Kriptovalute

Крипто је превара остаћеш без гаћа
Банкстери играју на карту људске похлепе и глупости
Буди паметнији
Znaš kako..kod tih stvari je bitno okrenuti ulog I ne ulagati više nego što možeš otpisati a kasnije i nije toliko bitno.. ulog je okrenut na par ulaza sad se igramo sa "tuđim" parama ..😀
 
Meni lepo drug govorio ubaci pare na Novo Nordisk 100% dobitak a ja mu kažem gde će više gore nema šansi ..Firma vredna 560-570milijarri $ još isplaćuju gomilu dividendi akcionarima pa ode u nebesa i postade najaca firma u Evropi ..Tako i ti Odinn brt iz publike se tesko sta moze videti .. Oprezniji sam nego prošli put a I tad sam ok prošao..
 
Poslednja izmena:
Čitamo to od 2017 ovde, od trenutka kad je Bitkoin bio ispod 4.000$.

Vi budite pametni, blago vama, a mi ćemo biti sve bogatiji, pa nek smo naivni.
Нисам ни мислио на Битцоин већ на крипто
Крипто је превара
Гуглај мало о тим ликовима који креирају свој приватни новац као Виталик Бутерин,Ричард Херат,Јустин Сун итд све преварант до преваранта
Банкстерима то одговара јер битцоин је озбиљна децентрализована алтернатива њиховом фиат инфлаторном преваранстком новцу ,Битцоинсе се трпа у исти кош са овим преварантским приватним цоинима и са доге ,схиба ину ,кака и ***** коин
Све се претвара у једну коцкарницу и велики циркус
Само се још више збуњују људи и баца им се прашина у очи
 
Znaš kako..kod tih stvari je bitno okrenuti ulog I ne ulagati više nego što možeš otpisati a kasnije i nije toliko bitno.. ulog je okrenut na par ulaza sad se igramo sa "tuđim" parama ..😀

Инвестирање продукт банкстера јер обезвређују фиат новац ,у њиховом систему мораш да радиш два посла ,прво да зарадиш новац а затим да гледаш како да га сачувш и побједиш инфлацију
Ако битцоин побједи банкстере , нећеш морати да инвестираш
 
Нисам ни мислио на Битцоин већ на крипто
Крипто је превара
Гуглај мало о тим ликовима који креирају свој приватни новац као Виталик Бутерин,Ричард Херат,Јустин Сун итд све преварант до преваранта
Банкстерима то одговара јер битцоин је озбиљна децентрализована алтернатива њиховом фиат инфлаторном преваранстком новцу ,Битцоинсе се трпа у исти кош са овим преварантским приватним цоинима и са доге ,схиба ину ,кака и ***** коин
Све се претвара у једну коцкарницу и велики циркус
Само се још више збуњују људи и баца им се прашина у очи
Odakle ti da ja ne znam za te likove?

Sve znam, ali znam i da kada imaš potpuno otvoren sistem (što kripto jeste i mora da ostane) onda ćeš imati i mnogo prevaranata i moraćeš da budeš oprezniji.

Sasvim je dovoljno investirati u btc, za početnike. Iskusniji mogu da se igraju i drugim velikim altovima, a ko želi da se kocka sa šitovima i meme koinima, samo napred, sami pali sami se ubili.

Tako izgleda sloboda, svako je odgovoran za svoje postupke.
 
Dao sam ti odgovor na pitanje, možeš da šortuješ na svakoj menjačnici.

zanimalo me vise kao koncept (da li postoji). Usput i ne znam da tako nesto ima na menjacnici osim ako ne mislis na neku online menjacnicu.

jedno vreme sam se zanimao trgovanjem (doduse u pitanju je bio forex), a i to je gledano iz sadasnjosti bilo prilicno davno,
kriptom se nisam bavio,

a i sad sad mi je sve to mnogo komplikovano, barem u odnosu na to sta sam imao dok sam imao Revolut.

a sa trece strane, nisam neki kockarski tip, a i nemam vremena da pratim market, tako da...

Ja sad tebe pitam, hoćeš li?

po svemu sudeci necu (vise nista) :)


hvala na strpljenju
 
Odslužili su oni svoje, uvek treba gledati novije koine a LTC i ZCash su bili aktuelni 2017, zaboravi ih.

