Ledeno doba

ne spominje se u Bibliji....

to je mit
To što nauka zove ledeno doba, samo potvrđuje Bibliju...da nisu ni svesni toga...

Lupetanje savremenih mudraca (naučnika)...kakvo crno ledeno doba...nemaju oni pojma...zaluđuju ovaj narod i o nako sluđeni narod...
Ne znaju da objasne određene pojave koje se dešavaju pred našim očima...a znaju šta je bilo pre 300 miliona godina...debilizam...
to sto sam napisala :aha:

dakle neistina
Pa vama da se pojavi Isus i prizna da nije ni Bog ni Božji sin nego se izmotavao glumeći boga vi mu ne bi poverovali....
I rest my case
 
I evolucionisti su imali razne dokaze pa se zna da je to izmisljotina - teorija evolucije
tj dokazana je kao lazna
Pa kako ti objašnjavaš te mamute koji su se smrzli momentalno? Nemam
ništa protiv drugačijeg tumačenja dokaza, ali ga još uvek nisam čula.
Za sada je jedino objašnjenje da je to moglo da se desi samo usled
naglog pada temperature.
 
Pa kako ti objašnjavaš te mamute koji su se smrzli momentalno? Nemam
ništa protiv drugačijeg tumačenja dokaza, ali ga još uvek nisam čula.
Za sada je jedino objašnjenje da je to moglo da se desi samo usled
naglog pada temperature.
Nije to jedino objašnjenje...
Imaš na stotine vrsta životinja koje su izumrle i izumiru pred našim očima... i za hiljadu godina će neko da nagađa šta se desilo sa njima a ni mi nismo 100% sigurni šta se dešava...

Jeste bila velika klimatska promene ali samo na nekim delovima planete...poput polova...i tu usled nagle promene temperature i jeste ono što je pokosilo mamuta...Ali je i dokaz da tu klima nije oduvek takva kakvu je danas poznajemo...

I to nikako ne znači da su mamuti na celoj planeti nestali na takav način...
 
Nije to jedino objašnjenje...
Imaš na stotine vrsta životinja koje su izumrle i izumiru pred našim očima... i za hiljadu godina će neko da nagađa šta se desilo sa njima a ni mi nismo 100% sigurni šta se dešava...

Jeste bila velika klimatska promene ali samo na nekim delovima planete...poput polova...i tu usled nagle promene temperature i jeste ono što je pokosilo mamuta...Ali je i dokaz da tu klima nije oduvek takva kakvu je danas poznajemo...

I to nikako ne znači da su mamuti na celoj planeti nestali na takav način...
Jel piše nešto u Bibliji o promeni klime na nekim delovima planete?
 
Jel piše nešto u Bibliji o promeni klime na nekim delovima planete?
Ne.
Jedino potop koji je mogao i te kako da utiče i na pomeranje kontinenata....sami tim i na promenu klime...
Cela geologija ti govori da se u jednom trenutku na celoj planeti desilo nešto iznenada....odjednom...
To mogu samo da budu posledice potopa i ničeg više...
 
Ne.
Jedino potop koji je mogao i te kako da utiče i na pomeranje kontinenata....sami tim i na promenu klime...
Cela geologija ti govori da se u jednom trenutku na celoj planeti desilo nešto iznenada....odjednom...
To mogu samo da budu posledice potopa i ničeg više...
Dobro. I da su to posledice potopa, o tome u Bibliji ništa ne piše.
 
Dobro. I da su to posledice potopa, o tome u Bibliji ništa ne piše.
Ne piše ni zašto postoje vulkani, a postoje...
A po meni su veoma važni za majku planetu...

Kao ni što munja nije bez razloga i ako se mnogi od nje plaše...a čudo čini u vazduhu koji nam je potreban za život...

Zanimljivo je to što kažeš...verovatno se i po svim ovim pitanjima može nešto u Bibliji iskopati...

