Kopaonik - bezobrazno skup?

i ja znam jednog koji ima neku firmu u BGD i sramota ga da skija na kopaonik (na kojem uostalom nikada nije ni bio jer nije ni cuo za njega).Al zato , ko i svi novopeceni totalno nepismeni kapitalisti, OBAVEZNO ide na skijanje u Austriju, Svajcarsku (jer tamo ide "elita" kojoj , naravno, i on pripada)........a ici ce i u Aspen kada sazna da postoji amerika i taj skijaski centar.
Ovaj kog ja znam govori 4 strana jezika, ne odlazi na Kopaonik ne zato sto nije cuo vec zato sto je posao vasar..
 
Poslednja izmena:
Ovaj kog ja znam govori 4 strana jezika, ne odlazi na Kopaonik ne zato sto nije cuo vec zato sto je posao vasar..
"..........dzaba si ti ovde u Berlinu uspeo ako ti to oni dole ne vide"......reci su Bore Todorovica - Bob u seriji "avanture Borivija Surdilovica".

To je razlog zasto nasi moraju biti "vidjeni" u Kortini, Kicbilu, Garmisu.................
A sto se tice jezika, Milorad, seljak iz Gornju Sugubinu, na radu u svajcarskoj, govori isto 4 strana jezika..........naucio radeci po baustele sa rumuni, turci, bugari.....

A izgleda da i ti govoris 4 strana jezika............cim ti ovaj, sto ga sramota da skija po Kopaonik, imponira.
 
"..........dzaba si ti ovde u Berlinu uspeo ako ti to oni dole ne vide"......reci su Bore Todorovica - Bob u seriji "avanture Borivija Surdilovica".

To je razlog zasto nasi moraju biti "vidjeni" u Kortini, Kicbilu, Garmisu.................
A sto se tice jezika, Milorad, seljak iz Gornju Sugubinu, na radu u svajcarskoj, govori isto 4 strana jezika..........naucio radeci po baustele sa rumuni, turci, bugari.....

A izgleda da i ti govoris 4 strana jezika............cim ti ovaj, sto ga sramota da skija po Kopaonik, imponira.

Mani me ti sta su rekli u serijama 80tih kada nisi ni morao da odes u Yuge da bi lepo ziveo. Kada kafa nije kostala kao 800gr mesa a 5 u pola sa lukom kao 2kg mesa.

Ko ce nase da vidi tamo? radije cu da odem u Svacarsku da se skijam za iste pare ili manje para nego da idem na vasar zvani kopaonik ili Zlatibor. Ides bas da odmoris od malogradjanstine, slicnih onih kosi su dobili pare od akcija ( ili cega vec ) Beocinkse fabrioke pa se kuurcili dok nisu sve potrosili. Blago njemu al on ce uvek biti sljaker i raditi za nekog pa ce doci ovde da se kuurci kako je stekao nesto a tamo ga svaba zajebava i tretirao kao orudje koje govori dok ostale Svabe ili dobra vecina njih te na bauisteli smatra gradjanima treceg reda.

Ja 2 strana, jos dva razumem sasvim solidno.

A Muline sa sve aston martinom na avataru tesko da mi imponira vec samo kazem, koapnik je vasar za " malogradjanstinu " koja misli da je cool sto mu je Srbijanac naplatio cesmovacu sa kesicom caja 350din, 5 cevapa 1200din i sto se posle smeje i trlja ruke jer je dzepove napunio parama ljudi posle kada se vrati kuci kuka kako im je skupo da plate 1l ulja 180din, 700din za kg svinjetine.... Al jbg ti to tesko da mozes da ukapiras....
 
Mani me ti sta su rekli u serijama 80tih kada nisi ni morao da odes u Yuge da bi lepo ziveo. Kada kafa nije kostala kao 800gr mesa a 5 u pola sa lukom kao 2kg mesa.

Ko ce nase da vidi tamo? radije cu da odem u Svacarsku da se skijam za iste pare ili manje para nego da idem na vasar zvani kopaonik ili Zlatibor. Ides bas da odmoris od malogradjanstine, slicnih onih kosi su dobili pare od akcija ( ili cega vec ) Beocinkse fabrioke pa se kuurcili dok nisu sve potrosili. Blago njemu al on ce uvek biti sljaker i raditi za nekog pa ce doci ovde da se kuurci kako je stekao nesto a tamo ga svaba zajebava i tretirao kao orudje koje govori dok ostale Svabe ili dobra vecina njih te na bauisteli smatra gradjanima treceg reda.

