Konačan predlog statuta Vojvodine: vojvođanska vlada u Pančevo

Док је на снази Устав Србије, Војводина. неће моћи баш тако лако правним путем да се издвоји из Србије, ако неки томе стреме. Ајде да видимо, шта ће рећи Уставни суд, дали је Статут у складу са Уставом.

ma ko te bre pita za ustav srbije jesi normalan?

dovoljno ce biti sutra da vojvodjanska skupstina proglasi nezavisnost, da to prizna 50-tak drzava pod americkim kisobranom i case closed.

pa ni otcepljenje kosova nije dozvoljeno po nasem ustavu al ko nas sta pita.
 
ma ko te bre pita za ustav srbije jesi normalan?

dovoljno ce biti sutra da vojvodjanska skupstina proglasi nezavisnost, da to prizna 50-tak drzava pod americkim kisobranom i case closed.

pa ni otcepljenje kosova nije dozvoljeno po nasem ustavu al ko nas sta pita.

Неће да може. Скупшина Војводине прогласи независнот, крши Устав Србије, Кривични законик. КиМ је другачији случај.
 
proglasenje republike vojvodine na mala vrata. nastavlja se cepanje srbije pod patronatom nemacke austrije i amerike.

fora sa "evropskom regijom" je kombinacija da se odvoji vojvodina od srbije i srbi svedu na beogradski pasaluk.

na zalost neki su suvise glupi da to mogu da shvate....

nadam se da ce tadic dinkic djelic djilas i ostala bagra demokratska kad tad platiti za ovu izdaju i cepanje srbije

ma ko te bre pita za ustav srbije jesi normalan?

dovoljno ce biti sutra da vojvodjanska skupstina proglasi nezavisnost, da to prizna 50-tak drzava pod americkim kisobranom i case closed.

pa ni otcepljenje kosova nije dozvoljeno po nasem ustavu al ko nas sta pita.


Juhu, dobićemo nezavisnu Vojvodinu, pa će patriJotski paćenici da promene temu. Onda će nam biti lakše. Ko bre je6e ovu Srbiju, kad su ovi Srbo-patriJoti dosadni ko proliv. Samo sisaju pozitivnu energiju, smaraju do besvesti, propagiraju seljaštvo i glupost i ne rade ništa, sem što ponekad nešto pokradu. Vojvodina do Budimpešte :super:
 
Znači da je na snazi vladavina prava i da je ne treba pobrkati sa Saudi Arabijom.

Ne, ne znaci nista, jer se drzavno uredjenje ne definise na nivou regiona. Znaci, u prevodu, taman koliko i "demokratski grad Nis" ili "demokratska opstina Senjak". Pogotovo nema veze sa 'vladavinom prava' - znas, i u Saudijskoj Arabiji vlada pravo.

Neverovatna glupost, ali u duhu trenutnog novogovora.
 
Ne, ne znaci nista, jer se drzavno uredjenje ne definise na nivou regiona. Znaci, u prevodu, taman koliko i "demokratski grad Nis" ili "demokratska opstina Senjak". Pogotovo nema veze sa 'vladavinom prava' - znas, i u Saudijskoj Arabiji vlada pravo.

Neverovatna glupost, ali u duhu trenutnog novogovora.

A ko spominje državno uređenje? :rtfm:

Znaš li ti šta znači "vladavina prava" i taj poredak (definicija)? Ajde, potraži, pa mi reci :rtfm:
 
Док је на снази Устав Србије, Војводина. неће моћи баш тако лако правним путем да се издвоји из Србије, ако неки томе стреме. Ајде да видимо, шта ће рећи Уставни суд, дали је Статут у складу са Уставом.

U slučaju referenduma u Vojvodini, gde bi se građani izjasnili za samostalnost, Srbija bi u tom slučaju mogla da samo prilagodi ovaj nakaradni Ustav svojim potrebama i da cepa dalje sama.
 
Juhu, dobićemo nezavisnu Vojvodinu, pa će patriJotski paćenici da promene temu. Onda će nam biti lakše. Ko bre je6e ovu Srbiju, kad su ovi Srbo-patriJoti dosadni ko proliv. Samo sisaju pozitivnu energiju, smaraju do besvesti, propagiraju seljaštvo i glupost i ne rade ništa, sem što ponekad nešto pokradu. Vojvodina do Budimpešte :super:

pa mi vas bez jednog dobrog gradjanskog rata necemo pustiti da se otcepite. pa da vidimo ko je jaci i cija je ovo zemlja. vas separatista i ustasa, ili nas srba patriota.
 
U slučaju referenduma u Vojvodini, gde bi se građani izjasnili za samostalnost, Srbija bi u tom slučaju mogla da samo prilagodi ovaj nakaradni Ustav svojim potrebama i da cepa dalje sama.