Sada se pare prave na koinima koji su izašli od 2020 naovamo.
Eh e.. sa svojih 84mil li cenom od 88$ koliko je bila lako ga dizu .. ali nije ni blizu kao pre tu di u pravu
Screenshot_20240311_175646_Binance.jpg
 
Eh e.. sa svojih 84mil li cenom od 88$ koliko je bila lako ga dizu .. ali nije ni blizu kao pre tu di u pravu
То што пратиш цену у фиат новцу ти не показује ниша
Ако погледш калкулатор инфлације 1000 усд 2021 год године има куповну моћ 1,145.24 усд данас по званичним подацима о инфлацији
а инфлација је сигурно била и већа него званичо
https://www.calculator.net/inflation-calculator.html


Прати цену сваког шиткоина према тврдом новцу битцоину добијаш праву слику како стоје ствари
Сваки шиткоин иде у само једном смјеру као и фиат новац ка доле



scrnli_3_12_2024_11-40-00 PM.png
 
Али ја би свима пријатељски савјетовао да се оканете шиткоинирања јер ту 98% људи изгуби новац
То је шиткоин касино ,веће шансе да добијеш имаш ако одеш у прави касино и играш рулет црвено црно

Издвоји време погледај овај сајт и ову доле књигу у пдф формату ,пажљиво прочитај све то је скривено знање ,после читања ако си бар просечно интелегентан требао би прогледати

https://bitcoin-balkan.com/

https://docs.google.com/document/d/...mBPmqoPDm/edit?tab=t.0#heading=h.5z67o9y3ljqt
 
То што пратиш цену у фиат новцу ти не показује ниша
Ако погледш калкулатор инфлације 1000 усд 2021 год године има куповну моћ 1,145.24 усд данас по званичним подацима о инфлацији
а инфлација је сигурно била и већа него званичо
https://www.calculator.net/inflation-calculator.html


Прати цену сваког шиткоина према тврдом новцу битцоину добијаш праву слику како стоје ствари
Сваки шиткоин иде у само једном смјеру као и фиат новац ка доле



Pogledajte prilog 1513654
Ne pratim to je za jedan dan..malo li je.
 
Крипто је превара остаћеш без гаћа
Банкстери играју на карту људске похлепе и глупости
Буди паметнији

Ne, nije prevara. Samo nije za svakoga. Na berzi zarađuješ i ako raste , i ako pada i ako je u konsolidaciji. Samo treba znati kako tj. posvetiti malo vremena samoedukovanju.
 
Ne, nije prevara. Samo nije za svakoga. Na berzi zarađuješ i ako raste , i ako pada i ako je u konsolidaciji. Samo treba znati kako tj. posvetiti malo vremena samoedukovanju.
Да си имало издвојио времена и истраживао оно чиме тргујеш схватио би да је то превара и да је питање дана кад ћеш ући а изаћи спуштених гаћа
Све је превара осим биткоина јер све је креирано са циљем да се на изуму и причи око битцоина преваре наивни и да им узму битцоини или долари уз причу коју пуше глупи и наивини ,играју на људску глупост и похлепу


Ево например Етхереум као други по тржишној капитализацији је највећа превара и краљ шиткоин преваранта
Етхереум је централизовани преварантски пројекат који је почео са 72 милиона ЕТХ премине. Етхереум је лансиран са 12 милиона ЕТХ које су Виталик и екипа оставили себи и додатних 60 милиона ЕТХ које су продали за БТЦ као део његове „иницијалне понуде “ ИПО .

Виталик и екипа преваранта намерно су обманули инвеститоре у свом проспекту. сугеришући да постоји само 12 милиона ЕТХ премине и игноришући 60 милиона ЕТХ које су продали током претпродаје ИПО, доводећи све у заблуду

Ово је озбиљна превара и у догледно време треба очекивати да СЕЦ крене на Виталика и Етхереум фондацију за креирање и продају нерегистроване хартије од вредности .

