KULINARSKO ĆOŠE

Dobro jutro :D , kao sto vidite po smajliju sreca, sreca , radost.... letovanje rezervisano 01 jula,

nadam se i ja kao Iva da ce vreme jos da se prolepsa pa da imam osecaj da je leto i da je more na vidiku :whistling:

S.and.i potpuno te razumem ja svojoj deci dva dana pred rodjendan pravim figure..... covece kad pocnu da izmisljaju i kad bi pocela da pravim od momenta kad krenu da mastaju do rodjendana bi to bila pozamasna kolekcija figur :zcepanje:

odo sad i ja da pravim Snezanu i patuljke (po ko zna koji put :cool: )
 
Dobar dan , cice moje . Kod nas na severu vetar šiba kao lud . Gledam nešto prognozu , iduće nedelje preko 20 C . Znači leto stiže .... samo ga treba dočekati . Došla sa posla i moram sad ubaciti u treću sa figuricama , baš zaostajem . A najradje bih se izvrnula i do ujutru ne bih ustala ... Nego kažite Vi meni ko ono beše na UN dijeti ? Jel još izdržavate ? Ja se moram pohvaliti , eto me u trećem mesecu , pridržavam se nekih 85 % ( što znači u prevodu da poštujem dane , ali napr. mešam proteine ) i zasad - 11 kg . Baš sam zadovoljna . Taman ću se namontirati za godišnji . Ime moje lepo ( fondan torte Beograd ) , gde idete ?
 
Dobar dan , cice moje . Kod nas na severu vetar šiba kao lud . Gledam nešto prognozu , iduće nedelje preko 20 C . Znači leto stiže .... samo ga treba dočekati . Došla sa posla i moram sad ubaciti u treću sa figuricama , baš zaostajem . A najradje bih se izvrnula i do ujutru ne bih ustala ... Nego kažite Vi meni ko ono beše na UN dijeti ? Jel još izdržavate ? Ja se moram pohvaliti , eto me u trećem mesecu , pridržavam se nekih 85 % ( što znači u prevodu da poštujem dane , ali napr. mešam proteine ) i zasad - 11 kg . Baš sam zadovoljna . Taman ću se namontirati za godišnji . Ime moje lepo ( fondan torte Beograd ) , gde idete ?

lutko moja :cmok: rezervisali smo Thassos ,bili smo tamo 2001, to je jos iz vremena zabavljanja sa mojim muzicem, nosim pozitivne utiske sa tog letovanja pa sad mu se vracam ... pozelela sam ga se :D a i provereno ,deca ce uzivati, plaze su odlicne
smestaj super, novo, cena odlicna za nas cetvoro, blizu plaze i centra i neophodnih potrebstina ....
a sto se kilograma tice ,ja se ugojila 4kg , ne znam kako cu se uvuci u kupaci :rumenko: ,a tebi ce spadati kupaci , moz u nudiste ove godine :zper:
 
Meni je prvi put ovako rano da idemo na more - kao klinka išli smo u julu ili avgustu, a poslednjih godina idemo u septembru.
Iskusni mi kažu da će mi posle leto biti duže :) Ove godine dete polazi u školu pa septembar otpada, a dogodine nećemo moći ni ovako rano.

Aleksi je iduće nedelje rođendan i on je još odavno odlučio da hoće Zaleđeno kraljevstvo... Ali su mu ideje i želje neverovatne. Naravno, daću sve od sebe da ih ispunim što više :) Osim onog dela gde zamrzavamo svu hranu za goste i poslužimo im sve tako zaleđeno... :zcepanje: I onog gde ga farbam u plavo, da izgleda kao da je zaleđen... :rotf: I još ponekog...
 
Mi smo, posle ovog kišnog talasa, definitivno ostali bez godišnjeg odmora. :( I nije samo doveden u pitanje godišnji, situacija će biti krajnje neizvesna u egzistencijalnom smislu. Nećemo biti gladni i bosi, ali da će biti teško, biće...

Mame, radujte se dok vam još deca izmišljaju rođendanske torte. Mojima više ništa nije bitno, pa ja tražim žrtve da svoje neke ideje sprovedem u delo. :)
 
I moji su ostali kod kuce, nije fer da skolarac uziva a mladje dete da bude u vrticu :D
Ja sam mojima podviknula :lol: i rekla da moraju da saradjuju, shvatili su me iznenadjujuce ozbiljno :lol: evo hladi mi se fil za Milku, valjda ce stici da se ohladi dok ne bude vreme za posao,.

