Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos jedan pozdrav sa Lefkade,iz Agios Ioanissa,villa Verde.Lefkada ja puna turista ,doduse najvise Grka,Italijana,Nemaca a ima i nasih.Juce je bilo talasa ,isli smo na Katizmu,desni krajnji deo gde je kao laguna i uzivali u prkosenju talasima,voda u pocetku ledena a onda se naviknes,deca teenejdzeri
odusevljena.Ne moze se zaplivati jer te talasi vracaju nazad.Dosta plaza koje se pominju na forumu
imaju krupno kamenje na ulasku u vodu,pa jos ako su talasi nije bas prijatno-Pefkoula,Ghialos,Gialou.Do nekih je put krajnje rizican-Kalamitsi,Ghialos,a danas idemo na Porto Katsiki.Pozdravili smo Mr Spirosa od Sase,pita jel Perovic...Hoce da dodje u Srbiju zimus.U gradu je vrlo zivo uvece,poprilicna guzva u pesackoj zoni,spadosmo s nogu setajuci.Pita giros je 2 e i manje,pala
cinke s nogu od 3 e pa na vise,a cene u hipermarketima mnogo nize nego u malim prodavnicama.Jedino su pekare daleko,samo u centru bar sto se tice Lefkade.Toliko za sada.
 
Vratih se pre neki dan sa Lefkade pa da napisem par utisaka.
Ostrvo nije toliko veliko kao sto izgleda, pogotovu ako se ima u vidu da postoji 5 plaza vrednih posete: Katizma, Kalamitsi, Milos, Egremni, Porto Katsiki. Mozda tom spisku treba dodati i jednu plazu sa istocne obale a to je Dessimi na koju mozete da svratite u slucaju jaceg vetra ili vecih talasa na zapadnoj obali, u drugom slucaju nije vredna paznje.
Vetar i talasi tokom naseg boravka nisu bili veliki problem, talasi su cak bili i interesantni. Medjutim, veliki problem je bila niska temperatura vode zbog koje nekoliko dana nismo mogli da se okupamo, tako da je to nesto o cemu treba brinuti. Pod hladnom vodom podrazumevam kad do kolena umocene noge bukvalno trnu od hladnoce.
Takodje treba imati u vidu da im urbanizam nije jaca strana. Sve malo podseca na Zlatibor: lepa priroda koja biva unistena divljom i ne planskom izgradnjom. To se ne opaza u centru Lefkasa, ali oni koji smestaj nadju u Agios Ioannisu znace o cemu pricam (preuske ulice, nepostojanje trotoara, ulica sa razdelnim ostrvom koja prerasta u ulicicu bez horizontalne regulacije). Ovo mozda nekom deluje kao preterivanje sa moje strane, ali u sustini nije, i dosta smeta jer umesto prijatne nocne setnje morate svako vece da sedate u kola ili taksi... Za pohvalu je sto su deo najlepsih plaza sacuvali od kafica, lezaljki i slicnih sadrzaja.
Za one koji voze na gas: otvorena je nova pumpa za gas na putu za Artu, 4km od raskrsnice ovog puta i puta za Pargu (koordinate su N 39 05.863 E 020 43.554). Kompleks pumpe je jos uvek u izgradnji ali tocenje gasa vec radi.
Sve u svemu, lepo za videti (pogotovu zbog na momente nestvarne boje mora), ali barem za mene, nije destinacija vredna vracanja
 