Ja 2 strana, jos dva razumem sasvim solidno.

A Muline sa sve aston martinom na avataru tesko da mi imponira vec samo kazem, koapnik je vasar za " malogradjanstinu " koja misli da je cool sto mu je Srbijanac naplatio cesmovacu sa kesicom caja 350din, 5 cevapa 1200din i sto se posle smeje i trlja ruke jer je dzepove napunio parama ljudi posle kada se vrati kuci kuka kako im je skupo da plate 1l ulja 180din, 700din za kg svinjetine.... Al jbg ti to tesko da mozes da ukapiras....
nazalost, imao sam tu nesrecu da upoznam brojne iz nase kapitalisticke "elite" i znam u vecini slucajeva ko su te osobe. Sramota me da govorim istim jezikom ko i oni.
Ako i postoji malogradjanstina na Kopaonik, to je izgradila ta nasa kvazi-kapitalisticka elita koja danas skija po svajcarsku.
 
nazalost, imao sam tu nesrecu da upoznam brojne iz nase kapitalisticke "elite" i znam u vecini slucajeva ko su te osobe. Sramota me da govorim istim jezikom ko i oni.
Ako i postoji malogradjanstina na Kopaonik, to je izgradila ta nasa kvazi-kapitalisticka elita koja danas skija po svajcarsku.
Naprotiv to su izgraili bas oni koji su spremni da daju 350din za caj jer bez njihovih para kostalo bi manje nego u prestonici, ovako ces 5 cevapa platiti vise nego dobru porciju kvalitetnog bifteka a sledece godine jos skuplje. Jos malo pa ce 0.5l Vlasinske rose naplacivati 400din a ljudi koji misle da su in ce sa uzivanjem biti spremni da plate toliko.
Ovi koji se skijaju u Svajcarskoj placaju manje i ne cekaju vise sati na red za gondolu/zicaru.....
 
Naprotiv to su izgraili bas oni koji su spremni da daju 350din za caj jer bez njihovih para kostalo bi manje nego u prestonici, ovako ces 5 cevapa platiti vise nego dobru porciju kvalitetnog bifteka a sledece godine jos skuplje. Jos malo pa ce 0.5l Vlasinske rose naplacivati 400din a ljudi koji misle da su in ce sa uzivanjem biti spremni da plate toliko.
Ovi koji se skijaju u Svajcarskoj placaju manje i ne cekaju vise sati na red za gondolu/zicaru.....
ne idu oni u svajcarsku radi povojlnijih ponuda..............platice oni i 10 puta vise cak i nekvalitetnije, samo da su u svajcarskoj........jer , molim te, kakv je to imidz, imas firmu, besnog dzipa, kapitalista ..........a skijas na Kopaonik. Krajnje neozbiljno.
 
ne idu oni u svajcarsku radi povojlnijih ponuda..............platice oni i 10 puta vise cak i nekvalitetnije, samo da su u svajcarskoj........jer , molim te, kakv je to imidz, imas firmu, besnog dzipa, kapitalista ..........a skijas na Kopaonik. Krajnje neozbiljno.
Naprotiv, po tvojoj logici bolje otici kod brace crnogoraca nego recimo na azurnu obalu? Mislim ok je da ti crnogorac u Budvi naplati suncobran sa 2 lezajke kao dnevnicu u nekoj zemlji EU ( hajde recimo 50e ) al zato nije ok za manje para otici negde u Italiju?
 
Pa onda pomagajte, nisam bio nikad na kopaoniku , ovako na skijanju , nego leti rmbacenje i kukuruz, ako je jeftiniji valdizer, ajd da ustedim, sirotinja sam ja...

Jesam bio na staroj planini , cujem sad je tamo ista cena ski pasa a radi samo jedna staza, doduse ja kad sam isao bilo je sve pesaka, rane na nogama, ali ne smeta to , lepo mesto i smestaj, a jeftino bilo, a da me ubijes kako se zove i da li postoji sad ne znam...

Dakle za sirotinju neki CH ili A ili I ili F ski centar....
 
U švajcarskoj džaba biju ko neće ... važi. :hahaha:
Kopaonik je najbolji za skijanje kod nas, ko voli da skija tamo ide i toliko o tome.
Ko voli samo da šeta po snegu može bilo gde.

