Kutak za trudnice

Maleni smo bas, tek u 6oj nedelji
sve gde treba, kaze dr da se vidi treperenje, ali cemo pogledati ponovo za dve nedelje

poslao me kod ORL odmah, ona mi rekla "ne smem nista da vam dam, ni kapi za nos"
tako da cu da se lecim serbetima i karamelima
i dok sam cekala da mi vrate knjizicu kod ORL, udje zena sa detetom koje ima boginje
"ja sam trudna!!" jao kojom brzinom me izvedose napolje
posle mi sestra rekla da ne brinem, kaze nisam bila unutra ni 2 sekunde

mislim se, super je pocelo, endokrinolog, pa prehlada i kasalj, pa boginje, juhu :)
 
Dobro je nisam jedina koja se zali da joj je lose :sad2:
jao meni danas pakao...mantalo mi se u glavi ceo dan...taman to popustilo, krene mucnina :sad2:
sad mi nije muka al mi se opet manta :lol:
nemam snage uopste...ko baba
Maleni smo bas, tek u 6oj nedelji
sve gde treba, kaze dr da se vidi treperenje, ali cemo pogledati ponovo za dve nedelje

poslao me kod ORL odmah, ona mi rekla "ne smem nista da vam dam, ni kapi za nos"
tako da cu da se lecim serbetima i karamelima
i dok sam cekala da mi vrate knjizicu kod ORL, udje zena sa detetom koje ima boginje
"ja sam trudna!!" jao kojom brzinom me izvedose napolje
posle mi sestra rekla da ne brinem, kaze nisam bila unutra ni 2 sekunde

mislim se, super je pocelo, endokrinolog, pa prehlada i kasalj, pa boginje, juhu :)
jesi prelezala? svejedno i da nisi ne moze to tek tako da se prenese :)

a za treperenje :klap:
 
Drage moje kako regulisete probavu?Ja budem ok par dana pa onda idem naduvena kao zaba :dosadno:

Citav zivot sam.muku mucila sa probavom...
ali bukvalno vristala od zatvora

kad sam ostala trudna
Igrom slucaja sam morala da pijem 3-4 litre vode dnevno
i posto sam bila kuci, obrnula novi list
i hranila se jako jako zdravo.

Svaki dan sam bez problema isla u wc
i po vise puta

Ishrana tu igra najvecu ulogu
mada je zatvor psihosomatski

Mogu ti reci sta sam ja radila
i kako sam sebe navela na zdravu isranu(aahhahahah-mislim ishranu :mrgreen: )

Svaki dan sebi zacrtala:
5 vrsta voca(koliko prstiju na ruci toliko razlicitih vrsta voca)
3 vrste povrca(tri prsta Srbija :mrgreen: )
Supa-corbica
i 3-5 litara vode.

Uspesan recept provereno! :)

Voce npr: jabuka+banana+narandza+limun+mandarina...kajsija,.lubenica, dinja, breskva, grozdje, sljiva, kruska...
Povrce npr: sargarepa+krompir+kukuruz... grasak, spanac, karfiol, pasulj... itd...

Ps. Znam da sve znate... necu da vam pametujem... vec znam kolika je to muka... pa zelim da pomognem...
Srecno!!! :))))
 
Drage moje kako regulisete probavu?Ja budem ok par dana pa onda idem naduvena kao zaba :dosadno:

jedi jedan do dva kivija dnevno i nemas brige :lol:
tako sam prvi put, tako i sad....vec je pocelo da zeza :roll:
a ima i laxomucil...ono u kesicama...bokvica

a ima neki sirup....opet sam zaboravila ime :lol:

- - - - - - - - - -

dva-tri kivija dnevno i suvih smokava koliko zelis....a nije los ni mleveni lan u jogurtu.....

aaa, eto ga kivi :D
 
hvala drage moje,ja od ranije imam taj problem,dva puta su me klistirali na hirurgiji,naravno lenja creva,ishrana je naravno najbitnija,jedem stvarno sve sto pomaze,pijem tecnost,par dana bude dobro,pa se mucim ,nekako budem sva naduvena natekne mi stomak kao da sam sesti a ne cetvrti mesec
 
Meni posao rade kruske, eto ako neka hoce za promenu.
Jednom, kada je "problem" trajao tri dana kupila ja sirup- lactulose, ili tako nekako, popila tada i rekla ne hvala, nikada vise.
Ja sam celu noc bila dezurna u toaletu.
Gvozdje pijem vec 2-3 nedelje , mada su mi rezultati Fe dobri a hemoglobin granicno 115.
Od sutra ga izbacujem jer mnogo zeza radnju.