Vratili smo se pre 3 dana sa Lefkade.U cugu za 13 sati sa pauzama.Nije bilo guzve na granicama.Izgleda da naismo imali puno srece sa temp vode jer je uglavnom bila poprilicno hladna.Bez kola ne mozes nigde cak ni u najblizu prodavnicu.Smestaj u Vili Verde odlican,sve cisto,lepo odrzavano,gazda super.Plaze...sve izgledaju lepo na oko,ali do njih se uglavnom ide po putu koji je pun krivina,male sirine sa delimicnim ostecenjima.Na nekima je tako krupno kamenje ili kamene ploce da ne mozes ni da udjes u vodu.Vetar je skoro uvek duvao a talasi su bili 5 dana od 10-bas veliki 2 dana.
Znaci ko voli da bude smesten pored mora,da auto ne pomera 10 dana,a uvece u disco,ne treba da ide na Lefkadu.Mislim da nije ni za porodice sa malom decom.Ako ste za akciju-klopa u frizider,suncobra ni,lezaljke,peskiri pod ruku i put pod noge,uvece setnja po pesackoj zoni,to je za vas.Nas favorit je Katisma,i to desni deo gde je stena sa koje se moze skakati i mala uvala sa sitnim sljunkom.U zavisnosti od vremeskih uslova moze se plivati,skakati sa stene ili boriti sa talasima oko 2m.Zanim
ljivo iskustvo.Predivna priroda,puno zelenila ali ne na plazi,predivne plaze ali neke samo na oko .
Na Porto Katsikiju nismo mogli skoro ni da se pokvasimo koliko je bila hladna voda,a guzva na plazi ko u Budvi,jedva smo nasli parking i to za 5e.Krstarenje ne treba propustiti.Mi smo isli Macedonia Palace a moze i Eptanisias 15 e po osobi a ako vas je vise moze se i cenjkati.Sad se malo odmaramo od odmora u vikendici.Nema puno nasih,mozda 15-20 kola SERB registracija za sve vreme.Pozdrav
 
Pozdrav svima,

Prvi post na ovom forumu je 90% zasluzan sto sam ovde. Upravo se javljam sa Lefkade i mogu reci da sam prezadovoljan plazama.

Iskoristio sam prednost sopstvenih kola i presao put u dva dela. BGD - Metsovo, Metsovo - Lefkada. Mnogo njih je reklo da je to losa ideja, jer je Metsovo suvishe blizu mora, ali je meni prijalo da se odmorim jednu noc, a onda sutradan odem do Igumenitse i spustim se do lefkade pored mora, usput ispitam nekoliko plaza.

Prva odmah ispred EKO pumpe, prve iza Igumenitse, zatim Parga, pa nekoliko divljih plaza, usce Acherona, Lyxos ( ili tako nekako ) ... Nisam se puno zadrzao, ali cu se do kraja letovanja vratiti u Pargu. Inace, put Igumenitsa - Preveza je ok, mada se cuvajte preticanje preko duple pune. Grcima te linije ne znace nista.


Egnatia nista spec. svako ko je mrdnuo kolima u EU vec zna kako izgleda dobar autoput, jedina prednost egnatije je sto nema serpentina i nema putarine ( sem 2eur kod Soluna )

Most koji spaja Lefkadu sa kopnom ume da bude zakrcen, ja sam cekao dobrih 20min.

Jedina plaza koju sam video je Katisma, fenomenalna je, prilaz je odlican, put nov ( sem par km niz brdo ) ali savetujem da se dodje pre 10AM jer posle toga nastaje haos na parkingu ( koji je veliki, ali ocigledno nedovoljno ) Talasi umeju da budu opasni, mene jos uvek bole noge od lupanja po kamencicima.

Vodic ETA tursa je odlicno odradio posao, ali restorani/kafici koje nam je preporucio i za koje imamo 20% popusta su cista prevara. NPR svuda cedjena narandza kosta 2eur, u "la minute" je 3.20, znaci cene su naduvane za "popust"

Kako je danas cetvrtak, iskoristio sam priliku da se provozam turom Egremi - porto katsiki - kefalonija - itaka... i razocaran sam. To je tura za one koji vole da se voze brodom, kupanje ce videti 2x po pola sata, jer dok 300-400 ljudi napusti brod - prodje vreme. Takodje gledajuci prethodne postove zakljucio sam da 9od10 slucajeva brod ne svraca na zapadnu obalu LEfkade jer je vetrovito. Vodic i osoblje ce reci "ako je vetrovito necemo svratiti", ali to u 90% slucajeva znaci da zaboravite na Egremi i portokatsiki. Ako su vam te dve plaze bile povod da se ukracte na Macedonia palas i platite 17eur onda ste bacili novac. Takodje, rucak je na Itaki, gde su cene naduvane za 20%, guzva je ( par restorana na 400 ljudi ) ako zakasnite sa izlaskom sa broda moze se desiti da cekate hranu i do 45min.

