj ti budali od 18 godina dzoint da bi se frajerisao u drustvu, mislim da on stvarno zeli da ga proba? Mislis da su stvarno svi ovi narkomani svi do jednog zapravo zeleli da budu narkomani i da rade to sto rade ? Naravno da ne :confused:
a to ko zeli ima da proba ko ne nece, okaci macki o rep :roll:
Slažem se, mada ne brini...neće od toga biti ništa...!!!

pa i da bude taman bi me bilo briga :confused: odlazim daleko odavde :neutral:
 
stevo,ne kontas neke stvari
prvenstveno zato sto nisi uzivalac opojnih droga
pa nisi svestan koliko je lako jednom prosecnom klincu da nabavi sta god zeli da proba
mislim da bi legalizacija sa odredjenim ogranicenjima,okvirima i zakonima bila oke stvar,ali mislim da to nema prodju kod nas,jer ako jedan steva od 18 godina gleda ovako na stvar,kako ce tek malodusna sira zajednica nase zemlje,koja je poznata po zatucanosti?
 
ma o kakvim cinjenicma ti pricas ... izvoli nadji na internetu gde kaze da je stopa kriminala, narkomanije .... opala od kako se droga legalizovala ?

ti ochigledno ne chitash :lol:
kriminal, narkomanija, nisam pomenuo nishta od toga. Ovo shto ja govorim tiche se striktno kanabisa, s obzirom da je tome tema (vidish valjda? Ili ne?)
naravno da je ilegalno zamrelo kada su ga pretvorili u legalno

tako je, vidim da dobro povezujesh, prednosti legalnog nad ilegalnim sam izlozhio gore.

Daj ti budali od 18 godina dzoint da bi se frajerisao u drustvu, mislim da on stvarno zeli da ga proba? Mislis da su stvarno svi ovi narkomani svi do jednog zapravo zeleli da budu narkomani i da rade to sto rade ? Naravno da ne

ali mi ovde govorimo o konoplji, ne o kokainu.

a to ko zeli ima da proba ko ne nece, okaci macki o rep
ne razumem bash argument tvoj ovde...
 
stevo,ne kontas neke stvari
prvenstveno zato sto nisi uzivalac opojnih droga
pa nisi svestan koliko je lako jednom prosecnom klincu da nabavi sta god zeli da proba
mislim da bi legalizacija sa odredjenim ogranicenjima,okvirima i zakonima bila oke stvar,ali mislim da to nema prodju kod nas,jer ako jedan steva od 18 godina gleda ovako na stvar,kako ce tek malodusna sira zajednica nase zemlje,koja je poznata po zatucanosti?

Nece to proci ovde ni u sledecih 100 godina, kao ni u jednoj zemlji juzhne i istochne evrope, to mozhe proci samo u pretezhno liberalnim zemljama zapada.
 
stevo,ne kontas neke stvari
prvenstveno zato sto nisi uzivalac opojnih droga
pa nisi svestan koliko je lako jednom prosecnom klincu da nabavi sta god zeli da proba
mislim da bi legalizacija sa odredjenim ogranicenjima,okvirima i zakonima bila oke stvar,ali mislim da to nema prodju kod nas,jer ako jedan steva od 18 godina gleda ovako na stvar,kako ce tek malodusna sira zajednica nase zemlje,koja je poznata po zatucanosti?
:confused: ja sam svestan da jeste ali zar nije to ono protiv cega treba da se bori :confused:
naravno da je lakse reci "deco od sutra vam je marihuana dozvoljena" nego da se ulazu godine truda i napora da bi se istrebilo koliko toliko :confused:
na kraju krajeva stvarno me zabole
ti ochigledno ne chitash :lol:
kriminal, narkomanija, nisam pomenuo nishta od toga. Ovo shto ja govorim tiche se striktno kanabisa, s obzirom da je tome tema (vidish valjda? Ili ne?)


tako je, vidim da dobro povezujesh, prednosti legalnog nad ilegalnim sam izlozhio gore.



ali mi ovde govorimo o konoplji, ne o kokainu.


ne razumem bash argument tvoj ovde...