О реферндуму, може да одлучи само Народна скуптшина Р. Србије.

Надлежност
Члан 99.
2. одлучује о промени границе Републике Србије,
3. расписује републички референдум,
 
pa mi vas bez jednog dobrog gradjanskog rata necemo pustiti da se otcepite. pa da vidimo ko je jaci i cija je ovo zemlja. vas separatista i ustasa, ili nas srba patriota.

Pazi Tihi, vas unazadjenih nazovi-ratnika, bez mozga i mošnica je ostalo u Srbiji ni za pod krušku. To je jedna stvar. građanski rat nema ko da vodi, jer je ratova svima preko glave. Tako da ti možeš da uzmeš lepo sam jednu ciglu pa da jurišaš na pančevački most. Ti možeš da ga izduvaš i uzduž i popreko sa svojim patriJotizmom, jer ako budeš pomislio na tu opciju, ode Vojvodina kao i sve što se Srbi - patriJpote branili. Pošto si nerazuman i ništa ne kapiraš, pa ni to šta se dešava u Vojvodini, verovatno ćeš da u tom svom ratovanju naletiš na neke koji hoće da te spreče. Samo da te upozorim. to nisu ni vojnici ni policija, već medicinski radnici koji hoće da te smeste u košulju, pa nemoj da ih povrediš, oni su dobri ljudi ;)
 
pa mi vas bez jednog dobrog gradjanskog rata necemo pustiti da se otcepite. pa da vidimo ko je jaci i cija je ovo zemlja. vas separatista i ustasa, ili nas srba patriota.

Nije to ništa što vam rade Vojvođani naspram onoga što će da vam rade Šumadinci i Nišlije čim se donese Statut Vojvodine. :mrgreen: Sadašnji Ustav je poprilično loš,i treba ga menjati,jer predviđa samo autonomije i decentralizaciju na papiru bez primene u praksi.

Šta ko radi a ono opet o ratu...
 
О реферндуму, може да одлучи само Народна скуптшина Р. Србије.

Надлежност
Члан 99.
2. одлучује о промени границе Републике Србије,
3. расписује републички референдум,

Da, to stoji. Ali Republika Srbija bi i raspisala referendum da ima potrebe za time. Medjutim, ponavljam, nema volje ni zelje da se Vojvodina otcepljuje. Vojvodina je naprednija od lopovskih rezima u Srbiji i zeli da sa time zavrsi posle dugo vremena. Vojvodina zeli da brljoke srpskih politicara ne oseca na svojoj kozi. To je poenta.
 
Pazi Tihi, vas unazadjenih nazovi-ratnika, bez mozga i mošnica je ostalo u Srbiji ni za pod krušku. To je jedna stvar. građanski rat nema ko da vodi, jer je ratova svima preko glave. Tako da ti možeš da uzmeš lepo sam jednu ciglu pa da jurišaš na pančevački most. Ti možeš da ga izduvaš i uzduž i popreko sa svojim patriJotizmom, jer ako budeš pomislio na tu opciju, ode Vojvodina kao i sve što se Srbi - patriJpote branili. Pošto si nerazuman i ništa ne kapiraš, pa ni to šta se dešava u Vojvodini, verovatno ćeš da u tom svom ratovanju naletiš na neke koji hoće da te spreče. Samo da te upozorim. to nisu ni vojnici ni policija, već medicinski radnici koji hoće da te smeste u košulju, pa nemoj da ih povrediš, oni su dobri ljudi ;)

Ali moraš priznati da je zabavno čitati ga.
 
Znači opozicija je od svega našla dve zamerke koje su strogo formalnog karaktera
što se sad izvršno veće zove vlada pokrajine
što skupština donosi akte koje će se Bože moj primenjivati na teritoriji pokrajine

nema ono, policija, sud, vojska, carina, akademija, centralna banka, pasoš....

inače, sviđa mi se mala distanca od centralne Srbije, da se lepo malo razgraničimo :mrgreen:
 
Znači opozicija je od svega našla dve zamerke koje su strogo formalnog karaktera
što se sad izvršno veće zove vlada pokrajine
što skupština donosi akte koje će se Bože moj primenjivati na teritoriji pokrajine

nema ono, policija, sud, vojska, carina, akademija, centralna banka, pasoš....

inače, sviđa mi se mala distanca od centralne Srbije, da se lepo malo razgraničimo :mrgreen:

:mrgreen: I nama. :mrgreen: ;) Ali da se ovi kod nas ovde malo i nauče kako se radi i misli svojom glavom,a ne onom koja sedi na vlasti u Beogradu.
 

Back
Top