Конак васкресење....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
дакле ипак си борац :) с тим што се, како кажеш, не бориш против Бога, него се бориш против Његове Цркве, тј. свих оних који су њен део и у њу верују. али ако ти кажем да је за хришћане Црква- Тело Христово, онда ти је јасно зашто и тврдим да си богоборац.. или ако ти је драже - христоборац. како год, ниси атеиста.
Opet lutaš levo desno, nikako da pogodiš suštinu. Nema nikakve razlike između ovih mantijaša kojima ti veruješ, i onih kojima veruju drugi narodi... U tvrdnju da je "crkva telo Hristovo" veruješ ti, ali ne i svi vernici svih religija. Ono u šta ja verujem je da bogovi ne postoje, i da su svi mantijaši lopovi, na svakom "ćošku" zemaljske kugle. Dakle, ne može biti "hristoborac" onaj kome je Isus čak i simpatičan hipi lik čijih se poruka praktično niko ne drži. Ono da okreneš drugi obraz kad te neko ošamari ne radi niko od onih koji kače krstove na retrovizor... da li ti je bar ovaj deo jasan?

Zamisli osobu koja ne veruje u realno postojanje Deda Mraza, ali nema nikakvo loše mišljenje o samom liku Deda Mraza. Međutim, ta osoba prezire korporacije koje koriste lik Deda Mraza da uvale svoje proizvode (CocaCola, recimo), i sad dođe ljubitelj CocaCole i tom čoveku kaže da je Dedamrazoborac jer ne voli CocaColu, i da je CocaCola krv Dedamrazova... Pri tome, gomile drugih korporacija koriste njegov lik u reklamne svrhe (LuckyStrike, Cadbury čokolade, šta ti ja znam...) osećaš li ti neku nelogičnost u toj optužbi?

santaweb2.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top