Inace meni beba nikad aktivnija nego sada kako sam usla u 8 mesec, a kazu da sada ude primirje, kao do 28 nedelje najaktivnija .

Pocela sam da oticem malo u nogama, a od metildope sam ustondirana ceo dan
Pozz
 
hvala drage moje,ja od ranije imam taj problem,dva puta su me klistirali na hirurgiji,naravno lenja creva,ishrana je naravno najbitnija,jedem stvarno sve sto pomaze,pijem tecnost,par dana bude dobro,pa se mucim ,nekako budem sva naduvena natekne mi stomak kao da sam sesti a ne cetvrti mesec

ja sam par puta morala da primenim mikroklizmu dok nisam nadosla na to sta mi je dobro....
 
meni je gvozdje 16.5 a hemoglobin 118...a granica je 120..eritrociti blizi donjoj granici al su kao u normali
u cemu je fazon?
i hematokrit mi je snizen 0.344 a granica je 0.360
glukoza 5.12
:think:
pocela sam da pijem mamavit...i folnu pijem od pocetka...al mamavit samo pola tablete za sada...
 
..za mame koje imaju normalno gvozdje a nizak Hb i eritrocite..
..trazite da vam urade sledeci put ukupne proteine iz krvi..
..ako su niski, pojachajte ih u ishrani..
..ushtedecete nekoliko meseci nusefekata preparata gvozdja :roll:

- - - - - - - - - -

..tsuy, jel sigurno nisi jela nishta 12h pre vadjenja krvi..?
..povisoka ti je glukoza..
 
pa nije proslo bas 12 h ja mislim, ne znam...slosi mi se ako sam gladna pa onda jedem nesto samo da mi ne bi bilo muka
da znam, vidim da je visoka malo, iako je granica 6.1
ranije mi je uvek bila do 4.5 a sad 5 nesto...a ranije sam jela tipa, 8 sati pre vadjenja krvi
slatkise sam izbacila jer su poceli da mi smetaju....najedem se slatkog i posle nekog vremena mi bude lose....tako da sam batalila skroz...testo isto izbegavam...jedem samo malo hleba nekad ako napravim sendvic
ima sveki onaj aparat za merenje glukoze,uzecu od nje to, to je ostalo od svekra, pa cu meriti...samo mi jos secer fali
proteine ukupne sui mi radili, ok su, na zlatnoj sredini
 
Kud pomenuste probavu, dusa me zabolela :) Ceo zivot se zdravo hranim, bavim sportom, pijem puno vode, ne pijem sokove, gazirano tek nikako, jedem pahuljice za dorucak, gomilu vocki...pa opet nije sjajno. A imam neke koleg'ce koje se prezderavaju cipsa i ostalih nezdravih namirnica, sa sve preskakanjem obroka, i stomak im besprekorno radi. Da ne pominjem celulit sa kojim bijem bitku bez obzira na sve gore pomenuto. Imam uzasnu sirkulaciju...bice da mi nije neka razmena materija u organizmu :)
Mishu, nisu mi tvoji nalazi alarmantni i nije nesto sto ne moze da se sredi. Na glukozu da obratis paznju i na unos namirnica bogatim gvozdjem.
A htedoh nesto da vas pitam: Moze li zena koja sumnja da je trudna ali jos nije sigurna, da leti avionom. Smeta li to u prvim nedeljama? NIje za mene, ali da i ja znam :) Drugarica treba na put sl. vikenda a imala je odnose bez zastite pre desetak dana...
 

Back
Top