Krompirići kakve nikad niste jeli

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.917
Ustvari, ne znam da li jeste ili niste, ali ja nisam

  1. Isečeš krompire skoro do samog dna, ali ostaviš da je sve povezano
  2. Sipaš maslinovo ulje , morsku so i biber odozgo
  3. Pečeš 40 minuta.u rerni koja je zagrejana na 220 stepeni

Image1.jpg
 
:fdlan: ma nisi, znamo da moraš otvoriti novu temu na svakih 30 minuta ili bar pola sata :zcepanje:

i samo da javim, da ne bi prerezali krumpir do kraja možete zabiti do nekog dijela donje strane čitavom dužinom štapić za ražnjiće, lakše je i brže za rezanje
pred kraj pečenja može se u utore dodati slanina (može i sir po želji) i još zapeći nekoliko minuta :njam:
 
Ustvari, ne znam da li jeste ili niste, ali ja nisam

  1. Isečeš krompire skoro do samog dna, ali ostaviš da je sve povezano
  2. Sipaš maslinovo ulje , morsku so i biber odozgo
  3. Pečeš 40 minuta.u rerni koja je zagrejana na 220 stepeni

Pogledajte prilog 1544936
Mito, ovakav krompir pravim, ali ne prazan
Ređam slaninicu, trapist, ponekada udenem i suvu šljivu i obavezno na svaki krompir kockicu putera.
 
Šta je imam ribati, majke ti? Stavim vrelu vodu u nju, pola sata-sat i onda je u mašinu, izađe ko nova.
to je ok ako stavis foliju pa na nju krompir i pile..il sva strapas u kesu...al kad stavis ko nekad sto su bake radile, zagori tepsija pri dnu i od krompra i od pileta..mozes ti staviti vrucu vodu al nece samo optasti, opet valja malo upraljati ruke pa onda u masinu...meni je masina dupli poso...volim da isprljam tepsija u volim rucno da je operem..
 
to je ok ako stavis foliju pa na nju krompir i pile..il sva strapas u kesu...al kad stavis ko nekad sto su bake radile, zagori tepsija pri dnu i od krompra i od pileta..mozes ti staviti vrucu vodu al nece samo optasti, opet valja malo upraljati ruke pa onda u masinu...meni je masina dupli poso...volim da isprljam tepsija u volim rucno da je operem..
Hoš se udat'?
 

Back
Top