Ево видео клипа суоснивача Етхереума, Џозефа Лубина, који описује како су дозволили инсајдерима да користе више лажних идентитета да купе онолико ЕТХ колико су желели током ИПО претпродаје Етхереума.
Сада кликните овде и послушајте неколико минута разговора Битцоин програмера Џимија Сонга о Етхереуму и Виталику. Џими је радио директно са Виталиком од почетка

https://www.youtube.com/watch?v=T89gsJ2MsG8&t=47m24s

Обамањују људе да верују да је Етхереум децентрализован и да је некакав ултрасунд новац . У међувремену, Виталик и екупа има пуну контролу над целом мрежом.

Да си имало истраживао наишао би на случај ДАО паметног уговора,

Неко је пронашао начин да испразни ЕТХ и Виталикови другари су изгубили тону ЕТХ, па је вратио цео блокчејн уназад јер је Етхереум централизован, Виталик га води, и сви у Етхереум заједници се слажу са њим, тако да може ради шта хоће са Етхереумом.

Ево још неких линкова за читање и едукацију


https://www.newsbtc.com/news/gregory-maxwell-vitalik-buterin-ran-quantum-computer-scam/

https://medium.com/bitcoinerrorlog/vitaliks-quantum-quest-9e6af6570f23

https://medium.com/startup-grind/i-was-wrong-about-ethereum-804c9a906d36
 
Daj malo obrati pažnju na pravopis, ovo je užas za čitanje.

Ono što ti pišeš je najobičniji bikoin maksimalizam koji čitamo od 2017. Isto što ti pišeš za altove, isto to bankari kažu za bitkoin.

Inovacija na bitkoinu praktično nema, sve inovacije su u altovima. Bitkoin ne može da opsluži svet, jer ne može da se skalira. Bitkoin nema napredne funkcije, što mu baš mnogo ograničava upotrebljivost. Bitkoin ima mnogo pozitivnih strana, ali nikako ne može predstavljati kraj evolucije novca.
 
Daj malo obrati pažnju na pravopis, ovo je užas za čitanje.

Ono što ti pišeš je najobičniji bikoin maksimalizam koji čitamo od 2017. Isto što ti pišeš za altove, isto to bankari kažu za bitkoin.

Inovacija na bitkoinu praktično nema, sve inovacije su u altovima. Bitkoin ne može da opsluži svet, jer ne može da se skalira. Bitkoin nema napredne funkcije, što mu baš mnogo ograničava upotrebljivost. Bitkoin ima mnogo pozitivnih strana, ali nikako ne može predstavljati kraj evolucije novca.

Који је смисао да замјениш фиат централне банкаре другим централним банкарима односно централизованим шиткоинима
Једини циљ шиткоинера је да се обогате на превари а не да понуде децентрализовани новац без инфлације и иновације


Битцоин склаира кроз слојеве 2
Муња мрежа тренутно има капацитет 4700 битцоина закључних што је тренутно око 320 милиона долара
.Што значи да sе муња итекако користи јер зашто би компаније и људи држали толики број бтц закључаних у каналима
https://mempool.space/lightning


Например у Сан Салвадору је битцоин легал тендер овде можеш да видш како муња муњевито скалира




Нисам ни рекао да је крај еволуције новца али Битцоин је за сада најсупериорнији новац који је човјечанство икад видјело док се не појави неки бољи изум
 
Sta mislis o INJ ...uskacem na 34,50 :)
Ah, INJ sam propustio, jedan od mojih brojnih velikih promašaja.

Nisam pametan, na chartu lepo deluje, koin je dobar, ali ne znam koji mu je plafon, nekako sumnjam da ima 5x u sebi.

Ja sad merkam Rune, Tia i Hedera, tu su i oni negde po MC, ali mislim da im je plafon višlje. Naravno, najkomfornije se osećam u ICP, volim te velike igrače koji imaju potencijal da obrišu patos ostatkom tržišta.
 
Tj već sam uskocio ..:) .. sta mislis koji im je potencijal dobra losa investicija duze vs kreće. Da ih cuvam malo duze ili da uzmem proft na +40$
Sve je u tajmingu, šta god da si kupio oktobra sad bi imao 3x minimum.

Ja bi ti preporučio da ne gledaš cenu, nego ono što sad kupiš prodaš u maju, onda odeš na odmor i ponovo kupiš početkom avgusta. Ako se do maja duplira onda možeš da prodaš pola, ali jun i jul su meseci u kojima treba biti u stablecoinima.
 

Back
Top