KULINARSKO ĆOŠE

joj zato ja imam sveki u dvoristu pa uvek kod nje kad zaskripi, a ona ima rezerve svega ko hrcak :) jaoooo Dacoooo.....aj za mleko jos i nekako al trebalo je posle ribati jos i sporet pored svih tortenih obaveza.....meni se nedavno desio peh da u u spajzu pale merdevine i probile burence od tursije, aj u spajz i jao kad sam osetila buc pod nogom pozlilo mi je, a u poslu bila da ne znam gde udaram......srecom razlilo se samo sirce a tursija ostala u burencetu i ja ga stavim na sporet, sve izribam i reko idem sad pristaviti kafu da dodjem sebi :), bacim smece i vracam se kad ja ukljucila pogresnu ringlu, istopila sam i burence i tursiju ....hahhaha sad mi smesno al tad nije bilo....joj majko mila kako se plastika zalepila za onu resetku od plina....uzas......sad mi lakse kad znam da nisam jedina :zcepanje:
 
Naravoučenije dva: Podignite cene svojih torti, jer ih kvalitetno radite i po ukusu, i po izgledu. Smanjiće vam se broj torti, a para ćete imati isto, samo što ćete imati veće šanse da spavate noću (jer noć je za spavanje, i još ponešto :zper: )te nećete dolaziti u situaciju da večeravate u ponoć i pogrešno uključujete ringle, i cimate muža po mrazu da ide i traži namirnice. :cmok:

Dobro jutro. Mojoj sveki danas rođendan. Žito torta čeka u frižideru. Upućujem javni poziv ciletu da svrati, jednom prilikom je rekla da joj je to omiljena torta.

svidja mi se kako razmisljas , noc je za spavanje i jos po nesto :zper: kad bi vise radila ponesto isla bi sledece nedelje da rezervise Rimini :zper: :zper::zper:
 
Imali smo negde i temu Rimini... Ali na Sajmu je Tamaric pominjala da ide sa proverenom agencijom, da je aranžman odličan i pozvala nas da razmišljamo na tu temu.
Dakle... slobodno se njoj obratite.
E, a što se ostalih ovde pominjanih tema tiče... cene bih preskočila... al' u zimu moram da se uključim.
Ne volim je još od onog doba sankcija, restrikcija i ko zna čega... kada se gas za stanovništvo uključivao samo malo tokom noći a preko dana smo se smrzavali. I gde god da uđeš - hladno.
Posle kad je došlo neko drugo doba, cene su otišle u nebo... pa je to nesmrzavanje počelo baš da košta.
Sad imam drugi problem: Nisam kod kuće najveći deo dana, a sama sam. To znači da doilazim u hladno. Dok se ugreje uglavnom je vreme za spavanje.
Skijanje mi je odavno postalo čist luksuz pa sam ga isključila i iz razmišljanja...
Uglavnom, sad tražim nekog ko bi me usvojio tokom zime :)
 
Znaci 160 eura + ulaznica + dzeparac, ako sam dobro razumela......meni mm sinoc rekao da idem, i vec sam razradjivala citav sistemu glavi, da on uzme slobodne dane da cuva decu, bla bla, i sad zavirim u svesku a ja za 20. januar imam narucenu tortu ......ubicu se smesta......:dash:
 
ako sam dobro shvatila , svake godine su ulaznice besplatne , oni imaju neki sistem , da nas najave kao goste , pa se ne plati . bar je tako bilo do sad . Meni inače slabo traže te slavske torte , i ja sva bitna mislim kako ne moram " odbijati " kad me žena juče pita isto za 20.01. Grrrrrrr , a inače me zovu tri dana ranije za torte . "#$%&&
 
Odlažak u Rimini na sajuam organizyju, za sada, dve agencije: Kompas Novi Sad i Duck travel iz Beograda. Obe agencije imaju isti program razlikuje se samo vreme polaska, hotel i cena. Obe nude noćenje sa doručkom stim što je Duck travel jeftiniji za 4 eura (ako je to neka razlika). U cenu aranžmana je uračinata jedna ulaznica za sajam. Ko hoće da ide dva puta na sajam drugi dan plaća ulaznicu.
Ja sam bila prošle godine sa Kompasom, nadam se i ove ću, i vrlo sam zadovoljna. Pored odlaska na sajam organizuju posetu prodavnici materijala i alata za poslastičarsvto - nešto tipa naše Jablanice s tim što nema prehrambenu robu.
Link za kompasov program za SIGEP 2014 JE: http://kompasnovisad.com/sigep-2014-rimini-program-putovanja/
Ako ovako ne ide onda 'pešaka' adresa sajta je www.kompasnovisad.com pa se bira sajam i onda SIGEP.
Srećno svima koji će ići, hajde da nas je što više pa da nam bude kao na Etno sajmu.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam htela da pisem o Riminiju. Naime, javio mi se danas Vlada vodic sa kojim smo isli u Rimini ove godine ja i Msneki. On nije vise u agenciji Kompas i oni u njegovo ime salju ponudu. Inace svima preporucujem njega jer je sjajan vodim, mozda malo vise tolerantan prema onima koji kasne za bus pa oni koji su odgovorni cekaju ali je veoma zabavan, korektan, brine o svojim putnicima i ja bih sa njim i sledece god. odnosno u januaru kada je i sajam. Svakako trazim drustvo jer idem sama, pa ako neko ima zelje i volje da ide a treba mu cimerka tu sam :) Apelujem na Kacu koja se premislja i nadam se pozitivnom odgovoru.
Prosledjujem link koji mi je vodic poslao danas na mail. program je isti, ali je agencija druga.
Msneki ocekujem da putujemo zajedno i ovaj put :)

Ne znam kako da postavim jer nije u linku, vec mi je program skinut u Word-u na kompu.
 
