Lale

1000104543.jpg

1000104554.jpg


1000104925.jpg


Imam i zumbula i narcisa, prošle godine sam poludio i donio sigurno više od 50 kg u lukovicama
 
Vidim imas i zumbule zute i tamno ljubicaste :heart:
Da li mozda imas i crvene zumbule?
Црвене као такве не постоје, оне су јаче розе/магента. Нисам сигуран да ли имам ту боју, наводно сам купио мешавину свих боја, могуће да имам, фотографију ми је послала комшиница, у мојој башти, која је женска љубав. Фотографија кофера пуног лала је од прошле године када сам се вратио у Србију, сад не можете да купите луковице лала, јер ће сви лали да процветају, није време.
 
Vidim imas i zumbule zute i tamno ljubicaste :heart:
Da li mozda imas i crvene zumbule?
Мислим да сам направила прилично интересантне мешавине лала, да не боле око, поставићу фотографије када процветају ове године. Све лале из кофера сам посадио у својој башти, осим неколико кеса које сам дао неким комшијама када сам се вратио кући.
 
Hvala. Nisam skoro fotografisala, ovo su stare slike iz arhive. U žardinjeri imamo 7 različitih vrsta penjačica, a u bašti... hm, nisam brojala ali desetak sigurno.

Pogledajte prilog 1522142
Imate fantastičnu kolekciju grmova ruža, kupila sam jedan u supermarketu koji je bio prilično razočaravajući, nije bio tip koji sam kupila... iako su jako tvrdi, godinu dana bez zalijevanja i još uvijek izdrži
 
Imate fantastičnu kolekciju grmova ruža, kupila sam jedan u supermarketu koji je bio prilično razočaravajući, nije bio tip koji sam kupila... iako su jako tvrdi, godinu dana bez zalijevanja i još uvijek izdrži
Hvala. U kom smislu bez zalivanja? Raste bez dodatne nege? Na to mislite?

Penjačice sam birala po mirisu i boji. Bela je najosetljivija jer nema dovoljno sunca. Poručila sam ih kod Topalovića. Ostale - kako gde. Neke smo presađivali, kupovali kojekuda. Ima par baš lepih, već su u pupoljcima.
 
Hvala. U kom smislu bez zalivanja? Raste bez dodatne nege? Na to mislite?

Penjačice sam birala po mirisu i boji. Bela je najosetljivija jer nema dovoljno sunca. Poručila sam ih kod Topalovića. Ostale - kako gde. Neke smo presađivali, kupovali kojekuda. Ima par baš lepih, već su u pupoljcima.
Prekrasne su, i ova zadnja se čini da ste je dovoljno gnojili, dobro je nahranjena. Mislim ja svoj nisam zalivao godinu dana i preživio je, iako nije vrsta koju sam kupio, lagali su mi. Koristim prevoditelja i oni mogu napraviti loše prijevode
 
Prehrana, zalivanje i orezivanje. I naravno sunce. Da, desi se da nije ono što je na fotografiji pakovanja ali nije strašno, svaka je lepa na svoj način.
 
sladoled lala..nikad cula za takve pa sam pitala brata Gogla i evo sta mi je on izbacio od slika..:lol:
stvarno asociraju na sladoled i zanimljive su
Vidi se na fotografiji, prve su koje imaju neku kuglicu, izgledaju kao salata, kupila sam ovu vrstu od jednog seljaka, rekao mi je da ih je jako teško uzgajati, ne znam kako će razvijati se. Vidio sam fotografije s različitim "okusima" sladoleda, iako ne znam jesu li prave
 

Back
Top