Komunisti stvoriše naciju Crnogorac

Niko ne veli da je mafijaš danas. Ali da tvrdiš da nije bio - još jedan rezultat žestoke ultra-indoktrinacije o kojoj smo pričali i nedostatka viđenja izvan jednog uskog i vrlo suženog vidokruga.

Ajme zike, da izvineš, ala lupaš gluposti. :dash: Ma bilo je rasprave kako da se Savez komunista preimenuje, i bili su razni predlozi za novo ime (pošto se širi Savez komunista Jugoslavije raspao), i taj kao pojedinačno najpopularniji je izabran (bilo je predloga da se ostavi "komunizam" u imenu, da bude samo "Socijalistička partija Crne Gore", itd.). Ili, sa zvaničnog sajta DPS-a:



Dakle je li smo rasčistili ovo više? :rtfm:

I onda ti mene ubjeđuješ da ipak o DPS-u znaš bolje od mene. :dontunderstand:

Ajde mi objasni kako i dan danas postoji Savez komunista Crne Gore onda? Bez obzira na sve to što si ti napisao, iz SK je nastala sasvim nova partija sa novim principima i načelima. Tačno je da su neki njeni funkcioneri bili u SK: Ali, da li je svaki funkcioner SK-a ostao funkcioner DPS-a? Nije. I naravno da znam bolje o DPS-u od tebe, samo se meni čini da si ti umislio da sve živo najbolje znaš
 
Ajde mi objasni kako i dan danas postoji Savez komunista Crne Gore onda?

Misliš li na Savez komunista Jugoslavije obrazovan prije nekoliko godina od strane Titonostalgičara?

Bez obzira na sve to što si ti napisao, iz SK je nastala sasvim nova partija sa novim principima i načelima.

Jope' Jovo-nanovo, ajme meni, tvrdoglaviji si od ovih najžešćih radikala. :roll:

N I J E N A S T A L A N O V A P A R T I J A

Samo je promijenila ime!

Nisam ja napisao, već sam DPS! Da te podsjetim:

Ili, sa zvaničnog sajta DPS-a:

Tačno je da su neki njeni funkcioneri bili u SK: Ali, da li je svaki funkcioner SK-a ostao funkcioner DPS-a? Nije. I naravno da znam bolje o DPS-u od tebe, samo se meni čini da si ti umislio da sve živo najbolje znaš

Ne "neki", već velika većina. Da li svaki nije? Naravno da nije. Jednu grupu prvi vrhu Buljo, Đuko i Maro su protjerali silom, jer im nije odgovarala svojim autoritarnim i revanšističkim idealima komunističke reforme i obnove ideologije i tekovine Socijalističke revolucije - npr. Božinu Ivanovića. Ostali, sa svima onima koji ili nisu imali hrabrost suprostaviti se moći crnogorskoga trijumvirata ili ih prosto nije stalo do Crne Gore, su preimenovali partiju pročišćenu manjim čistkama u "DPS CG".

Jeste, zike, ti govoriš istinu, a DPS laže... :dontunderstand:
 
Misliš li na Savez komunista Jugoslavije obrazovan prije nekoliko godina od strane Titonostalgičara?



Jope' Jovo-nanovo, ajme meni, tvrdoglaviji si od ovih najžešćih radikala. :roll:

N I J E N A S T A L A N O V A P A R T I J A

Samo je promijenila ime!

Nisam ja napisao, već sam DPS! Da te podsjetim:





Ne "neki", već velika većina. Da li svaki nije? Naravno da nije. Jednu grupu prvi vrhu Buljo, Đuko i Maro su protjerali silom, jer im nije odgovarala svojim autoritarnim i revanšističkim idealima komunističke reforme i obnove ideologije i tekovine Socijalističke revolucije - npr. Božinu Ivanovića. Ostali, sa svima onima koji ili nisu imali hrabrost suprostaviti se moći crnogorskoga trijumvirata ili ih prosto nije stalo do Crne Gore, su preimenovali partiju pročišćenu manjim čistkama u "DPS CG".

Jeste, zike, ti govoriš istinu, a DPS laže... :dontunderstand:

Ne znam šta su, znam da se zovu Savez komunista Crne Gore.
Ako je samo promijenila ime, zašto nijesu ostali sve isti članovi?
Ne kažem ja da DPS laže, a ja govorim istinu, nego ti zlonamjerno tumačiš to što piše.
 
Ne znam šta su, znam da se zovu Savez komunista Crne Gore.
Ako je samo promijenila ime, zašto nijesu ostali sve isti članovi?
Ne kažem ja da DPS laže, a ja govorim istinu, nego ti zlonamjerno tumačiš to što piše.

Jesu, ostali su - isti sekretar, isti predsjednik, identično rukovodstvo.

Minus onih koje su protjerali u čistkama Sveto, Milo i Momo, ljudi koji im se nisu svidjeli.
 
Aha, a to je činjenica isto kao što si ti pripadnik plemena Masaji :hahaha:


nemas ti pojma ,Savez komunista Crne Gore je ucestvovao na prvim izborima 1990 i ovojio vlast a 1991 je promjenio ime u DPS,inace sadanja vladajuca komunisticka odnoso DPS garnitura sa Milom Djukanovicem su bili i clanovi saveza komunisticke omladine CG i bili su glavni Milosevicevi jurisnici u obracunu sa starom kaomunistickom gardom u takozvanoj antibirokratskoj revoluciji krajem osamdesetih kad su i uzjahali na vlast inace Milo Djukanovic je bio najmladji clan Centralnog komiteta komunisticke partije jugoslavije u posljednjem sazivu


Dzemperasi Dzemperasi postali ste mafijasi
 
Počinješ da se koristiš glupom i bezobraznom "propagandom" kao što to radi Goran Danilović. Mislim da je sasvim jasno šta sam rekao

Ne, razgovaram mirno i koristim racionalne argumente.

Uopšte mi nije jasno šta pišeš, jer ispada kao da ne znaš o svojoj partiji. Tvoja partija kaže jedno, a ti tvrdiš uvijek suprotno od onoga što DPS tvrdi, kao da si član recimo SDP-a (npr. vidjeti sajt) - a onda poslije meni govoriš da znaš 'bolje'. :dontunderstand:

Tvoja partija je ponosna na svoje komunističko nasljeđe i činjenicu da je ona nastavak kontinuiteta politike Socijalističke revolucije.
 
Ne, razgovaram mirno i koristim racionalne argumente.

Uopšte mi nije jasno šta pišeš, jer ispada kao da ne znaš o svojoj partiji. Tvoja partija kaže jedno, a ti tvrdiš uvijek suprotno od onoga što DPS tvrdi, kao da si član recimo SDP-a (npr. vidjeti sajt) - a onda poslije meni govoriš da znaš 'bolje'. :dontunderstand:

Tvoja partija je ponosna na svoje komunističko nasljeđe i činjenicu da je ona nastavak kontinuiteta politike Socijalističke revolucije.

Sad mi jedino preostaje da ti kažem, ne mlati, obraza ti. Vidim da ova rasprava ne vodi nikuda
 

Back
Top