Курти сутра забрањује употребу динара, председник Вучић сазвао хитан састанак

Ево га ОЗНА после ОЗНЕ и након 5. октобра
И та фама о ОЗНи и УДБи као врхунском злу и Србији је део западњачком специјалног рата против Србије и њених институција.

Примети да је ту причу највише форсирао НАТО,,четник" Вук Драшковић.
 
И та фама о ОЗНи и УДБи као врхунском злу и Србији је део западњачком специјалног рата против Србије и њених институција.

Примети да је ту причу највише форсирао НАТО,,четник" Вук Драшковић.

УДБА није компактна и тамо постоје кланови, поделе и свачим се баве за личне и групне интересе, док непријатељ вршља по привреди, лобира изгласавање штетних закона, значи нису институција која се бави безбедношћу већ како давно рече један удбаш ... "УДБА је мач у рукама комунистичке партије" !
 
УДБА није компактна и тамо постоје кланови, поделе и свачим се баве за личне и групне интересе, док непријатељ вршља по привреди, лобира изгласавање штетних закона, значи нису институција која се бави безбедношћу већ како давно рече један удбаш ... "УДБА је мач у рукама комунистичке партије" !
Постоје просрпски и антисрпски делови те службе, и није тачно да је она само ,,мач у рукама партије". Била је и то, али било је и оних патриотских делова те службе.
Води се сукоб међу њима и то се може о видети у неким процесима у нашој држави.
 
Постоје просрпски и антисрпски делови те службе, и није тачно да је она само ,,мач у рукама партије". Била је и то, али било је и оних патриотских делова те службе.
Води се сукоб међу њима и то се може о видети у неким процесима у нашој држави.

Није само, али још увек јесте !

Добар део кадрова се тамо угура из владајуће странке.

Из БИА , сами стручњаци се жале да их све мање и мање цене, газе их и изопштавају из важних предмета. Као и свугде, то је општи друштвени пад
 
Није само, али још увек јесте !

Добар део кадрова се тамо угура из владајуће странке.

Из БИА , сами стручњаци се жале да их све мање и мање цене, газе их и изопштавају из важних предмета. Као и свугде, то је општи друштвени пад
Срби морају убацити што више кадрова у службу да би она била Тајна Служба Сједињених Српских Држава.

То мора да нам буде главни циљ.
 
Срби морају убацити што више кадрова у службу да би она била Тајна Служба Сједињених Српских Држава.

То мора да нам буде главни циљ.

Да, али како ћеш да прочистиш, ту се намножио тешки олош, који ради све само не ради свој посао...
 
Да, али како ћеш да прочистиш, ту се намножио тешки олош, који ради све само не ради свој посао...
Има кадрова квалитетних. А и ред је да се Срби организују мало више. Чак се и кроз СНС може деловати за српски интерес.
Да би могао нешто да промениш мораш да будеш у деловима власти, као опозиција не може ништа да се мења. ;)
 
Има кадрова квалитетних. А и ред је да се Срби организују мало више. Чак се и кроз СНС може деловати за српски интерес.
Да би могао нешто да промениш мораш да будеш у деловима власти, као опозиција не може ништа да се мења. ;)

Не можеш ни из снс-а, док тата у снс-у не каже "сад..."
 
Не можеш ни из снс-а, док тата у снс-у не каже "сад..."
Може, полако, али сигурно. Држава која је дуго урмисана не може се преко ноћи опоравити. То је процес.
Ми морамо мирно, скоро неприметно, да радимо свој посао и чекамо повољан тренутка, тј промену односа снага у свету.
 
Може, полако, али сигурно. Држава која је дуго урмисана не може се преко ноћи опоравити. То је процес.
Ми морамо мирно, скоро неприметно, да радимо свој посао и чекамо повољан тренутка, тј промену односа снага у свету.

Има и тога, слажем се. Завлачити и куповати време

Вучић је или геније или дијабола !!!

Нема средине
 
Има и тога, слажем се. Завлачити и куповати време

Вучић је или геније или дијабола !!!

Нема средине
Наравно.
И систем се мења кроз полуге власти, неприметно, да непријатељи одмах не примете промене. ;)

Политика је вештина, није само шта се јавно прича. И Путин је дошао као кадар издајника Јељцина а гледај, он сада спроводи Дугинову стратегију.

Не ради се ту о Вучићу као Вучићу, ја говорим о Држави и њеним институцијама које су старије од Вучића.
Ако ме питаш за кога сам гласао и кога подржавам, то је покрет Ми др. Нестора. Замисли какве би промене настале кад би Нестор упао у кочацију са СНС (причам хипотетички, не кажем да се неће десити, чак мислим да неће) и Нестор буде министар. То би био почетак промена.
 
Наравно.
И систем се мења кроз полуге власти, неприметно, да непријатељи одмах не примете промене. ;)

Политика је вештина, није само шта се јавно прича. И Путин је дошао као кадар издајника Јељцина а гледај, он сада спроводи Дугинову стратегију.

Не ради се ту о Вучићу као Вучићу, ја говорим о Држави и њеним институцијама које су старије од Вучића.
Ако ме питаш за кога сам гласао и кога подржавам, то је покрет Ми др. Нестора. Замисли какве би промене настале кад би Нестор упао у кочацију са СНС (причам хипотетички, не кажем да се неће десити, чак мислим да неће) и Нестор буде министар. То би био почетак промена.

Мислим да не јер је ово хибридни систем - део је демократски а део је аутократски и то све према потреби.

Некада си уништавао тврђаве које ниси могао да одбраниш да се непријатељ не би уселио. Данас су то институције!

Ја мислим да Вучић уништава институције, да их непријатељ не заузме.
 
Председник је битна функција, и Институција Државе, ако ниси знао.

А друго, кад читам неке комемтаре, овде неки као да навијају за Куртија само да би срушили Вучића. Мени је то мало аутошовинистички.
Po Ustavu nije bitna funkcija to je samo protokolarna funkcija.
 
Po Ustavu nije bitna funkcija to je samo protokolarna funkcija.
Кад је то било тако у историји мајке ти?
Осим тога, владар државе не сме да буде протоколарне функција, већ Државник који води државу и народ.
 

Курти сутра забрањује употребу динара, председник Вучић сазвао хитан састанак​

Како Политика незванично сазнаје, председник владе привремених власти у Приштини Албин Курти одбио је предлог САД, ЕУ и земаља Квинте и од сутра забрањује употребу динара на Косову и Метохији.

Тим поводом, председник Александар Вучић сазвао је хитан састанак у Председништву са појединим министрима Владе Србије како би се договорили о наредним корацима које ће Београд предузети.
Привремена влада у Приштини је и поред препорука Вашингтона, Брисела и западних земаља, одлучила да забрани употребу динара чиме је настављен притисак на Србе на Косову и Метохији.

Поставља се питање да ли су и потези Приштине, препоруке земаља Квинте и накнадна одлука Куртија да игнорише сигнале Запада, заправо само део политичког и унапред договореног маневра који има за циљ наставак прогона Срба и подршке албанским сепаратистима на Косову и Метохији.
https://www.politika.rs/scc/clanak/...dinara-predsednik-Vucic-sazvao-hitan-sastanak
Puko Kurti, kada Vucic sazove hitan sastanak sa Maricem,, Draganom J Vucicevicem, Jovanom Jeremic....ne bi voleo da sam na Kurtijevom mestu
Korak bi bio da I mi uvedemo euro.
I zadrzimo valutu u juznoj pokraini.
To bi bilo bas onako...izinata
 

Back
Top