Lažni ugovor

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.848
Primijetila sam u grupama na FB

Da ljudi često objavljuju

“Hitno! Imam termin na ambasadi , treba mi ugovor”

Skuzila sam da ljudi traže ugovor i pretpostavljam lažan

Sad je mene jedna mlada devojka pitala da li ja za njenu mamu mogu napraviti ugovor samo da dobije vizu i da mamu dovede kod sebe pa će mama da se prebaci na drugu vizu !

Njena Mama je moje godište i zbog toga u ugovoru mora biti navedena plata od 4300 eura bruto



Njena mama ima tešku životnu priču, ali bas tešku!

Nikad se nisam upustala u takve “radnje”

Pomogla sam ovoj devojki 2020 kad sam otvorila firmu i kad stvarno nisam znala da li će ovo funkcionisati i opstati i tad sam joj dala ugovor i radila je ovde nekih 4 mjeseci pa se prebacila u bolnicu!

Kad god joj u životu nekako zaskripi nadje put do mene i sad ovde radi na Minijob a glavno radno mjesto je u bolnici

Voljela bi i njenoj mami pomoći, njena mama je imala super posao u bosni, fakultetski obrazovana, radila u svojoj branši

Ali se život iskomplikovao i sad je sve to krenulo jako tužnim smjerom


Dakle pitanje je

Kakve posledice mogu biti za mene ukoliko izdam lažan ugovor? Radno mjesto za mamu nemam jer žena nije u ovoj branši a ne zna ni njemački!
 
Moze da te tuzi za 'neisplacene plate' kasnije, i da joj ne uplacujes poreze i doprinose. Ako je gvno.

Da li ovi besmislicari iz PIO fonda gledaju pa drukaju konzulatima, i da li ih ovi pitaju o tome ne znam, mozda neko bolje zna o tome.

Mada, cak i da drukaju, ne moze PIO fond da zna to, jer postoji ugovor o radu, ali joj mozda ne uplacujes doprinose.

Ako traze dokaze o uplati plate, to moze da se namesti, prima na ruke i potpisuje.

Ne znam koliko detaljno proveravaju to.
 
Ne znam, treba pomoci ali ne da tebe boli glava posle.
Da ti odgovara profil pa da radi kod tebe a ovako ...
Eto cerka se snasla , pomogla si toj porodici, nek ona sad nadje drugi nacin, zavisi koliko ste bliske.
 

Back
Top