Ali naše je da spasemo dušu, a Bog će čuvati planetu...
 
Ne piše ni zašto postoje vulkani, a postoje...
A po meni su veoma važni za majku planetu...

Kao ni što munja nije bez razloga i ako se mnogi od nje plaše...a čudo čini u vazduhu koji nam je potreban za život...

Zanimljivo je to što kažeš...verovatno se i po svim ovim pitanjima može nešto u Bibliji iskopati...

Ali naše je da spasemo dušu, a Bog će čuvati planetu...
Pa dobro, ako ne piše ništa o vulkanima, nećemo tvrditi da erupcija vulkana
nije bilo. Tako je isto moglo biti i ledeno doba, al eto ne piše.

Prema Milankoviću nije samo jedno ledeno doba bilo. A ja sad da kažem za
tako svestranog čoveka i naučnika da lupa gluposti.. pa ono.. blam bi me
bilo..
 
Pa dobro, ako ne piše ništa o vulkanima, nećemo tvrditi da erupcija vulkana
nije bilo. Tako je isto moglo biti i ledeno doba, al eto ne piše.

Prema Milankoviću nije samo jedno ledeno doba bilo. A ja sad da kažem za
tako svestranog čoveka i naučnika da lupa gluposti.. pa ono.. blam bi me
bilo..
Ledeno doba se suproti onome sto Biblija kaze o stvaranju
 
Pa dobro, ako ne piše ništa o vulkanima, nećemo tvrditi da erupcija vulkana
nije bilo. Tako je isto moglo biti i ledeno doba, al eto ne piše.

Prema Milankoviću nije samo jedno ledeno doba bilo. A ja sad da kažem za
tako svestranog čoveka i naučnika da lupa gluposti.. pa ono.. blam bi me
bilo..
Jeste bilo ledeno doba, rekao sam to...i sada je na nekim delovima planete..
 
300 milliona? 🤔
"The Last Glacial Period (LGP), also known colloquially as the Last Ice Age or simply Ice Age, occurred from the end of the Last Interglacial to the end of the Younger Dryas, encompassing the period c. 115,000 – c. 11,700 years ago."
Wikipedia
У питању је Миланковићев циклус, везано за нагиб планете, требало би да се и сад налазимо у једном од ледених доба, али у његовом интерглацијалном периоду кад се дио ледених плоча отапа.
 
Sobzirom da ako sam dobro razumeo vernici tvrde da je zemlja mlada i da se njena starost meri u hiljadama godina kako se tumaci ledeno doba?

Poslednje ledeno doba je bilo pre oko 300 miliona godina.

Ono je geoloski dokazano.

Da li se u bibliji spominje ledeno doba i kako vera gleda na njega?
lazni vernici koji nemaju pojma, a biblija ti je skup vise knjiga, cak i knjiga postanka ima dva razlicita izvora bar
bolje ti je da pitas mene adama prvog coveka, mada ne znam ni ja bas sve
 
po Bibliji i po Mesopotamijskim mitovima o postanku u početku sve je bilo voda (Tijamat)...onda je bog odvojio vodu od vode.... zamisli da neko napravi ravan koja seče beskrajnu vodu i podigne deo iznad ravni na gore i tako stvori prostor između dve vode...znači imaš vodu gore i vodu dole i prazno u sredini....onda je na toj donjoj vodi gurnuo vodu dublje da se pokaže suvo....rezultat je voda na vrhu, nebo ispod nje, zemlja ispod neba i voda ispod zemlje....

naravno mi danas znamo da to objašnjenje nema veze sa vezom...ali vernici Biblije ne odustaju od tog objašnjenja da je potop nastao kad se obušio gornji sloj vode i pao na zemlju...
pa pokazi nam planetu koja ima vodu kao zemlja? 2/3
i sta ti je cudno, led kao kora iznad atmosfere se topio i strovalio u vidu potopa
 

Back
Top