Kondom ili ne?

Tinar:
. Mada, spirala je bzvz jer nju stavljash na duze i dosta se ugojish...
Spirala se preporucuje zenama koje su radjale,ne teenejdzerima,a inace nema veze da utice na gojenje(osim ako je stavis i navalis da jedes ko nenormalna-onda ces se ugojiti i sa njom i bez nje),bas naprotiv-pilule imaju kontraidnikaciju kod nekih da uticu na sklonost gojenju,tako da se ipak drzi te kondoma-najbezazleniji su po organizam!
 
pilule mozhesh, al da se konsultuje zhenska sa lekarom koja cje joj odgovarati.
pa i obichni antibiotici ti mogu napraviti neku glupost ako uzimash stalno bilo koji, a kamoli kontraceptivne pilule (;
 
shto se tiche pilula najbolje je kad se se odluchi za pilule koje preporuchuje sopstveni ginekolog inache mozhe da se strashno zaglavi, bilo da ostane trudna, zezne svoj sistem i ostane sterilna...
 
Meni te pilule tako zvuce komplikovano po onome sto sam cula o njima...da treba da se piju u odredjeno vreme,a ako se preskoci,ode sve u.... nemam pojma,mislim da je mnogo lakse koristiti kondome,i zavrsiti s tim..mada ja sam jos uvek mlada i neiskusna :D tako da ne mogu da kazem sa sigurnoscu..
 
pilule se ne piju svakih 15minuta pa da ti bude komplikovano (mada shta ja znam, mozhda je plavushama komplikovano ;p) vecj na pola dana, dan, shta ja znam, valjda ima raznih vrsta.
mislim, svaka chast kondomima, al to je bre jebena plastichna kesa (:
 
Da,ali stvar je u tome da kada preskocis zbog nekih obaveza ili jednostavno zaboravis,sve je otislo u p.m..... a ovako je to jednokratko,i sve sto treba oko toga da se uradi je da se ode do trafike i kupi :)
 
@love_girl
Ne ode sve u pm ako zaboraviš da popiješ pilule pošto postoje i pilule "Za dan posle..." koje reše taj problem ;)
@morphea
Sredovečna Žena??? To je bwe radio komša mog ortaka :D dok ga nije smorilo...
 
daj pa onda prosto kupis one u kutijama i resen problem, durex rules. a to za pilule...e pa mogu da dovedu do gojenja ali ako uzmes one koje ti odgovaraju onda nece biti nekih vecih problema. jeste da moras svaki dan da ih pijes u isto vreme ali ako zaboravis mozes da je popijes u narednih 24 h i nastavis da pijes kao i ranije. a te za dan posle nisu bas za svaki put, koliko sam cula ne bi bilo dobro da se koriste vise od dva puta godisnje. to je bas za onaj slucaj kada ti pukne kondom ili tako nesto.
 
Ma pilule su ti cudo,naravno ako pronadjes one koje ti odgovaraju.Ista stvar ko sa samponom.I nije komplikovano to za uzimanje,ako odredis da ih uzimas uz nesto sto svakodnevno radis u isto vreme-npr. kad peres zube :wink:
 
Inache cuo sam pre mozda jedno 2-3 godine, da su negde nashli novu metodu. Pomocu nekog implanta. Usadi se relativno plitko pod kozu, na podlaktici. Tanak je ko iglica i dugacak oko recimo 1 cm. Lako se ubacuje bez nekih operacionih zahvata. Sprecava stvaranje plodne jajne celije... e sad na kom principu to ne znam, poenta je da nije nista sto je dosad korisceno, pogotovo ne neka hormonska i hemijska dejstva! Jedan traje 5 godina, dejstvo mu pocinje u roku od par dana i za isto toliko prestaje kad se izvadi. Tad kad sam ja cuo za to cudo, jos nije bio u upotrebi, a zasad je jedina metoda kod koje nije otkriven ni jedan nus efekat. Inace nesto jako dugo se radilo na njemu, fazon 15-20 godina!
 

Back
Top