1) ne nego gledam u bob tvoje postove :confused:
2) kriminal i nakromaniji sam ja napomenuo kao uzrocnoposledicni tok legalizacije marihuane kao droge
 
naravno da je lakse reci "deco od sutra vam je marihuana dozvoljena" nego da se ulazu godine truda i napora da bi se istrebilo koliko toliko

al ne govorish deci. govorimo o punoletnim licima ovde.

kriminal i nakromaniji sam ja napomenuo kao uzrocnoposledicni tok legalizacije marihuane kao droge

da, Holandija je poznata kao nekontrolisana zemlja kriminala.
Aj molim te.
 
u za to namenjenim kofi sopovima ko u holandiji da.

da bi bila veca kontrola i da ovi sto sada truju decu travom prskanom arsenikom, misomorom, pesticidima itd shvate da ce ipak morati da uzmu motiku i rade, a bolje je da to cine na slobodi......
 
al ne govorish deci. govorimo o punoletnim licima ovde.



da, Holandija je poznata kao nekontrolisana zemlja kriminala.
Aj molim te.

ako ti mislis da si sa 18 godina zreo i normalan samo napred stasao si za injektivno ubrizgavanje tetrahidrokanabinola :ok:


o cemu pricas? da je jedan 18 dovoljno zreo da sam donosi odluke :confused: vecina takve decice ne moze sebi za dorucak ni jaja da isprzi nego im majke spremaju a kamoli nesto ozbiljnije ...

naravno treba im dati jedan joint, to ce ih upotpuniti u jos vece debile nego sto vec jesu :ok:

:kafa:

OMG
 
Samo da ne pratimo Holandiju...prvo marihuana, pa ******...pa onda sve ostalo...NE...!!!:rtfm:
ajde ne seri
bolje bi nam bilo da pratimo holandiju
ti nisi svestan kako ljudi tamo dobro zive
Nece to proci ovde ni u sledecih 100 godina, kao ni u jednoj zemlji juzhne i istochne evrope, to mozhe proci samo u pretezhno liberalnim zemljama zapada.
upravo.
:confused: ja sam svestan da jeste ali zar nije to ono protiv cega treba da se bori :confused:
naravno da je lakse reci "deco od sutra vam je marihuana dozvoljena" nego da se ulazu godine truda i napora da bi se istrebilo koliko toliko :confused:
na kraju krajeva stvarno me zabole
Ne razumes stevo:lol:
Legalizacija marihuane ne znaci da ce se prodavati u hodniku vrtica.
To znaci da ce osobe odredjenog doba,18+ u svakom slucaju,moci bez ikakvih bojazni od kaznenih mera da kupuju marihuanu,da je konzumiranju na odredjenim mestima,a drzava ce od toga dobijati parice,i strastvenije ce se boriti protiv ulicnih dilera,jer ipak su to njihove parice,a i konzumeri ce ici na provereno,skupice se i uzivati u prostranim visinama.
sad,bilo bi lepo da postoji neki limit,kao sto vec rekoh.
a i da se zakon donese kod nas,opet nece da valja,jer mi ne bismo smeli da pijemo,a razvaljujemo se,onako,na nacionalnom nivou

da je jedan 18 dovoljno zreo da sam donosi odluke vecina takve decice ne moze sebi za dorucak ni jaja da isprzi nego im majke spremaju a kamoli nesto ozbiljnije ...
bez dvostrukih standarda
ako sa 18 mogu da odlucujem o sudbini zemlje svojim glasom,mogu vala i da se naduvam,a da mi drzava da amin
 
Poslednja izmena:
Ako jedan 18/ogodishnjak ima pravo glasa (sto znaci da od njega zavisi vlast ove zemlje) trebalo bi da bude svestan svojih postupaka...ti si izgradio takav stav o tome,i imaces ga i sa 18 i sa 50 godina...stvar je individualna...
 
vidi, ovako, najplastichnije moguce, da shvatish
recimo da neki osamnaestogodishnjak zhitelj Srbije, ovog momenta, sada, pozheli da ispushi jednu buksnu iz ko zna kog razloga (nek bude jedan od tih tvojih), on mozhe da je nabavi bez ikakvih problema ilegalno, za 500 kinti, prskanu ko zna kakvim otrovima i ispushiti na nekom stepeniku iza neke zgrade.
Da neki osamnaestogodishnjak zhitelj Holandije, ovog momenta, sada, pozheli da ispushi jednu buksnu opet iz ko zna kojih razloga, on ce otici u kofi shop, dati 20 evra, popushiti kvalitetnu konoplju, popiti espesso i to sve u lepo sredjenim ambijentu i na kraju ce da dobije rachun crno na belo.

