Koliko znate o...

PrincezaFiona:
d4ch4:
>Prue&lt:
1.Putem seksualnih odnosa
2.Koriscenjem medicinskih igala na neodgovarajuci nacin
3.Ako krv obolelog predje u krv zdrave osobe





Delimicno tacno.Dobijas 4523 poena. :D
1.putem seksualnog odnosa (nezasticenog)
2.putem krvi(u to spada i upotreba koriscenih igala kao i tetoviranje i pirsing kod neproverenih ljudi i bratimljenje koje je cesca pojava u Africi)
3.Sa majke na novorodjence.Nije bitno sto se nisi setila ovog nacina jer se nemozes tako nikako zaraziti ovim putem (hvala bogu rodjena si zdrava i prava)

Pitanje2:Koje vrste sexualnih odnosa postoje i koji je najrizicniju? :?:
Jupi....osvojila sam kondom :D
 
PrincezaFiona:
Delimicno tacno.Dobijas 4523 poena. :D
1.putem seksualnog odnosa (nezasticenog)
2.putem krvi(u to spada i upotreba koriscenih igala kao i tetoviranje i pirsing kod neproverenih ljudi i bratimljenje koje je cesca pojava u Africi)
3.Sa majke na novorodjence.Nije bitno sto se nisi setila ovog nacina jer se nemozes tako nikako zaraziti ovim putem (hvala bogu rodjena si zdrava i prava)

Pitanje2:Koje vrste sexualnih odnosa postoje i koji je najrizicniju? :?:


CUT HERE >>>>Molim te....NEMOJ DA SMARASH!!!<<<<
 
PrincezaFiona:
Pitanje2:Koje vrste sexualnih odnosa postoje i koji je najrizicniju? :?:

Analni je najrizicniji ako se ne koristi zastita, manje je rizican sa zastitom (mislim, rizik pucanja kondoma uvek postoji); vaginalni spada u takodje visokorizicke sexualne odnose pri cemu isto vazi da 'kondom glavu cuva', oralni sex se teoretski smatra najmanje rizicnim, no rizik uvek postoji cak i ako se ne ejakulira. Smatra se da je rizicniji odnos sa 'aktivnog' nego za pasivnog sexualnog partnera kod oralnog sexa.
I na kraju ljubljenje - do sada nije dokazano da se AIDS moze preneti na taj nacin, osim ako nema krvarenja u ustima.
 
lolla:
PrincezaFiona:
Pitanje2:Koje vrste sexualnih odnosa postoje i koji je najrizicniju? :?:

Analni je najrizicniji ako se ne koristi zastita, manje je rizican sa zastitom (mislim, rizik pucanja kondoma uvek postoji); vaginalni spada u takodje visokorizicke sexualne odnose pri cemu isto vazi da 'kondom glavu cuva', oralni sex se teoretski smatra najmanje rizicnim, no rizik uvek postoji cak i ako se ne ejakulira. Smatra se da je rizicniji odnos sa 'aktivnog' nego za pasivnog sexualnog partnera kod oralnog sexa.
I na kraju ljubljenje - do sada nije dokazano da se AIDS moze preneti na taj nacin, osim ako nema krvarenja u ustima.

Samo da dodam:Analni otvor nema prirodni podmazivac i bogat je krvnim sudovima koji prililikom penetracije mogu lako da popucaju...ukoliko dodju u kontakt krv i semena tecnost i ako je jedan partner zarazen gotovo je neizbezno da se i drugi inficira . Postoje kondomi koji se prave specijalno za analni sex, dosta su kvalitetniji i ako se pravilno upotrebi onda gotovo da ne postoji rizik od pucanja.
Slazem se s tobom sto se tice neinformisanosti: Jedan moj ortak je do skora mislio da se HIV sam od sebe formira u organizmu i da je osoba u riziku cak i ako nije sexualno aktivna i ako nije iv-narkoman. :roll:
 
PrincezaFiona:
Imam 3 pitanja za vas. A vi odgovorite na koje god hocete,...ako hocete :D
:idea: Pitanje3: Gde (u svetu) zivi najveci broj HIV+ ljudi?
:idea: Pitanje4 (malo teze): Koja je razlika izmedju HIV-a i AIDS-a?
:idea: Pitanje5: Koliko je registrovanih kod nas?
1.Nisam sigurna....mozda centralna Afrika
2.HiV je virus,a AIDS je bolest
ovo trece ne znam :)
 
>Prue&lt:
PrincezaFiona:
Imam 3 pitanja za vas. A vi odgovorite na koje god hocete,...ako hocete :D
:idea: Pitanje3: Gde (u svetu) zivi najveci broj HIV+ ljudi?
:idea: Pitanje4 (malo teze): Koja je razlika izmedju HIV-a i AIDS-a?
:idea: Pitanje5: Koliko je registrovanih kod nas?
1.Nisam sigurna....mozda centralna Afrika
2.HiV je virus,a AIDS je bolest
ovo trece ne znam :)

WuHu!!!!Triput' ura za Prue!!!!
URA URA URA!!!

1.Oko 2/3 hiv+ osoba zivi u Africi. U juznoj africi, svaka 3 trudnica je HIV+ a u centralnoj cak svaka druga.
2.Humano
Imuno deficientni
Virus

Sida/Aids - prevedeno na naski: sindrom stecenog gubitka imuniteta.

3.1704 registrovane HIV+ osobe
Medjutim stvaran broj se procenjuje na oko 15-20 000


:arrow: HIV se nalazi u svim telesnim tecnostima. U nekim se nalazi u manjoj koncetraciji a u nekima u vecoj. Preko tecnosti sa manjom konc. se ne mozemo zaraziti a preko ovih drugih mozemo.Koje su koje?
:arrow: Sta je apstinencija?
:arrow: Zasto se ne moze preneti ljubljenjem?

:?:
 
:arrow: Telesne tecnosti sa vecom koncentracijom su pretpostavljam: krv (menstrualna takodje), mleko (trudnice), plodova voda (za ovo nisam sigurna), sperma, vaginalni sekret... a sa manjom koncentracijom: urin, znoj (mada ne vidim nacin kako bi se neko ovako mogao zaraziti), pljuvacka, and so on... (izlucevine oka- tj. suze)...
:arrow: Apstinencija- uzdrzavanje od sexualnog odnosa
:arrow: Zato sto ljubljenjem razmenjujemo telesne tecnosti (o kako ovo hladno zvuci...) koje sadrze minimalnu koncentraciju virusa, kako si i sama rekla. Ta koncentracija nije dovoljna za zarazu. Problem nastaje ukoliko u ustima postoje ranice, a samim tim i mogucnost za sirenje virusa putem krvi...
kol'ko sam bambija dobila?... :lol:
ova igra nije zanimljiva, niko nece da se igra...
ma znamo sve to...
 
Evo mene opet...sta da se radi...
Meni je ovo dosadilo jer nece niko da odgovara. Bez obzira na to ja imam jos milion pitanja. No ljudovi jeste l' culi za ovo sto se dogodilo na Beogradskom Institutu za transfuziju krvi.. c c c.. jadno dete i njegovi roditelji. A nesto slicno se desilo u Bugarskoj samo sto su zarazili mnogo vise ljudi i to sve malu decu (oko stotinak njih) samo sto nikada nisu javno ptvrdili. Eeee sta da se radi... nego menjam podatak o broju registrvanih kod nas ( zahvaljujuci nasim lekarima zarazeno je jos troje...), dakle 1707 registrovanih...bedak

Evo pitanja..verovatno znate (a mogli bi i vi nesto da pitate)
Koje su faze bolesti i koliko traju?
 

Back
Top