Lazete li da ste srecni?

Ne lazem, uglavnom...
Ponekad probam da precutim, ali odam se uvek.
Zato ne volim da se druzim kad mi ne ide... Jedino mogu da smaram stare prijatelje...ostalih se i ne tice da li sam srecna
Ljudi na forumu se dele u dve grupe. One koji lazu stalno, ne bi li izgledali srecnije i usepesnije, jer sreca je takodje uspeh...valjda, i na one koji svoju tugu neguju, maze, da im vise naraste:)
 
e na zalost ja sam od odnih kojima je uvek sve super, samo retkim ljudima cu priznati da sam nesrecna na bilo kom polju..jednostavno navucem osmeh na lice kada izadjem na ulicu i da sam u najgorem periodu kada me pitaju kako sam ja odgovaram u z osmeh "super"...i to me tako nervira kod mene...:?
Blago tebi, Tara...
Hoces i mene da naucis tome? Ja ne smem da izadjem uopste kad sam tuzna. Ne znam da lazem da je sve ok, jer oni nastavljaju da ispituju kad nanjuse nesto pikantno...
 
ne lazem
ali trudim se da budem srecna i zadovoljna onim sto imam i onim sto jesam
trudim se da nalazim lepotu u ljudima koje volim i situacijama u kojima se nalazim
i nije da mi ne uspeva samo kad sama sebi nametnem stav
ne volim da se samozasaljevam...to je destruktivno i samo te vuce jos dublje dole.

i sad kad razmisljam nesto
prosto mi je neverovatno koliko sam promenila stav u zivotu u odnosu na pre nekoliko godina
i cim to uradis kako ti bolje ide

kada sam srecna to i kazem,kada sam tuzna to se vidi.
ne znam bas da krijem i da se pretvaram dobro niti imam potrebu na kraju krajeva.

a vino je za mene serum istine.tad kazem sve sto me pitaju i ne pitaju.
lepo su stari latini rekli in vino veritas :D

i nemam pojma da li sam pogodila temu,samo sam procitala naslov,nisam cak ni uvodni post,mrzelo me :(
 
Srecan... tesko. Ko sa malo pameti i puno zelja moze biti srecan?

Mozes uzivati u trenutku, zeleti svima najbolje i hranite sebe i druge dobrim i biti pun smeha... ali srecan?

Mozda zadovoljan... ponekad, cesto. Tuzan skoro nikad.

Da pitamo Starca sa Planine?

Oooooj! Starinoooo! Koja je tajna srece?

....

Cuti.
 
Nije baš da lažem, jer se to primeti, samo kada nisam srećan, ili mi bar nije sve potaman, pokušam to da prikrijem - jer možda se pojavi neko ko bi delio svoje vreme sa mnom, i ne bih da odbijem svojom ne-srećom. Tuđa samilost mi ne znači, i sam je olako pružam a onda nestajem kada mi se učini da više nije potrebna, kako ne bih smetao.
 

Back
Top