Labrador retriver

Moja uspešno uništava cveće ...jedna saksijska biljka je jako omiljena, a i dve ruže je izgrizla....samo me čudi kako se ne nabode na trn.

Juče je izgubila dva donja srednja zuba, jutros su izbili novi...a izgubila je dva gornja srednja....
 
magdalena,koliko je stara tvoja kuca? Da li bi smeo da pustim mog da bude u dvoristu sam? Pustam ja njega ponekad ali samo kada sam ja sa njim,zato sto svaki cas uzme nesto u usta,pa moram da mu vadim. Zato se bojim da ga pustim samog u dvoriste kad nisam sa njim. Da li bih smeo da ga pustim?
 
magdalena,koliko je stara tvoja kuca? Da li bi smeo da pustim mog da bude u dvoristu sam? Pustam ja njega ponekad ali samo kada sam ja sa njim,zato sto svaki cas uzme nesto u usta,pa moram da mu vadim. Zato se bojim da ga pustim samog u dvoriste kad nisam sa njim. Da li bih smeo da ga pustim?

Moja Lena je baš danas tri i po meseca stara....oštenjena je 13.maja....puštam je samu u dvorištu ali je povremeno pogledam kroz prozor da proverim šta radi. ipak se desi da za vrlo kratko vreme napravi cirkus u bašti.... a ako odlazim negde onda je zatvaram u boks i ubacim nekoliko igračaka, koje su, inače, svuda po dvorištu...
E , sad i ona voli svašta da skuplja, pa nadje i šljunak ili kamenčić i to joj uzmem iz usta....ne znam da li bi progutala....
Mislim da možeš da ga puštaš pomalo samog, ali da kontrolišeš šta radi i reaguješ...
 
Poslednja izmena:
ja imam problem sa mojim psom,kad ga stavim u boks,laje i cvili,valjda hoce napolje. A isto tako kad se i smiri,odem da ga obidjem da mu promenim vodu i izadjem iz boksa,opet cvili i laje...ne znam sta da radim? Hoce li to biti stalno tako?
 
ja imam problem sa mojim psom,kad ga stavim u boks,laje i cvili,valjda hoce napolje. A isto tako kad se i smiri,odem da ga obidjem da mu promenim vodu i izadjem iz boksa,opet cvili i laje...ne znam sta da radim? Hoce li to biti stalno tako?

Nije to ništa neuobičajeno...svi oni ispočetka cvile, laju i bune se....i ja moju zatvorim po danu , kada idem negde, da nije slobodna u dvorištu, da ne napravi dar-mar, ali i da joj niko ne naudi sa ulice...i za noć je zatvorena i obično malo cvilka ispočetka , ali ja strogo naredim da ćuti i da ide spavati... ispočetka malo više kukaju, plaču, ali , ne brini , privići će se i prestaće...
 
pa dobro kada radis mozda je i lakse,odradis i dodjes kuci,a meni valja strebati po citav dan,pa treninzi pa ostalo :S imace uvek ko da ga nahrani i to ali ce mu biti tesko samom u boksu i cvilice kao i uvek :((((((((((((((
 
evo sutra pocinjemo sa pravljenjem boxa,kucica je stigla prije 7 dana.Jeli uredu ako pod bude od cigle (one stare,dobre :) ne znam kako se zove) ,i pesak ide tu.danas sam dobio materijal uff,izaslo me 300 eura+kucica oko 100 eura i on 200 :) ali vredi,evo divim mu se,sada je donjeo dekicu kod vrata i tu lezi i moze me vidjeti kada mu dolazim.tesko podnosi ovu hladnocu drhti,ali stacu
 
nemoj te granule da mu kupujes imaju neke uzasne pojacivace ukusa i svakakva sranja. od jeftinijih a dobrih varijanti imas eko pet junior dobra je hrana, moja starija kuja je na njoj odrasla i sjajno izgleda, nikad nije imala nikakvih problema, hvala bogu.
 

Back
Top