Sad ti vidi kome je bolje.
 
vidi, ovako, najplastichnije moguce, da shvatish
recimo da neki osamnaestogodishnjak zhitelj Srbije, ovog momenta, sada, pozheli da ispushi jednu buksnu iz ko zna kog razloga (nek bude jedan od tih tvojih), on mozhe da je nabavi bez ikakvih problema ilegalno, za 500 kinti, prskanu ko zna kakvim otrovima i ispushiti na nekom stepeniku iza neke zgrade.
Da neki osamnaestogodishnjak zhitelj Holandije, ovog momenta, sada, pozheli da ispushi jednu buksnu opet iz ko zna kojih razloga, on ce otici u kofi shop, dati 20 evra, popushiti kvalitetnu konoplju, popiti espesso i to sve u lepo sredjenim ambijentu i na kraju ce da dobije rachun crno na belo.

Sad ti vidi kome je bolje.
:super: odlicno receno.....i samim tim zitelj Holandije je prihvacen u drustvu,normalan...Dok je zitelj Srbije odbacen,narkoman.klosar (koji duva iza zgrade :D )
 
ajde ne seri
bolje bi nam bilo da pratimo holandiju
ti nisi svestan kako ljudi tamo dobro zive

upravo.

Ne razumes stevo:lol:
Legalizacija marihuane ne znaci da ce se prodavati u hodniku vrtica.
To znaci da ce osobe odredjenog doba,18+ u svakom slucaju,moci bez ikakvih bojazni od kaznenih mera da kupuju marihuanu,da je konzumiranju na odredjenim mestima,a drzava ce od toga dobijati parice,i strastvenije ce se boriti protiv ulicnih dilera,jer ipak su to njihove parice,a i konzumeri ce ici na provereno,skupice se i uzivati u prostranim visinama.
sad,bilo bi lepo da postoji neki limit,kao sto vec rekoh.

:aha: razumem ja sve sto ti hoces da kazes :aha:

Ajde da razmislimo malo , evo kako bi to islo ...

Imas dva brata (ili druga, nebitno je) od kojih jedan ima 18 a drugi 16 godina .
Svedoci smo toga da je srpska omladina pomodarna do bola . Jedan kupi patike od 150 evrica na njega jednog dolazi jos njih 5 sa istim fazonom. Jedan kupi skuter, evo ih jos trojica njih sa skuterom .... i tako u krug ...
Recimo da ova dovoljno propala srbija i bez legalizovane marihune odluci da legalizuje ovako nesto za 18 + . starijem je dozvoljeno da kupi to, naravno da ce kupiti zeli da proba, zeli da bude faca, da se oseca nadmocno, da radi ono sto ne mogu svi drugi da rade (psiholoski vrlo tacno i precizno ti govorim, osvrni se oko sebe i kazi mi zasto ove budale tropnu 150 evra za patike, 100 evra za donji deo trenerice, ne znam koliko za skutere i automobile? to je sve ono sto ih "krasi" nesto cime mogu da se dice u drustvu nesto mobilno, uvek pri ruci i ispred ociju drugih) . I tako je stariji kupio marihuanu . I siguran sam da je nece pusiti u nekoj supi gde ga niko nece videti :think: mnogo sam siguran (odavde odbij one strastvene narkomane kojima nije bitno ko ih gleda i gde ce to da urade ...) . Ovaj ce to uraditi pred svojima, nekog kog zna ipak mora da pokaze sta ima, to je nesto sto ne mogu svi da imaju . Zapalice . Jedan dan dva dana, ce ga drugi gledati, biti ljubomorni , on ce ih podyebavati samo tako sto on to moze da ima a oni ne . Pa postoje sad vise mogucnosti ili ipak samo jedna koja podrazumeva sve ove ...
moze da mu padne cef da ih ponudi, oni ce povuci dim dva, osetice se nadmocno i superiorno, zelece jos, ovaj sad vidi kako moze da zaradi "Aham mogu da kupim za x dinara a da im prodam za x+150 dinara, eto meni zarade" ....