Svaka pohvala Sasi iz ETE upozorio nas je na vreme pa smo zauzeli niski start. Takodje, izbegavajte rucak na KEfaloniji ...

Suma sumarum, voznja brodicem od 10AM - 07PM a ne volite voznju brodom je divan nacin da izgubite dan odmora.

Ah da, najvaznije, vila je Philipos je so-so... sa higijenske tacke gledista mi se ne svidja da toalet papir bacam u kantu, mada je ciste svakog dana. Parking mesta ima za 10 automobila, tako da ako bude vishe gostiju sa kolima... bice guzve.


Eto, nabacah utiske pa ce se naci za svakoga po nesto.
 
Evo male dopune.

Sto se egnatie tice, nedostaje jos mnogo stvari, koje poseduju EU autoputevi, a ovde koliko vidim nece biti montirane. Kolovoz na deonicama koje su ranije radjene je vec deformisan. Aman ljudi, jel neko isao bar do Budimpeste skoro?

Portokatsiki, lep pogled zaista zastaje dah, ali dah zastaje i zbog velikog smrada koji se siri na vrhu... stvarno nama turistima higijena nije jaca strana.

Vinariju preporucujem.
 
Evo male dopune.

Sto se egnatie tice, nedostaje jos mnogo stvari, koje poseduju EU autoputevi, a ovde koliko vidim nece biti montirane. Kolovoz na deonicama koje su ranije radjene je vec deformisan. Aman ljudi, jel neko isao bar do Budimpeste skoro?

Portokatsiki, lep pogled zaista zastaje dah, ali dah zastaje i zbog velikog smrada koji se siri na vrhu... stvarno nama turistima higijena nije jaca strana.

Vinariju preporucujem.

malo je glupo porediti autoput u madjarskoj gde je ravno ,ravno i samo ravno i egnatiu gde su rusili i ukopavali po planinama,i ne verujem da ce biti sadrzaja nekih(pumpe,restorani),jer bi opet trebali da ruse brda i planine a to kosta mnogo evrica,po kakvoj konfiguraciji terena prolazi taj autoput je fenomenalan:bye:
 
Vratio se sa Lefkade i evo jos nekih utisaka.

Autoput. Moje slutnje za kvalitet autoputa su se obistinile onog trenutka kada smo prosli Janinu i kada nas je uhvatila veoma jaka kisa, kolotrazi su bili puni vode i svaka brzina veca od 80km/h je mogla bili pogubna. Svaka cast za tunele, ali kolovoz je prosecan. Najvishe smeta sto nema mesta za stajanje, u povratku smo naisli samo na jedan parking, prepun, tako da smo prvu pauzu pravili tek kod Verie na naplatnoj rampi.

Dobra stvar je sto je podizanje mosta koji Lefkadu spaja sa kopnom pomerili sa svakog sata na svaka dva sata pa vishe nema velikih guzvi.

Posetio sam acheron i to je prava avantura. Savetujem nosenje dusheka za prebacivanje stvari kada plivate i konopca da izvucete slabe plivace. Acheron je inace 100km od Nidrija u pravcu Parge.

Izmedju Lefkade i Parge imate mnogo lepih plaza koje su peshacene i bez mnogo ljudi, more nema prelepu plavu boju kao na lefkadi ali je zato prozirno i u vecim dubinama!!!

Opet da ponovim, plaze na lefkadi nista specijalno. Lepa slika, ali kada oko se oko 14h upeku stene i krenu sa isijvanjem ne moze da se gleda.

Ubedljivo najbolja plaza je Milos, do 11AM nema nikoga, jer tek tada pristaje prvi brodic i kupanje je pravo uzivanje. Na krajnjoj desnoj strani se nalazi izbacena stena koja pravi hlad skoro do 15h tako da je to savrsheno mesto za celodnevno kupanje. Put preko brda do Milosa polazi iz Agios Nikitasa i nije previshe naporan... meni je trebalo 20ak min u oba smera. Cuvajte se trnja i kamencica na stepenicama koji mogu da vas prevare.