Kao da morate u Grand ili Gorski da idete.
Ja kada sam kao mladji išao sa društvom , iznajmi se kuća u vikend naselju na 7 dana, nas petoro, doručak burek, kombijem do staze,
pljeskavica za večeru posle skijanja i kombijem nazad. Sa ski pasom ispalo me sve max 300e.
Koga zanima samo skijanje ne mora da daje hiljade para.
 
U švajcarskoj džaba biju ko neće ... važi. :hahaha:
Kopaonik je najbolji za skijanje kod nas, ko voli da skija tamo ide i toliko o tome.
Ko voli samo da šeta po snegu može bilo gde.

Kao da morate u Grand ili Gorski da idete.
Ja kada sam kao mladji išao sa društvom , iznajmi se kuća u vikend naselju na 7 dana, nas petoro, doručak burek, kombijem do staze,
pljeskavica za večeru posle skijanja i kombijem nazad. Sa ski pasom ispalo me sve max 300e.
Koga zanima samo skijanje ne mora da daje hiljade para.
Eee batice, ali to bi htelo da se vidi, tamo gde se gleda i gde je skupo, al ono da ne plati skupo. Kapiras logiku?
 
Naprotiv, po tvojoj logici bolje otici kod brace crnogoraca nego recimo na azurnu obalu? Mislim ok je da ti crnogorac u Budvi naplati suncobran sa 2 lezajke kao dnevnicu u nekoj zemlji EU ( hajde recimo 50e ) al zato nije ok za manje para otici negde u Italiju?
nisam nikad u zivotu bio u tu africku zemlju pa ne znam kake su cene. Al kazem, nisu uvek cene te koje te vode u neku destinaciju.Naprimer, u tu crnu goru ne bi otiso pa da mi plate celo letovanje i da me docekaju sa bentli..............treba da ti je neki narod simpatican da bi kod njih ostavio lovu, nema veze kolko.
Daklem, pre cu na skijanje kod nas nego kod tih bezdusnih, hladnih...........svajcaraca.
 
nisam nikad u zivotu bio u tu africku zemlju pa ne znam kake su cene. Al kazem, nisu uvek cene te koje te vode u neku destinaciju.Naprimer, u tu crnu goru ne bi otiso pa da mi plate celo letovanje i da me docekaju sa bentli..............treba da ti je neki narod simpatican da bi kod njih ostavio lovu, nema veze kolko.
Daklem, pre cu na skijanje kod nas nego kod tih bezdusnih, hladnih...........svajcaraca.
Pa ti svajcarci se vise smeskaju od Srbijanca sa kopaonika... A ne pokradu te za sve pare sa 350din soljom caja...
 
da budem iskren, nikada i niko me u Srbiji nije pokrao a preko grane.........ko god je stigo.
Mene ovde vise puta pokusali, pogotovo ako vide da nisi iz tog grada. u BG-u pokusali da provuku 2 dodatne kafe recimo. Napolju nikad niko, pogotovo sto znaju kakve su kazne a ovde ih zabole, bio ups sorry greska ako primetis.

mada nije potrebno da te zajebe za koju solju caja/kafe ili neko pivo vise, ovde je rec da ce neko da te zajebe i proda cesmovacu u koju je umocio filter kesicu i to naplatio 3e,skoro 2x vise nego sto je platio 20kesica istog caja. Znas li ti koja je tu marza....
Dobra espresso kafa 1kg kosta oko 2000din, od toga napravis 125kafa ( recimo jer ide 8gr kafe po soljici ), onda ti tu istu naplati 250din e sada nemam pojma dal je uracunato mleko al ako nije onda oduzmi nekih 10din ( mada i manje ) dobijes da na 1kg kafe ako oduzme mleko imaju promet od 30k dinara ili zaradu ( ne racunajuci plate ) od 28,000din, ja kapiram da oni prodaju jedno 500kafa na dan minimum pa onda racunaj koji promet imaju i koje su zarade tu, barem 1000e i to samo na kafi, to sto plate nekog konobara 400e ( i manje ) je sramota, sve konobare isplate za 3 dana samo od kafe. Sisanje ovaca
 
Poslednja izmena:
Ne skup, nego preskup. Tamo samo još i vazduh da naplaćuju.
***********************************************************************

Članak iz Monda

Cena dva čaja kao kilogram mesa, deru i na običnoj vodi?​

Dok traje sezona - decembra do kraja marta - planina Kopaonik vrvi od turista, a lokali koji su na dobrim lokacijama imaju visoke cene, čak i u odnosu na Beograd.

Tako je jedna devojka na društvenim mrežama podelila fotografiju računa koji je dobila u jednom ugostiteljskom objektu dok je bila na Kopaoniku.