I tako opet nista nismo uradili osim sto smo nepotrebno stavili 18+ godiste pod stakleno zvono a mladji opet ispastaju ...
 
:aha: razumem ja sve sto ti hoces da kazes :aha:

Ajde da razmislimo malo , evo kako bi to islo ...

Imas dva brata (ili druga, nebitno je) od kojih jedan ima 18 a drugi 16 godina .
Svedoci smo toga da je srpska omladina pomodarna do bola . Jedan kupi patike od 150 evrica na njega jednog dolazi jos njih 5 sa istim fazonom. Jedan kupi skuter, evo ih jos trojica njih sa skuterom .... i tako u krug ...
Recimo da ova dovoljno propala srbija i bez legalizovane marihune odluci da legalizuje ovako nesto za 18 + . starijem je dozvoljeno da kupi to, naravno da ce kupiti zeli da proba, zeli da bude faca, da se oseca nadmocno, da radi ono sto ne mogu svi drugi da rade (psiholoski vrlo tacno i precizno ti govorim, osvrni se oko sebe i kazi mi zasto ove budale tropnu 150 evra za patike, 100 evra za donji deo trenerice, ne znam koliko za skutere i automobile? to je sve ono sto ih "krasi" nesto cime mogu da se dice u drustvu nesto mobilno, uvek pri ruci i ispred ociju drugih) . I tako je stariji kupio marihuanu . I siguran sam da je nece pusiti u nekoj supi gde ga niko nece videti :think: mnogo sam siguran (odavde odbij one strastvene narkomane kojima nije bitno ko ih gleda i gde ce to da urade ...) . Ovaj ce to uraditi pred svojima, nekog kog zna ipak mora da pokaze sta ima, to je nesto sto ne mogu svi da imaju . Zapalice . Jedan dan dva dana, ce ga drugi gledati, biti ljubomorni , on ce ih podyebavati samo tako sto on to moze da ima a oni ne . Pa postoje sad vise mogucnosti ili ipak samo jedna koja podrazumeva sve ove ...
moze da mu padne cef da ih ponudi, oni ce povuci dim dva, osetice se nadmocno i superiorno, zelece jos, ovaj sad vidi kako moze da zaradi "Aham mogu da kupim za x dinara a da im prodam za x+150 dinara, eto meni zarade" ....

I tako opet nista nismo uradili osim sto smo nepotrebno stavili 18+ godiste pod stakleno zvono a mladji opet ispastaju ...

a matori, pa ti mishlish oni su naivni? :D pa ne mozhesh ti da odesh na pijacu pa da na rinfuz kupish pola kile :lol:
 
Pa nije to njima skupo, inache, ja ovo sve iz priche choveka koji tamo zhivi govorim, nishta nisam izmislio.

isti slucaj:)

@steva-sad,nek me kreptoman ispravi,ali ja msm da se moze kupovati na odredjenim mestima,odnosno kaficima,kolicina 5 grama(u ovo sam sigurna),i iskljucivo tamo konzumirati(e,ovo je deo u koji nisa sigurna,kreptomane?)
I ukoliko nije tako,to bi bio dobar potez-normalno,udjes u kafic,iskoristis svojih 5 grama tu,na licu mesta i samo tu,i niko ne bulji u tebe,i nema potrebe da se zavlacis po podrumima i nema nacina da nekom mladjem doturis drogu.
a i msm,nisu ni holandjani debili.***,sigurna sam da su oni sve to uzeli u obzir
cak,mislim da je 2008 bio predlog da se na lokacijama blizu granica prodaje samo lokalnom stanovnistvu,zbog turista.
 
Poslednja izmena:

Back
Top