Lepa plaza sa istocne strane je u Nikiani ( ima kameni zidic pored puta ) peshcana je ( za razliku od izvikanih sa zapadne strane ) i dubina vode na 20m od obale je jedva preko glave. Super je za odbojku u vodi. preko puta imate kafic sa wi-fi internetom i malu porodicnu tavernu, koja deluje neugledno, ali je klopa odlicna!!! Prava proodicna taverna, gde vlasnik donosi pice, a njegova supruga sprema jelo.

Da sumiram plaze, ako vam boja mora nije bitna i ako izuzmemo Milos, izmedju Igumenice i Lefkasa imate 100% boljih plaza!

Moja najveca greska je sto sam odseo u Nidiriju, prolazak kolima kroz Nidri je uvek prava avantura. Postoji obilaznica, ali ne mozete je bash uvek koristiti ( zavisi na koju stranu ostrva idete ) Da sada moram da idem na Lefkadu, izabrao bih Agios Nikitos ili sam grad Lefkas. Voznja 20-50min do plaza sa zapadne strane ume da smori pred kraj letovanja.

Sto se interneta tice, ja sam nosio svoj notebook, u studiu je bio zakljucan sajlom, za svaki slucaj, a uvece sam koristio internet u jednom od mnogobrojnih kafica koji imaju wi-fi. Razocaran sam kaficem la minute, savetujem izbegavanje, dok je npr. Ikarus kafic pravi izbor. Osoblje ljubazno, vlasnik je potrosio 30ak min da mi pomogne da se nakacim na wi-fi ( problem je bio u mom XP-u ) zatim nam je pozajmio i svoj notebook da prebacimo neke slike, zvao Lefkas da proveri kada se spusta most i jos mnogo toga. U tom kaficu sam se osecao kao u hotelu sa 5*. Cene su iste kao i u bilo kom drugom kaficu pored obale. Cedjena narandza 4eur, pivo 2.5 i sl.

Malo me je razocaralo to sto Grci ne zele da iznajme skuter na 1 dan. Tako da sam uvek morao ici svojim kolima.

Dok smo bili u Nidriju, desila se pljacka u Metropolu, lopovi su usli preko terase na visokom prizemlju i oteli novac i pasose ( sta ce im nasi pasosi ) Tako da savetujemo oprez, zakljucavanje terase i drzanje para na razlicitim mestima. U Philipos studiju se to ne moze desiti, jer vlasnik cele noci patrolira oko zgrade da vidi ko nije ugasio svetlo TV i sl.

Sto se povratka tice, vozio sam direkt Nidri - Beograd ( Medak ) i izmerio 993km. Znaci da je put kraci za nekih 50ak km. Pravio cesto pauze, a Makedonci su smarali na granicama.... na SR-MK smo cekali oko 1h. Svetujem opreznu voznju u avgustu, jer ima mnogo turaka koji se vracaju sa odmora. Motel "Predejane" savetujm da zaobidjete u sirokom luku kao mesto za odmor. Jeste uredno i cisto, ali lici na vasar. Takodje su sve nase pumpe bile prenatrpane turcima koji spavaju svuda gde god pogledate.
 
Ja sam bila na Lefkadi od 6 do 17.08`09 Vreme super a T vode kao da smo daljinsim podesavali..talasi taman za uzivanje i zezanje u plicaku :)
Kon Tiki ima lep smestaj u Achileas apartmanima, 15tak min setnje do Nidri glvane ulice. Smestaj je korektan sve sobe gledaju na more a sama plaza studija je mnogo slatko sredjena....kao neko englesko dvoriste, mi smo tu plazu koristili za prvu pomoc...ako stignemo ranije sa ostalih plaza bucnemo se nekad i tu....neko rece da se ne baca papir u toalet solju...misli se na sve druge papire i djubre ..toalet papir se normalno ubacuje u wc solju :))))