ZD :( juce i danas bas intenzivno mislim na tebe. Ne mogu ni da zamislim kako se bespomocno oseca covek kad vidi da sve ono u sta su ulozili i trud i vreme odlazi nepovratno usled nepogoda :(

Iva, Aleksa je genije, slatko se nasmejah na zaledjeno posluzenje :D
 
Aleksa me je slatko nasmejao :zcepanje: - dete ne da ima maštu nego... svaka čast! :super:
Meni je to rano letovanje super... naročito kad uspem da odem i u septembru ;)... za manje para nego što bi mi trebalo za ono u sezoni.
Ove godine (još uvek) ne planiram ništa... namam pojma ni kako ćemo sa vremenom ni sa organizacijom odmora... ni sa bilo čim.
Finansije i ne spominjem... meni je to već prirodno da su skroz neizvesne... Pošto jako dobro znam i šta je poljoprivreda - veruj te mi samo država i njene promene propisa i pravila su neizvesniji
 
Da se upisem i ja...stvarno je tuga gledati ovu kisurinu...e vala pretera, ali...priroda se ne moze ukrotiti, tu smo nemocni.
Meni zao mojih 5 saksija u dvoristu, amogu misliti ljudima koji se bave poljoprivredom, kao i ZD...
O finansijama da se bolje ne prica...no bice bolje, tako mora da se razmislja...
Inace ne dem na more ove godine,ali idem u Predejane u rodno mesto moje majke, da obidjem svu moju rodbinu i
da se naodmaram i nadisem cistog vazduha...
 
Uf... ovog puta je vrag odneo salu...
Jedno je kad ti nepogoda odnese godisnji trud, a sasvim dugo kad odnese ono za sta radimo citav zivot, Neekad i po vise generacija...
O samom zivotu da ne govorim.
Ovo je stvarno strasno... kod nas je manje-vise OK, ali citam, slusam, gledam sta se desava i bas je strasno...
 
Ja do jutros nisam imala ni signal za mob, a ni internet, negde su bili počupani kablovi dook su kopali kanale da voda odlazi. Kod nas u gradu nije strašno, kiša je padala prerthodnih dana, juče vrlo maloo, reka jeste nadošla ali ne kao što ume. Ali okolna sela jesu potopljena, moja baba kaže da kada je pogledala kroz prozor bukvalno je reka ulazila u dvrišta i poprilično je potopljeno sve.
 
Narode, ima li neko kontakt sa cilence?
Ub je prilično ugrožen... koliko vidim.

Baš ja htedoh ovo da pitam...

Pa ona je na FB, retko ovde zalazi. Ja sam je danas pitala kako je. Rekla mi je da je ona na brdu, i da nije ugrožena, ali da je u gradu haos. Da nema pijaće vode, hleba i da su putevi neprohodni. Ali sada sam videla da se dopisuje na Fb sa Cecom iz Šapca, i kaže da je voda u opadanju, ali zato je sada frka kod Cece. :sad2:
 
Ovo je strasno!
Citavo podrucje Srbije ima zestoke posledice i probleme...
Hajde se javite kad stignete da znamo da ste dobro... odakle god da ste.
Kod nas je OK... Mokro, vlazno i sl., ali vecih problema za sad nema.
 
Zdravo drugari , ovoj nepogodi nema kraja :( , samo da sve prodje :(
kod mene na NBg- u za sada sve ok a cujem da najvljuju izlivanje.... nekako se nadam da ce se sve dobro zavrsiti ....

dorina sto se tice fondana iz eurowilta ja nemam iskustva s njim
 
Ja sam se sad, verovali ili ne, vratila sa svadbe. Lepo ste pročitale, sa svadbe. Kod nas kao da je druga država, ni kiša ne pada, na par mesta jeste malo poplavljeno ali to je ništa u predjenju sa ovim što se dešava u ostatku države. Danas ceo dan radim torte i muka mi je jer radim svadbenu tortu, a gledam tv gde javljaju kako ljudi gube sve što imaju. Strašno! :(
 
I kod nas je kao sve normalno,ovo je strasno,a pored sve nesrece moje dete se operise u utorak i prosto ne zelim da pomislim ako i u Beogradu krenu poplave sta cu sa detetom.Nerviram se oko ove situacije,pa oko te operacije ,a pored svega musterije zovu kao da je sve u normali,a i posle te operacije pocinjem ponovo da radim u istoj firmi u kojoj sam dala otkaz pre cetri godine i sve mi se sad skupilo.
 
Cao cure. Vidim da je kod većine,što se poplava tiče, sve ok. Jedino nam je kod ZD ozbiljna situacija i ja stalno mislim na nju. Sećam se, pre par godina, čini mi se 2godine, da je ZD imalasličan probčem. Padala je kiša kao luda pa su im lubenice sve propale. Sadili su ih ponovo pa su im opet propale i, ako se ne varam, tek iz trećeg pokušaja su uspeli da dobiju rod. Kada bih mogla rado bih jojn pomogla pa evo ako treba radne snage za ponovni zasad ja se javljam.
 

Back
Top