Lefkada - beli biser u Jonskom plavetnilu - opšta tema

IMG-4791b473525d4e6379304e0a5327bea8-V.jpg
 
HVALA ..... @Manastirka sto si me spucala sa jednim lepim podsecanjem kako je tamo dobroooooo

:D

🍺
Lepo je svuda,...samo ta boja mora je nigde nema. Možda samo još na Karibima i sl. Nisu čak ni slike mogle da dočaraju tu hipnotišuću mlečno plavu boju mora.
Baš tražim,...ali ne pronalzim ni jednu takvu sliku.
 
znam...bio sam... ni tada vodopad pored Nidrija "nije u funkciji" :hahaha:

ali opsti utisak je da nije strasno voiti tih cca 1100km za onoliko lepote u radijusu od 90km
koliki je obim Lefkade
Definitivno je najbolje ići kolima ili avionom do Preveze, pa odatle bus-om do letovališta, jer su jako blizu. Rent-a car je skup,...oko 100 e po danu. Motori i četvorotočkaši su verovatno jeftiniji, ko se usudi da ih vozi po onim njihovim uskim puteljcima.
Jedino da se koristi rent-a car da bi se obišle te glavne plaže, mda se ide i organizovano preko izleta, kojih ima na svakom koraku. Kome šta odgovara,...ali je Lefkada pre svega za vozače i avanturiste. Nije za pasivni odmor.
Ko voli "plažu- hotel" i mirniji odmor, greota je prelaziti toliki put.
 
Obisao par iz radoznalosti i sasvim su pristojni, nista napucano ali su mokri cvorovi i
infrastruktura samog kampa odlicni...a tek oni borovi iznad mesta za satore / kam prikolice :heart:
Posetila sam kamp u blizini Desimi plaže i bila na toj plaži. Mirno je i plaža je smeštena u prirodnom zelenilu. Iskreno,...osim one fascinantne boje mora, meni su one atraktivne plaže na Lefkadi preforsirane.
Mnogo su lepše te divlje manje plaže u prirodnom zelenilu ili visokim stenama.
Mda,...sve ima svoje!
 
Posetila sam kamp u blizini Desimi plaže i bila na toj plaži. Mirno je i plaža je smeštena u prirodnom zelenilu. Iskreno,...osim one fascinantne boje mora, meni su one atraktivne plaže na Lefkadi preforsirane.
Mnogo su lepše te divlje manje plaže u prirodnom zelenilu ili visokim stenama.
Mda,...sve ima svoje!

Egremni mi je 100x bolja od Porto Kacikija koja je sve samo ne plaza..jbt jos onda se samo
pucali "selfi" i montiranje na onu stencugu u plicaku...

kao da nisu dosli da se suncaju plivaju uzivaju ... ma ko ih sisa
 
Bila sam u Agios Nikitasu, dopala mi se unutrašnjost ostrva i sela gore u brdima, i što taj deo miriše na smokve :zaljubljena:
Nidri razočarenje.
Vodopad presušio.
Na izlazu iz Lefkasa ka Nidriju ima dosta rasadnika, tamo smo uzeli limun i masliinu. Putevi po ostrvu izuzetno dobro urađeni, sviđa mi se noću što sijaju one "mačje oči " što bicikli imaju na pedalama il točkovima, njima ugrađeno u asfalt ...
Itd
Najinteresantniji ukus imale neke meat balls u sosu
 
Egremni mi je 100x bolja od Porto Kacikija koja je sve samo ne plaza..jbt jos onda se samo
pucali "selfi" i montiranje na onu stencugu u plicaku...

kao da nisu dosli da se suncaju plivaju uzivaju ... ma ko ih sisa
Jeste sve to medijski prenaduvano,...mda ostrvo ima preko 50-ak tih prelepih divljih plaža. Zato je i najbolje otići kolima, pa kroz vožnju videti šta kome odgovara i gde zastati, okupati se i sl.
Ja sam stalno išla trajektom da se kupam na ostrvu Meganisi, tamo mi je bilo mirnije i pravi raj za oči i dušu. Ušuškano u zalivu, sa čistom vodom, okruženo zelenilom. Sa jednim barom takođe u prirodnom okruženju, izgrađenim od trske i bambusa. Meditiranje!
 
Bila sam u Agios Nikitasu, dopala mi se unutrašnjost ostrva i sela gore u brdima, i što taj deo miriše na smokve :zaljubljena:
Nidri razočarenje.
Vodopad presušio.
Na izlazu iz Lefkasa ka Nidriju ima dosta rasadnika, tamo smo uzeli limun i masliinu. Putevi po ostrvu izuzetno dobro urađeni, sviđa mi se noću što sijaju one "mačje oči " što bicikli imaju na pedalama il točkovima, njima ugrađeno u asfalt ...
Itd
Najinteresantniji ukus imale neke meat balls u sosu
Agios Nikitas je po meni najlepše od tih letovališta u kojima smeštaju turiste.
Tamo je priroda stvarno fantastična,...jer je na Zapadnoj obali ta divlja priroda i najatraktivnije plaže. Nidri se uveče pretvara u pravi vašar, ali je živo mesto, opušteno, ništa fensi,...i prilagođeno našem mentalitetu. Osećaš se bukvalno kao kod svoje kuće. Tako da se meni dopala ta "vašarska" živost mesta i spontanost ljudi. Lefkas je prilagođen Italijanskim turistima,...mene je to iz nekog razloga nerviralo, jer sam došla u Grčku.😁
 
<i ja bih da joj se zahvalim , sad sam u bedaku gde sam bila letos a gde sada :lol:
Gledaš fotke,...pa tek posle izvesnog vremena, postaneš uopšte svestan sve lepote koju si video. Klasika!😁
Pokušavam da dočaram Lefkadu iz svog ugla. Ne bih da pravim poređenja,...meni je Krf br.1, ali Lefkada stvarno ima nešto drugačije. Tu Grčku opuštenost, gostoljubivost, spontanost, prelepu prirodu i hipnotišuće more.
Ništa fensi,...sve je prilagođeno običnim ljudima, željnim avanture ili sporta. Kome leži takva vrsta letovanja, Lefkada je pun pogodak!
 
Poslednja izmena:
Povratak sa Lefkade mi je bio super , jer smo išli prema manastirima Meteora, i naleteli na predivno mesto Metsovo.
(I svakojake druge lepe predele.
Najviše volim kad se " izgubimo" i svašta neplanirano lepo vidimo.)
Moto putovanja nam je uvek , "nismo zalutali, mi samo razgledamo" 😁 ~moto je moja izmišljotina~

(Krit mi se više dopao od Lefkade.)

Staneš u Nidri i gledaš ostrva naspram njega i zamišljaš kako je Žaklina Kenedi čupala kose , kad je ostavila onolika svetla Amerike i došla tu na kraj sveta u kamen i pesak. Lepo je nama kao turistima, ali žena navikla na koktele, fensi izlaske tu je baš procvetala.
 
Poslednja izmena:

Back
Top