Kupovina automobila na elektricni pogon

Avocadorable666

Početnik
Poruka
2
Da li se trenutno isplati kupovina automobila na elektricni pogon s time da bi primarno bio koriscen za krace relacije 300km a veoma retko za duze 1500km.

Kupovina novog je najsigurnija opcija ali ta opcija kosta poprilicno, kako stoji situacija sa polovnim da li neko ima iskustva, pre svega mislim na bateriju, kao i kod telefona dodje vreme da se menja a to kosta debelo,

u sustini pitanje je koliko je sigurno kupiti polovan i ako se kupuje polovan do koliko km gledati i naravno koji automobili

Ili pak hibrid mu dodje najbolja opcija ?
 
Odgovor na pitanje iz naslova zavisi od više stvari. Najvažnija je mogućnost punjenja kod kuće. Ako to postoji onda cela stvar može i da se isplati. To uglavnom kažu i oni koji već imaju EV.
Računa se da preko 90% sadašnjih vlasnika ima mogućnost punjenja od kuće.

Gledam sad na oglasima, tu iole pristojnog i upotrebljivog ispod 20 hiljada nema.

Ja bih trenutno najradije uzeo hibrid.
 
Poslednja izmena:
Da li se trenutno isplati kupovina automobila na elektricni pogon s time da bi primarno bio koriscen za krace relacije 300km a veoma retko za duze 1500km.

Kupovina novog je najsigurnija opcija ali ta opcija kosta poprilicno, kako stoji situacija sa polovnim da li neko ima iskustva, pre svega mislim na bateriju, kao i kod telefona dodje vreme da se menja a to kosta debelo,

u sustini pitanje je koliko je sigurno kupiti polovan i ako se kupuje polovan do koliko km gledati i naravno koji automobili

Ili pak hibrid mu dodje najbolja opcija ?
Malo koristen je najbolja opcija vozis 5g dok ima garancija i sutas dalje dok jos ima godinu dve garacije Da mozes da dobijes nesto za njega ..Znaci godinu dve max star ..
 
Koliko kosta elektricni kombi?
Obican kombi je jeftiniji od automobila...
Ovaj preko 40k € . 44-50k €
Screenshot_20231230_233824_Chrome.jpg
 

Back
Top