Kutak za trudnice

pomazite, dr radi tek od 12.


sinoc nakon odnosa primjetim braon sekret. jutros ga ima vise. odnos ko i do sada, pazili smo.


nema bolova ni sinoc ni jutros.


prvi put mi se javlja nakon odnosa. sve mi sad prolazi kroz glavu spustena posteljica. pu ***** ti. 11+4 trudnoca

grlic materice je u trudnoci jako prokrvljen i moze lako da se osteti....dobro je sto nemas bolove....ja sam negde u tom periodu prokrvarila malo ali nista mi nisu nasli, kao sve je ok....i evo rodila decaka...
 
pomazite, dr radi tek od 12.


sinoc nakon odnosa primjetim braon sekret. jutros ga ima vise. odnos ko i do sada, pazili smo.


nema bolova ni sinoc ni jutros.


prvi put mi se javlja nakon odnosa. sve mi sad prolazi kroz glavu spustena posteljica. pu ***** ti. 11+4 trudnoca

nemam nista pametno da kazem, idi kod lekara
a moja sestra je u prvoj trudnoci tek posle trimestra shvatila da je trudna
u svakom slucaju nemas otvoreno crveno krvarenje, ne sekiraj se unapred
 
evo nas.

nema potrebe za utrogestanom, grlic zatvoren, nema kontrakcija.


razlog braon sekreta je spustena posteljica, tj dio nje. ocekuje se na ce se podici vrlo brzo, jer kaze, nema naznaka da bi trebala ostati nisko. i infekcija+poliginax. a i ona mi rece da je grlic osjetljiv zbog navedenog. ali je sto je najbitnije zatvoren.


vrtiguz hvala Bogu odlicno, narastao je za ova tri dana, pavao sam i pobudila me teta :evil:
 
TheMakica,sto se hormonske terapije tice samo utrogestan pijem,i naravno sa femibiona 1 presla sam od 4-tog meseca na femibion 2. Ma znam da doznake,bolovanja itd mora Dr da da ,ali ja sam kod nje vec 3 god.i otvara mi bolovanje i kad ne treba,haha ;). Ne znam ko je GRUBIN pomenuo, ali ja ih nosim vec evo osma godina(mislim ne jedan par :):) :) ), u svim bojama ih imam, i nisu ni malo jeftine :(. Na bulevaru i u Zmaj Jovinoj je veliki izbor, tu ih ja uzimam, meni su neophodne prvenstveno zbog posla. Stevca, ne sekiraj se, ja sam imalo to braonkasto krvarenje u 9-toj nedelji, i eto vidis sve je ok, dogurala sam do 26-te. Vazno je da nije obilno, i da nije svetla i sveza krv. Ata, hvala na dobrodoslici <3
 
TheMakica, ja porodiljsko otvaram pocetkom septembra, 9 jula idem po recept za utrogestan, i pitacu je. Ali ja koliko znam, cim prestanes sa hormonskom terapijom,pocinju da se opustaju misici i pocinju kontrakcije. Naravno ne kod svake zene, evo npr. mojoj drugarici se to desilo, i morala je da nastavi da ih pije sve do 9-tog meseca. Mislim strasno. Dijagnoza moje trudnoce je Z34, isla sam i kod Dr Zivanica privatno, potvrdjeno da je za sada hvala Bogu sve u redu, jer cuti i DRUGO misljenje nije na odmet. A utrogestan mi je dala preventivno zbog spontanog. Moj savet svim trudnicama:ako ste uplasene zbog toga,toga i toga bla,bla,bla..posavetujte se i sa drugim Doktorom, jer ne kazu dzabe 5 lekara, 5 dijagnoza. I slusajte svoje telo, jer ono je najmerodavnije. Znam po sebi, ali svaki vas savet je dobrodosao. Sto se N.Fronta tice najgore iskustvo imam od prosle godine :(
 
