KULINARSKO ĆOŠE

Joca je super, samo rucka i spava, i kad je budna ona cuti i razgleda, bolju bebu nismo mogli pozeleti :) jedino je malo muka uvece pred spavanje, cim je smestimo u krevetac i ugasimo svetlo ona place :) onda je malo nosa tata pa onda obavezno mora opet jesti :) i onda se umiri a nekad opet jedemo pa se tek onda umiri, ko sta radi Jovana samo jede, muz kaze da ima obraze ko nas premijer Dacic :zcepanje:
ZD a tebe vidim krenulo ovaj mesec sa tortama, da neces doci do magicne cifre? :D
 
Poslednja izmena:
Dobro vece drage moje, da se javnem na brzinu, da sm ovde, pecem tortu, treba da bude kriva na tri sprata, ali o tome cu sutra. Kore su obične bele piškote a fil sam skuvala puding i sad kad sam ga pomešala sa maslacem, malo se osete grudvice, nije lep gladak, kako da popravim grewšku?
Ladyns, držim ti fige da što pre budeš zdrava.
 
Otpala mi glava labuda u momentu dok sam ga stavljala na tortu . Nisam videla da je napukla sa donje strane ! Još da bude gore to se desilo 10 minuta pre polaska na posao , a po tortu mi dolaze u isto vreme kad i ja s posla . Pokrpala sam ga sa žičicama i gum pastom ali po ovoj vlazi ... Nema šanse da se to stegne . A još torta putuje izvan Sombora . DODJE MI DA VRIŠTIM ....Samo ću se celo prepodne na poslu žderati . :dash::dash::dash:
 
Otpala mi glava labuda u momentu dok sam ga stavljala na tortu . Nisam videla da je napukla sa donje strane ! Još da bude gore to se desilo 10 minuta pre polaska na posao , a po tortu mi dolaze u isto vreme kad i ja s posla . Pokrpala sam ga sa žičicama i gum pastom ali po ovoj vlazi ... Nema šanse da se to stegne . A još torta putuje izvan Sombora . DODJE MI DA VRIŠTIM ....Samo ću se celo prepodne na poslu žderati . :dash::dash::dash:

Stegnuce se to sigurno, znam da brines, ali bice OK. Dobro da si mogla da ga probusis zicom ako je bio skroz osusen!?
 
Dobro vece drage moje, da se javnem na brzinu, da sm ovde, pecem tortu, treba da bude kriva na tri sprata, ali o tome cu sutra. Kore su obične bele piškote a fil sam skuvala puding i sad kad sam ga pomešala sa maslacem, malo se osete grudvice, nije lep gladak, kako da popravim grewšku?
Ladyns, držim ti fige da što pre budeš zdrava.

A da u fil dodaš nešto mleveno - orahe, lešnike, kokos, grilijaž...?
 
Otpala mi glava labuda u momentu dok sam ga stavljala na tortu . Nisam videla da je napukla sa donje strane ! Još da bude gore to se desilo 10 minuta pre polaska na posao , a po tortu mi dolaze u isto vreme kad i ja s posla . Pokrpala sam ga sa žičicama i gum pastom ali po ovoj vlazi ... Nema šanse da se to stegne . A još torta putuje izvan Sombora . DODJE MI DA VRIŠTIM ....Samo ću se celo prepodne na poslu žderati . :dash::dash::dash:

Kato, baš mi je žao što ti se to desilo. I ja uvek imam strah od takvih "lomova" jer nikad nemam rezervnu figuru....
Nadam se da će sve proći OK.
 
Hvala na savetima, torta je montirana sinoć, danas je seckamo ukrivo i polako ukrašavam, jer ujutro treba da dodju po nju. Nisam mogla ništa da stavim, jer ništa ne vole. Ne znaju oni šta je dobro. Kako može neko da ne voli orase, lešnike, čokoladu? Razmiksala sam ja to još, imislim da nije bilo toliko grozno,kao kad sam pitala.
 
Šta misliš. Dve cvetne livade i jedna će biti sa malinama. Jedna cvetna livada i ova sa malinama će biti sa fondanom, torta na tortu, potpuna novost za mene. Žena videla na netu tortu paki2001, i hoće takvu. A ja sa jacom67 se kuckala na FB dok sam čekala da dođe ta žena na dogovor, i ona mi predlaže neke torte, a ja kažem gde ću ja to praviti, i daj bože da neće tortu od 2kg, pošto mi najčešće takvi dolaze. Kad ono, žena dođe i nije ni trepnula, kaže ovakvu, nema veze težina, nema veze ukus, ona što st mi pravili za slavu je bila odlična, pojela se do mrvice, i kako god napravite, biće dobro.

Cvetna livada u obliku srca ide za jedno punoletstvo. To nosim kao poklon, ćerki mog najboljeg druga, čija žena takođe pravi torte, kolače, slaniše...sve po porudžbini...Tako da tu moram da prevaziđem samu sebe. Našla sam na netu kako će izgledati, još samo da sprovedem u delo.

Vidiš da sam raspoložena za priču. :rotf:
 
E pa moram napraviti konacno tu LIVADICU,makar za nas u kuci! Ja najcesce pravim MOSKVU, NUGAT tvoju, REFORMU, KIDI, SNIKERS, ZITO....Juce me zove zena da naruci tortu i kaze hoce, ako moze MORSKI snit! Ja je dva puta pitam kako i ona ponovi MORSKI!! Ja hajde, mozda ja nisam cula za nju, bacim se u potragu i shvatim da je ipak mislila na MOSKVU1 Pozovem je i kazem joj, a ona i dalje tvrdi da je MORSKI!! Jela kod kume i ona joj rekla koja je torta. I ja joj kazem da nabavi recept pa cu joj napraviti! Zove me ubrzo i krene da diktira MOSKVU!! Nisam se dalje ubedjivala...dobice svoj delic MORA!!;)
 

Back
Top