Put je sasvim ok, mi smo lagano sve granicne prelaze presli bez cekanja.Od Evzonija se ide ka tom novom autoputu koji je sasvim ok...treba se natankirati gorivom jer dva ipo sata voznje do Ionnine odakle se iskljucujete ka Arti nema stajanja...naime put se ne placa jer nisu zavrsene jos i otovrene pumpe ni stajalista. Inace sto se putarina tice kod nas se placa nekih 1000 dinara, u Makedoniji tri puta po 1 evro u Grckoj 2 evra i tunel ka lefkadi 3evra....to je sve.....odmak po izlasku sa Ignatioa Odos ima shell pumpa.....

Samo ostvo je ok, mi sme lepo proveli, cetvoro nas je islo svojim autom.....skoro su sve pristupacne autom sem Agiofili gde je stvarno suvisno gutati prasinu i smard od kola....jer i kad se stigne do kraja, treba kao magarci da vucemo stvari jos km do plaze....tako da smo se vratili u vasiliki i uzeli brodic koji ide svakih sat vremena i povratna karta je 6 evra....plaza kao plaza, kamenita je i pomalo klaustrofobicna nema onu siinu kao egremni ili katcizma.....

Posto moram da palim..nastavicu sutra sa izvestajem ....
 
pa da nastavim....sto se plaza tice kao sto sam vec pomenula Agiofili treba posetiti iskljucivo brodicem po meni, ostale su uglavnom pristupacne kolima.

Katcizma ima veliki parking koji se ne placa, restorane i barove, moze se iznajmiti set: suncobran i 2 lezaljke su 7evra....mada smo mi kasnije kupili suncobran jer je neophodan na ostalim plazama, plaza je velika tako da u svakom trenutku mozete da se izdvojite iz guzve....

Pefkulija je mirnija plaza, ponekad talasi umeju da izbace travu i dosta kampera ima. Parking je besplatan i ima jedna taverna i bar....po meni nista posebno

Gialos je veoma slicna Pefkuliji

Desimi plaza se nama nije dopala, sve sami kamperi i kamperske prikolice... tako da nismo zaboli suncobran tamo

Egremni i Porto Katziki su meni ubedljivo najbolje dve plaze. Obema je prilaz kolima dobar, parking na Egremni je 4 evra, mada moze da se parkira i na putu pre parkinga koji nije asfaltiran pa pomalo lici na zimsku idilu jer je drvece okolo belo od prasine (nekih km je ostalo neasfaltirano) sto se tih 350 stepenika tice brzo se predju i ne predstavljaju neki problem osim u povratku gde se preznojite. Ali zato je plaza savrsena, sitan sljunak, voda savrsena i sto je po meni bitno bas je velika plaza....na plazi ima samo jedan bar
(kafa 3 evra, corona 5e) ali posle parkinga i pre nego se spustite stepenicama ima jedna taverna.
Tako da bih ja na kraju izdvojila Katizmu, Egremmni i Porto Katziki

Sto se krstarenja tice, po meni cist promasaj i gubljenje vremena, bolje da smo otisli na neku novu plazu....kao prvo kupanje na prvom stajanju- Egremni plazi traje 20min....onda 3 sata voznje do Kefalonije i Itake gde kao neko krdo se iskrcavamo i vracamo nazad na brod, taman izadjes moras da se vratis nazad. Na Itaki se ruca (po meni totalna demistifikacija Odisejevog epa zato takva ostrva ne treba na taj ancin ni posetiti ili posetiti celo ostrvo ili ne ici) ...jedna ulica sa par taverni gde osim da sednes i jedes nema sta drugo da radis i vidis....zatim ta pecina u koju se ni ne ulazi vec samo okrene brod i nastavi dalje ...sve u svemi citav dan provede se na brodu a ne vidi se nista.