Ja odo` u Dr.MIsovica pa kako mi bude.. Valjda se nije nesto puno promenilo.. Secam se da su sestre bile tako nezne i tanane, stalno oko tebe jesi dobro jel ti treba nesto.. Nemoj sama ja cu, i tt.. Stalno tu kad je zoves.. Iglu kad ti buskaju ne osetis... Stvarno bez teksta.. Nemam vezu nemam nista, idem regularno pa sta bude :D
 
Cula sam da je tamo ok, ali ja sam se odlucila za Visegradsku, imam Dr tamo i drugaricu koja radi, ali sam ipak vise za to da nemas nikakvu vezu,ali PUNO srece da naletis na dobar kolektiv, kao sto si ti :), ali na takvom radnom mestu sam gde jbg.MORAM poznavati ljude u zdravstu,tako da me je moja frendica naterala da vodim trudnocu u Visegradskoj :):).
 
A i svi su jako ljubazni u Visegradskoj, ne znam, bar za sada, radila sam tamo dabl test i par analiza, i cini mi se da su bas ok. Ako ne budu, idem ja sa tobom u Dragise M.jer tamo ama bas nikoga ne znam ;);)
Sacuvacu ti mesto, ionako sam pre tebe ;)
Skepticna sam nemam nikog u zdravstvu, a da dam pare da castim sto? Nece da me porodi? Vratice bebu u stomak i poslace me kuci? :) :) Salim se malo, bebana mi je nemirna nmg da spavam skace brejkdens po stomaku.. Ako me sad budi u 7h sta ce da mi radi kad se rodi? :))(
 
Maskice ja jedva cekam da moja krene brejkdensom, cini mi se bice mi lakse kad je osjetim.

sva se rasnjezim kad je vidim na uzv da se mrda:)


nadam se na nece ostati ovako nisko, mislim da ce biti show sa mojom besikom i preponama vec od samog starta.


citala sam juce za djelimocno spustenu posteljicu. juce smo je i tata i ja nagovarali da se lijepo pomjeri ka gore!:lol:
 
Samo vise odmaraj i dizi noge iznad nivoa srca..
Ja kad sam je prvi put osetila ja sam se pogubila, nema vece srece ;)
A tek kad je pocela da "stuca" tu sam se prvo zabrinula.. ali posle videla da je sve to normalno i prirodno ;)
 
Insomnija, kakva to loša iskustva nosiš iz Fronta?
Ja sam u zadnje vreme čula samo neka fina iskustva, majke mi. Doduše, sve su to iskustva sa carskih rezova, što jeste jeste.

Nemam pojma, nije mi svejedno... čuješ i ove i one priče... pa sve ih teram od sebe, sve kontam - veliko porodilište, pa ne mogu baš sve priče da budu pozitivne... a onda se setim kako sam ovde prošla kada sam rodila Stefana, ma ni jednu jedinu zamerku nisam imala, a prošle godine, kada sam izgubila onu bebu jedva živu glavu izvukoh, a isto porodilište, isto osoblje... pa su me tri puta u roku od 7 dana reckali na živo... e ono kada sam preživela i ostala zdrava i normalna, sve ću...

Za sada mi ostaje Front kao opcija. Jedino ako nešto krene nepredvidjeno, pre nego što me tamo prime, onda ću morati ovde. Ne bih se usudila da se klackam u kolima do Fronta, sa istorijom mojih porodjaja, onako brzih otvaranja i porodjaja uopšte. Sa stefanom sam prvi simptom osetila u ponoć, a rodila ga u 1:25 ( ili beše 1:20 :think: ) Gde smem trećerotka sa blizancima okrenutim karlično, da krećem u Beograd ako nešto krene nepredvidjeno? Nego ovde, pa šta mi bog da. Ali mislim da će biti sve ok, da ću otići tamo na nogama, da će me lepo primiti, lepo sačekati dogovoreni cr... ma nego šta :) :ok:
 
