Krav Maga: borilacka vestina izraelskih komandosa

Krav Maga nije ogranicena na "komandose", u Izraelu se uci u skolama i fakultetima. Moze se nazvati Nacionalnom vestinom Izraela. Osnivac K.M. Imrich "Imi" Lichtenfeld je preminuo pre nekoliko godina u dubokoj starosti.
Naravno treninzi vojske (intenzitet, kao i takticke situacije koje se obradjuju), policije i slicnih sluzbi su drugaciji nego kursevi za zene ili ono sto se radi po skolama.
Postoji mogucnost Krav Maga seminara u toku leta.
Ako se ostvari, okacicu obavestenje.
 
Krav Maga nije ogranicena na "komandose", u Izraelu se uci u skolama i fakultetima. Moze se nazvati Nacionalnom vestinom Izraela. Osnivac K.M. Imrich "Imi" Lichtenfeld je preminuo pre nekoliko godina u dubokoj starosti.
Naravno treninzi vojske (intenzitet, kao i takticke situacije koje se obradjuju), policije i slicnih sluzbi su drugaciji nego kursevi za zene ili ono sto se radi po skolama.
Postoji mogucnost Krav Maga seminara u toku leta.
Ako se ostvari, okacicu obavestenje.
 
Prvo Krav Maga nije borilacka vestina nego sistem za preZivljavanje konflikta razlila izmedju borilacke vesitine i prezivljavanja je u borilackoj vestimo mosez da zauzmes drugo mesto u prezivljavanju nemozes i nesme
i dali ima iko da trenira??da imam ja takodje sada americki Army Rangers ce da pocnu sa KV i neke druge spec jedinic kao i jedinice za DA nekim obavestajnim sluzbama
 
Prvo Krav Maga nije borilacka vestina nego sistem za preZivljavanje konflikta razlila izmedju borilacke vesitine i prezivljavanja je u borilackoj vestimo mosez da zauzmes drugo mesto u prezivljavanju nemozes i nesme
i dali ima iko da trenira??da imam ja takodje sada americki Army Rangers ce da pocnu sa KV i neke druge spec jedinic kao i jedinice za DA nekim obavestajnim sluzbama
 
Prvo Krav Maga nije borilacka vestina nego sistem za preZivljavanje konflikta razlila izmedju borilacke vesitine i prezivljavanja je u borilackoj vestimo mosez da zauzmes drugo mesto u prezivljavanju nemozes i nesme
i dali ima iko da trenira??da imam ja takodje sada americki Army Rangers ce da pocnu sa KV i neke druge spec jedinic kao i jedinice za DA nekim obavestajnim sluzbama
 
MOzda je KM sistem prezivljavanja u Izraelu, ali u USA, Francuskoj, Svedskoj... se praktikuju samo metopde borenja, tj. borilacka vestina. Isto bi se moglo reci iza ruski Sistem, ali je i on kompletan metod prezivljavanja samo u pojedinim vojnim jedinicama i skolama u Rusiji.
Inace, sve jedinice specijalnih namena, kako u USA tako i u ostatku sveta, eksperimentisu sa razlicitim pristupima i instruktorima, te se ne bi moglo raci da bilo koja od njih ijedan borilacki metod uvezbava kao ekskluzivni, tj. samo njega. Takodje treba skrenuti paznju da vecina ljudi nije svesna da h2h metode u raznim specijalnim jedinicama nemaju bas toliku ulogu niti znacaj koji im laici pripisuju.
 
Bio je seminar pre mesec dana pod vodjstvom Ejala Janilova, predsednika federacije. Ucestvovao sam.
Ovo samo da bih rekao na sem antisemitskom priki da ja ni sam nisam imao neko preterano misljenje o KM (ali sam devinitivno imao misljenje!), no prevario sam se.
Prvo, nije to tek neka kompilacija, kao sto se danas radi. U pitanju je definitivno sistematizovan pristup obuci i samom metodu primene toga sto poducavaju, i cini mi se kao dosta pogodan za prilicno brzu obuku i mogucnost primene, Normalno, ne postaje se supermen preko noci, ali Janilov je jedan of najboljih strucnjaka po pitanju razoruzavanja protivnika kojeg sam video, a video sam ih prilican broj.
Sto se tice klupskog rada, ako sam dobro shvatio organizatora seminara Jovana Manojlovica, koji ce po svoj prilici biti i nas prvi zastupnik, trebalo bi to mozda da pocne od jeseni.
Eto, nadam se da je to bio dosta konkretan odgovr na prvobitno pitanje.
 
Kod:
............./\.............
............//\\............
.......____//__\\____.......
.......\.-//----\\-,/.......
........\v/      \v/........
......../\\      //\........
.......//_\\____//_\\.......
......'----\\--//----`......
............\\//............
.............\/.............

Vidi ga ovaj Hetman al je ostar ko rabin.

Koja je to vestina kad ne zna ni dal je Krava nit Magarac. Hibrid.
 
Hetman:
Bio je seminar pre mesec dana pod vodjstvom Ejala Janilova, predsednika federacije. Ucestvovao sam.
Ovo samo da bih rekao na sem antisemitskom priki da ja ni sam nisam imao neko preterano misljenje o KM (ali sam devinitivno imao misljenje!), no prevario sam se.
Prvo, nije to tek neka kompilacija, kao sto se danas radi. U pitanju je definitivno sistematizovan pristup obuci i samom metodu primene toga sto poducavaju, i cini mi se kao dosta pogodan za prilicno brzu obuku i mogucnost primene, Normalno, ne postaje se supermen preko noci, ali Janilov je jedan of najboljih strucnjaka po pitanju razoruzavanja protivnika kojeg sam video, a video sam ih prilican broj.
Sto se tice klupskog rada, ako sam dobro shvatio organizatora seminara Jovana Manojlovica, koji ce po svoj prilici biti i nas prvi zastupnik, trebalo bi to mozda da pocne od jeseni.
Eto, nadam se da je to bio dosta konkretan odgovr na prvobitno pitanje.

o, fala Bogu...prvi normalan odgovor...

samo da pitam, da li je potrebno prethodno iskustvo borilackih vestina?
mislim, za seminar pretpostavljam da jeste...
ali za "klub" i to sto bi trebalo da pocne...
 
@idi begaj - he,he isti rezon kao moja keva, ovo sa genetskom posalicom na racun papkare koji mucu i kopitara koji njacu.
@ nexus - ne samo da prethodno iskustvo u nekoj drugoj borilackoj vestini nije neophodno, nego iskustvo u nekima cak moze da smeta, jer nosi sa sobom odredjeni dinamicki stereotip koji nije kompatibilan sa tehnickom bazom KM. Naravno, nije na odmet kada covek ima vec razvijene neke fizicke/fizioloske/psiholoske atribute, ali se oni mogu razviti i kroz druge sportove.
Dakle, cim budes imao-la priliku, nemoj se ustrucavati da pocnes sa vezbanjem. Na kraju krajeva, ne vezbas zbog drugih i uporedjivanja sa njima, vec zbog sebe i sopstvenog napretka.
 

Back
Top