Lepo je posetiti selo Karia i restoran Platani na glavnom trgu gde je musaka savrsena i prave je nesto slicno kao lazanju... bili smo i u Sivoti .....mesto je malo sa dosta taverni, mi smo zaboli jednu tavernu gde smo cekali hranu oko sat vremena ali su porcije npr ogromne...ima jos dosta tih taverni pored puta sa lepim pogledima na zaliv ili more

Interesantno je posetiti i vinariju, imaju 5 vrsta vina za degustaciju i jeftinija su nego u prodavnicama za evro, dva....

Sto se mesta Lefkas tice, vec oko 22h je nemoguce naci parking mesto i zato treba ranije otici, najvece i najzivlje je mesto na ostrvu...
 
Pozz svima! Evo pokusacu ukratko izneti i moje iskustvo..Drug i ja smo uplatili aranzman preko EUROTURS-a (mislim da vise ne rade Lefkadu, zasto, ne znam). Da smo putovali busom preko 20sati jesmo, ali je bila odlicna ekipa u busu (od 6 do 66god). Kao sto uvek kazem bolje i 20sati sa dobrom ekipom nego 2sata sa nekim smorovima.Elem, vec smo blago bili ucirkani u Metsovo-u pa nam i nesto nije bilo hladno. Od tada smo prespavali veci deo puta. Svratili smo do Parge, ostavili neku grupu ljudi (uzgred Parga je slatko ali malo mesto, vise mi nekako za porodicne ljude). Odmah se bacam na tunel koji spaja kopno i ostrvo. Mnogo je dobar osecaj kada idete ispod mora :) Prolazimo Lefkas itd i dolazimo do Nidrija. Bili smo smesteni u Vasia vili. Nista posebno, a izgleda jedini nismo imali srecu da dobijemo apartman nego studio, sporet pored kreveta. Tu smo se vec malo iznervirali ali sve je to palo u vodu nakon naseg prvog odlaska na klopu. Nasli smo neki restorancic gde klopaju Grci (kazu, gledajte gde jedu Grci i vi tu idite). Iskreno, mogu reci da u odnosu na ostala mesta gde sam bio, cene su veoma prihvatljive (cak sam i slikao cenovnik). Koliko se secam lignje su bile negde oko 4e, znaci sa salatom i dva piva izadje do 10e. Secam se na Kritu da sam placao samo pivo toliko...
Da ne duzim.. Gradska plaza je sasvim ok, cak predvece sam pokusao da pecam...
Necete verovati ali Orade grizu kao lude, skupilo se dovoljno za veceru za nas cetvoro.
Samo mesto ima par pabova (uzivo rok svirkice - pricam za one koji to slusaju, jer sam i ja opredeljen za tu vrstu muzike), toceno pivo je negde oko 2.5e Badvajzer. Cak iz agencije su nam rekli da je Lefkada jeftinija u odnosu na druga mesta.Lefkas je isto simpatican i veci gradic ali nesto nismo skitali mnogo uvece jer je dan bio upotpunjen raznim izletima i ludorijama. Da ne zaboravim, pored Nidrija ima i vodopad. Nije nesto impresivno, ali je vrlo lepo za pesacenje i praznjenje same glave od raznih gluposti... Sto se tice izleta brodom, mi smo placali 12e. Znaci ona vec pomenuta tura... Porto Katsiki, Itaka, Kefalonija, Skorpios itd.. krece se oko 9 povratak u 18h. Rent-a-car smo placali 20e a sam auto je trosio kao upaljac. Na bilo koju plazu da odete sa zapadne strane bicete odusevljeni.. Meni licno se mnogo dopada Egremni. Ima 400 stepenika do nje, znaci 400 stepenika do raja a pri povratku 400 stepenika do pakla... Nema guzve, lepo je sto nema i nasih cobana koji se deru, niti kafica.. Jednostavno pravo mesto za uzivanje.. Obidjite Vasiliki, lepo je mesto pri povratku za Nidri imate vinariju.. Svratite, malo se osvezite, porumenite.. Sto se tice talasa i tako to.. voda jeste hladnija u odnosu na egejsko more, ali sada na egejsko gledam vise kao na baru.. Ne pada mi napamet vise da idem na Halkidiki posle ovoga sto sam video, cak i Krit je pao u zasenak... Eto uplatio sam i ove godine da idem, samo sada malo ranije... Sam pocetak septembra.. Svaka preporuka !!!

p.s. poceo sam raditi samu kartu Lefkade, jer sve ono sto sam nasao na netu je sturo i nepregledno..
Mada necu stici da zavrsim do odlaska... Ali bar je uradjen Lefkas, pa ako nekome to znaci mogu okaciti... mapa je u vektorskom formatu, pdf.
 