Evo i nas da se javimo :), bili smo u Višegradskoj 10 dana, krenule su mi kontrakcije, pa me je moja doktorka kod koje idem privatno poslala u Višegradsku, iako sam trudnoću vodila u Mišoviću, kaže zlu ne trebalo... tamo su svi bili fini i ljubazni, dali su nam tokolizu (mislim da se tako kaže) i kortikosteroide da se pripreme bebina pluća, ali su se kontrakcije smirile, bolovi su prestali, svi nalazi su uredni pa su me pustili da leškarim kući...zakazali su sledeću hospitalizaciju za 3 nedelje ako se pre toga ne porodim... Za osoblje imam samo reči hvale, kako sam bila totalno izbezumljena i iz ove perspektive u kojoj su se stvari primirile mogu reći da sam ih zivkala i bez preke potrebe, ali su bili tu, ljubazni, smireni.... Ništa bolje nisam mogla da očekujem...
 
milice, jesi ok?

znam da si pominjala testove, ne uprati sta se desilo u medjuvremenu.

Kaze dr da smo ok. Analize tek sl nedelje... a sada rutinska kontrola. Za sada sve ok. Samo vise da me puste kuci :-) mi smo u 15toj nedelji.

Ovde se svega naslusas I nagledas... Posle ti nije bitna bolnica gde ces se poroditi, nego cinerka sa kojom ces lezati ;-)

Stevca, je l sve ok?

Blizancima se divim a svim trudnicama pred porodjaj cestitam :-)
 
TheMakica, mene je moja jutros probudila u 08h :), hiperaktivna bebana, pa na mamu :):). Ima dana kada je aktivna po ceo dan, a pre neki dan sam se uplasila jer je nisam osetila, spavala je citav dan :(. Dosadno mi je kada ne lupa nogicama ;). Nego, bolucka me vec 2 dana u dnu stomaka, tj.u predelu jajnika, jajnici nisu aktivni u trudnoci,ali imam osecaj kao da me jajnici bole sto je nemoguce. Vise sa desne strane. A ne nosim nisko. Boli li neku od vas tako? Ata, duga je to prica, pocevsi od Doktora koji mi je vodio trudnocu, lopurda, ali to sve "zahvaljujuci" mm, kaze on: Nasao sam strucnjaka, ma bre primarijusa, vrh, ma samo sto ga do zvezda nije dizao, kad ono ja otisla, a on covek sve jeste samo nije DOKTOR!! Lopurda jedna,ja krvarim,imam grceve,zovem ga,on kaze nije to nista,lezi,odmaraj,niti da me pita kakva je krv,ma nista,meni je tada bila prva trudnoca,ja ko tutuban,prodje 2 dana meni sve gore i gore,odem ja sa mm do Fronta,on ni UZ da mi uradi,kaze primi progesteron i bice ok sve. Majke mi rodjene. Sutradan ja se budim u lokvi krvi i zavrsim opet u j.Frontu,a da ne pominjem koliko su bile one nafurane sestre neprijatne. Nista,oporavim ti se ja i kad sam mu otisla u ordinaciju,i njemu,i njegovim sestrama se n.mile m.za ceo zivot,mislim da me jos pamte :):):). Ima jos dosta toga tu.
 
Auu insomnija :( Bas mi je zao.. Svima zelim svako dobro.. Ja imam strahove u naletima, cas sam kul skroz kao ma porodjaj je mala maca za mene, ja sam zena zmaj.. A onda par dana ko pi.zda neka cvilim samo i citam tudje posleporodjajne utiske i deprimiram se jos vise..
 
Zdravo svima,

Trebam malu pomoc... Da predjem odmah na stvar...
Kasni mi 2 dana... Uradila sam test za trudnocu i pojavila se jedna veoma tamna crtica i jedna jako bleda ali ipak vidljiva.
Da li to znaci da je test pozitivan?

Hvala unapred

ne znam koja ti je zelja ali i ja sam radila oba puta testove jako rano prvi- drugi dan posle kasnjenja i oba puta mi je bilo bas tako jedna bas jasna a druga poprilicno bleda ali se vidi i dve bebice su rodjene...
ponovi za koji dan a moj ti je savjet posjeta doktoru da budes sigurna.
 

Back
Top