U oči odmah upada da su cene svega prilično visoke, ali kada oči padnu na konačnu sumu, čovek je prosto radoznao da pogleda račun još jednom, da vidi šta je sve naručeno. Kako je u opisu objave prokomentarisala devojka, u pitanju je "samo j***a topla voda", ali ako se uzme u obzir da je ugostiteljstvo na Kopaoniku sezonski posao, mogu se razumeti i više cene.
Pogledajte prilog 1073392

Ispostavlja se, ne mnogo toga, Za cenu obroka za dvoje u Beogradu, primera radi, gosti lokala su popili dve mineralne vode, jedan gazirani sok, jedan espreso, dve tople čokolade i dva čaja.

Takođe, u najatraktivnijim lokalima, porcija od 250 grama mesa (pet ćevapa) košta 1.200 dinara. U udaljenijem, pomenutom restoranu - ista porcija je 250 dinara. Dakle, razlika je čak 1.000 dinara.

Mondo
*******************************************************


Opravdava li Kopaonik sa onim što ima i pruža, ovakve astronomske cijene?
Kopaonik je ekskluziva, rukavica za samaranje je tamo naduvana.
 
Kopaonik je ekskluziva, rukavica za samaranje je tamo naduvana.
U principu ništa posebno, osim što je snobovski skijaški centar!
Za te pare,...postoje mnogo bolji.
Ne mislim na skijališta, već uopšte.Svaki pristojan smeštaj je prenaduvan, da se majem po brvnarama i kampovima, matora sam za to više.
Treba mi svuda pristojan smeštaj, excluziva me ne zanima ni kad sam doma!
 
U principu ništa posebno, osim što je snobovski skijaški centar!
Za te pare,...postoje mnogo bolji.
Ne mislim na skijališta, već uopšte.Svaki pristojan smeštaj je prenaduvan, da se majem po brvnarama i kampovima, matora sam za to više.
Treba mi svuda pristojan smeštaj, excluziva me ne zanima ni kad sam doma!
Znas kako, i Zlatibor je ekskluziva a nije bas tolko skup. No ja sam za Taru :P
 
Kopaonik jeste mnogo skuplji od nekih drugih destinacija u Srbiji, ali je zaista lepo mesto sa dosta prirodnih lepota i atrakcija.
Ono što bih svakome preporučila je da obiđu Dolinu Jorgovana, Vodopad Jelovarnik i Manastir Gradac .

Dolina Jorgovana
Dolina Ibra, uske klisure i duboki kanjoni pravi su primer divlje lepote. U kolevci Ibra, rastu čitavi redovi mirisnog jorgovana. U ovoj dolini, Jelena Anžujska je živela više od pola veka. Sredinom 13. veka, Srpski kralj Stefan Uroš I zasadio je bele i ružičaste jorgovane kako bi princezu podsećali na rodnu Provansu. Dolina jorgovana prostire se uz samu reku Ibar od Kraljeva do Raške. U ovoj dolini, nalazi se i Manastir Gradac, zadužbina Jelene Anžujske u kom je kraljica sahranjena. Ovaj manastir je pravi svedok uspona i padova srpskih zemalja kroz istoriju. U ovom manastiru mođete videti: grob Jelene Anžujske, skulpture i ukrase, trodelni oltarski prostor i originalni ikonostas izrađen od kamena koji potiče iz vremena gradnje manastira.
Jelovarnik je jedan od najviših vodopada u Srbiji. Dolazak do vodopada može biti malo teži, zato što se nalazi u gustoj šumi na nadmorskoj visini od 1.116 metara. Na samom putu ka vodopadu, videćete prelepu prirode, slapove vodopada koji kaskadno padaju i kanjon koji je izgrađen od drvenih stepenica.

Dosta korisnih informacija možete pronaći na ovom sajtu.
Svi ovi izleti su besplatni, a garantuju vam sjajno iskustvo. Možete naučiti dosta novih stvari i videti nestvarno lepe predele. Van centra, hrana i piće su dosta jeftiniji, samo treba malo potražiti.

Kopaonik smeštaj
Na nekim sajtovima može se pronaći nešto povoljniji smeštaj. Konkretno, ja sam ovde rezervisala smeštaj za dve osobe. Apartman je bio skromnijeg izgleda, ali imao je sve što nam je bilo potrebno.

Nadam se da će nekome moje ideje biti korisne i da ćete se lepo provesti na Kopaoniku :)
 

Back
Top