Poslednja izmena:
Eh da, zaboravih da napisem.. Tada sam bio uplatio Pefkohori, pa me agencija bila zeznula malo...
Igrom slucaja sam presao na aranzman za Lefkadu kod druge pomenute agencije a slike i sam detaljan opis koji je postavila "Putnica!" definitivno je potvrdilo odlazak na Lefkadu. Njoj hvala za slike a evo i ja prilazem link sa mojim slikama pa ko hoce moze da pogleda kako je tamo...Pozz jos jednom

https://www.facebook.com/album.php?aid=3854&id=1483006308&l=0a69c3fae3
 
Poslednja izmena:
Hello svima,

Upravo sedim u simpaticnom net caffe-u u Vasillikiu ( svratili na kafu posle sjajno provedenog dana na Porto Katsikiu ) i razmisljam o tome kako je dolazak na Lefkadu bio pun pogodak :super:
Ovaj forum sam pronasla par dana pred polazak, naravno iscitala ga i tek onda shvatila koliko sam pogresila po pitanju smestaja :dash: ali vec je bilo kasno posto smo smestaj vec uplatili preko Conte-a ( vila Marina u Nydriu )
Elem, da krenem iz pocetka.
Posto smo odlucili da necemo neke preterane novce ulagati u sam smestaj odlucili smo se za agenciju Conte jer je nudila relativno povoljan smestaj. Nisam trazila nista specijalno ( za Lefkadu to i nije potrebno jer sam ocekivala da cemo u sobi samo prespavati sto se i pokazalo kao tacno jer smo na Lefkadu dosli svojim autom i odmah 1. dana krenuli u istrazivanje ), ali sam trazila da bude cisto sto na zalost nisam dobila :( Dobili smo sobu u prizemlju vile. Sobu koja je prepuna paucine po zidovima, komarce da i ne spominjem ( u krevet idemo naprskani Autanom ), kupatilo je prljavo, a pre 2 dana je mom decku otpao komad zida na glavu dok je bio u toiletu. Mozete li vi to verovati? Ja sam bila u soku. Opet napominjem da stvarno nisam ocekivala nista specijalno jer nas narod lepo kaze koliko para, toliko i muzike ( inace platili smo 268e+6.000,00 din za 10 dana u toj sobi ), ali otpadanje komada zida nisam mogla da predvidim ni u najgorim slutnjama..... Tako da.... Moja preporuka svima.... Dodjite na Lefkadu, sjajna je, ali u sirokom luku zaobilazite vilu Marina u Nydriu!!!!!!!!!!
A sada ono zbog cega nisam plakala kada sam videla smestaj!
Obisli smo sve plaze na Lefkadi, ali.... Porto Katsiki i Egremni :worth:
Sto se tice klope svako vece idemo u jednu malu tavernu u Mikros Gialosu. Klopa je odlicna, cifre nisu preterano velike ( oko 35e vecera za oboje ), a sama tavernica ima totalno specifican i zanimljiv smek :D Ja inace ne volim kafane i obicno se trudim da pojedem klopu i brzo nestanem, ali ovde mi je toliko zanimljivo i interesantno i ne smeta mi da posedim i po 2-3h. Kafa se obavezno pije u Vasillikiju ( "Ionio caffe" iz koga inace ovo i pisem - napomena: 6 racunara sa relativno brzim netom 1h=2e )....
Ako izuzmemo smestaj, ovo je jedno od zanimljivijih letovanja :super:
I da ja ne bih bila preterano dosadna sa svojim utiscima.... Zavrsicu ovo pisanije. Bar za sada. Ostatak kada se vratim u Bg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top