Kupovina placa, izgradnja kuce, prikljucci i sve sto ide uz to...

To i mene zanima, jer sam cuo da je covek u selu koje je 10 km od centra Kragujevca platio preko 500000 dinara (znaci preko 5000 evra) za prevodjenje zemljista u gradsko gradjevinsko...

E ovo nije tačno. Ja sam prevodio iz poljoprivrednog u građevinsko. Obračunava se taksa po nekom principu...koliko bi to parče zemlje moglo da donese prihod u periodu od 50 god. Meni je to za 4,5 ari ispalo oko 150e pre 8 god.
 

:hahaha::hahaha: ovde, 400 evra nije dovoljno da predas zahtev....
Usput, ako je nekome zanimljivo http://skiathosproperty.com/us/serb.htm stavio sam uvodnu rec na srpskom.

Vlasnici agencije za nekretnine su englezi i cene su malo uvecane ( cca 10-20%)...pa ako je nekome zanimljivo,mogu pomoci..

PS. kuca u ponudi za prodaju,pod imenom "fisherman house" je u vlasnistvu porodice sa Banovog brda...
 
E zbog ovih zezalica, ja sam odlucio da za moj plac nadomak Beograda ne bijem bitku sa opstinarima vec da kupim 2 kontejnera od 14.5 kvadrata i da ih spojim. Dakle ukupno 29m2. Takvi kontejneri (novi i najskuplji) su sada oko 2.400 evra komad. Imaju termo izolaciju mali toalet, elektro instalaciju... Dakle donesu, spuste, prikljucim na struju... Nema promene namene zemljista, gradjevinske doyvole (jer je kontejner)... Nisu blesavi mladi Holandjani i ostali sto tako "grade" svoje domove... Ako oniu tome mogu da zive, mogu i ja da imam takvu vikendicu :)
 
Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde. Zna li neko koliko otprilike kosta dogradnja sprata od 80 kvadrata? Dakle, prizemna je kuca sa ostavljenom mmogucnoscu za nadogradnju, temelj je dovoljno jak da izdrzi jos jedan sprat. Cena mi treba makar otprilike (ali ne samo da napravim zidove, vec i da bude sredjen, sa dobrom izolacijom, napravljenim kupatilom itd). Moram da saznam da li je jeftinije i koliko u odnosu na to da napravim novu kucu pored (bilo montaznu bilo zidanu). Montazna bi me izasla oko 20 000 sa sve temeljom, pa ne znam da li je ovo jeftinije. Hvala.
 

Back
Top