Poslednja izmena:
evo uspeh da se javnem , dva dana sam jedva prezivela :lol:
nista mi sad nije jasno vezano za Rimini
sto se Riminija tice ja, Kata i racunala sam tebe smo za sada planirane putnice za Rimini, ja jos zvala da pitam da li moze trokrevetna soba i planirala da se nadjemo sledece nedelje da uplatimo rezervaciju i sad sa ovim tvojim postom mi nista nije jasno.... gde radi taj vodic sada , koliko to kosta, ako je glupo da gusis temu posalji mi PP....
naravno Ivana cekamo da nam se pridruzis pa cemo dve dvokrevetne :D mislim ti detalji su lako resivi :D
ajd Tamaric samo mi pojasni ovu situaciju sad da vidimo sta nam je ciniti :lol:
 
Pa malo sam konfuzno napisala. Cule smo se mi na facebooku ali o ovome se radi. Vodic Vlada koji inace organizuje ta sajamska desavanja i putovanja je napravio program putovanja za Sigep 2014. koji agencija Kompas u njegovo ime salje putnicima sa prethodnih putovanja. On me je kontaktirao telefonom juce i objasnio mi da je to njegov program da on vise ne radi za Kompas vec za Sab travel i da vodi na sajam kao i svake godine i poslao mi ponudu na mail. Isti je program potpuno, ista cena samo drugi vodic, po meni odlican i proveren i dobar poznavalac mesta u koji nas vodi. Eto samo toliko. msneki i ja smo prosli sajam isli sa njim i posto nas sad vec ima 5 sa ovog foruma prosto zelim da idemo svi zajedno u istoj turi pa preko koga god.
 
E pa kad ja odredim da pocnem praviti figurice jer je ponedeljak i malo djete je na svom poslu, muz na svom, ovo veliko kao uci, a ono telefoni samo zvone i zvone. Prvo sam obe babe zvala da im ispricam moj plan oko 20.01. za Italiju, obe su bile IZNENADJENE, jer ja to iz neba pa u rebra, svekrva vjerovatno misli:"Uh, odakle joj pare, pa ona se samo secka, prvo kurs, pa jedan pa drugi sajam, i to u inostranstvo!?!" Moja mama je bila jos usnula pa vjerovanto nije odmah se konce pohvatala, ocekujem da se naknadno javne kad to sve skocka u glavi, sin je odmah pitao:"A sta ces meni donijeti do tih zezalica tamo?!" mm od danas intenzivno obradjujem, sta da se radi kad oko vikenda nista zivo ne stizem pa ni te aktivnosti, vidim da ste vi zene bile bas bas vrijedne, cijenim i postujem, svaka cast, sve na vrijeme. JA se javljam, Kaca je rekla do petka najkasnije da joj sve utanacim i kazem sta sam odlucila, posto od srijede krecu tortene aktivnosti, do tad moram da ovo prelomim pa kud puklo da puklo
A sad odoh da radim figurice, telefon sam isklucila
 
e ovako da se i ja oglasim jos jednom povodom Riminija :D

prvo da se izvinem moderatorima sto zatrpasmo ovu temu :D
zvala SAB agenciju, devojka mi kaze da oni nemaju organizovanu ponudu za Rimini eventualno mogu da mi obezbede individualnu kartu i prenociste .... tako da SAB otpada i bez glasanja a ono sto se namece kao zakljucak je , vodic Zoran je stvarno duhovit :zper::zper::zper:
ja planiram u petak do agencija a do tada Vas sve kontaktiram za potvrdu rezervacije i javljam za one koje nisu iz BG-a kako bi mogle iz vaseg mesta da uplatite , a Tamaric ako ima vremena obzirom da je iz BG-a moze na PP da mi ostavi mob i da idemo zajedno da rezervisemo :D


pozdravcic i ljubim Vas sve i obecavam da u buduce pisem PP i vise na ovoj temi necu pisati o Riminiju :rumenko::rumenko::rumenko::rumenko:
 
Pomagajte! Da li je neko skoro naručivao jestive slike iz Slakija? U nedelju sam im poslala mejl sa slikama, juče zaboravila da proverim, a danas mi se niko ne javlja na telefon niti mi odgovaraju na mejl ;( Slike treba najkasnije sutra da mi stignu...
Radi li još neko jestive slike i da može tako brzo?
 

Back
Top