Koliko se zdravo hranite?

Pa ne jedem meso cesto,slatko slabo,skoro nista upakovano nepoznatih sastava,trebao bih svakodnevno da koristim maslinovo ulje i vise salata,pretezno pite jedem i testeninu,to bih mogao da zamenim nekom ribom i kuvanim jelima,vise na kasiku
 
Koliko se zapravo zdravo hranite ili razmišljate da promenite svoj nacin ishrane ?

Mislim da mi je plus to što se nikad zapravo nisam hranila na ulici, i ono, "s nogu".
Volim da lično pripremam hranu od svežih namirnica, a najbolje iz sopstvene bašte, bez obzira na priče o GMO semenima, zagađenju i sl.
Salate su mi uvek draže od bilo kakvog mesa, a pazim posebno (ne izbegavam, samo pazim) na konzumaciju testenine.
Onako... mislim da mi je ishrana u ovom trenutku sasvim ok, makar prema onome kako se osećam, a i kako sama sebi izgledam, kakva mi je koža, kakvi su mi nokti, koliko energije imam tokom dana.
Imam i razmažene dane za picu, pljeskavicu, pomfrit i sl., ali je to toliko retko da... ne mogu ozbiljno da propatim, npr. jednom u mesec dana pomfrit, jednom u dva-tri meseca pica, i jednom u po' godine pljeskavica. 🤗
Godinama za grickalice sebi isečem fensi šargarepu, krastavac, kupus... Ili uživam u sezonskom voću i orašastim plodovima,
i osećam se mnogo bolje nego kad sam grickala smoki, čips i grisine.
Gledam da što manje kupujem, a što više proizvedem i koristim direktno iz prirode jer imam baštu, a i baštovanstvo mi je svakako jedan od dražih hobija.
Upravo imam pored sebe neke drugare koji rastu iz semena, uglavnom cveće, ali se radilo i napolju.
1710435156965.png
 
Pa nastojim da se hranim zdravo, povrća, voća žitarice, pijem vodu ali me zeza kafa 🤷🏻‍♀️ nekad predjem na čajeve i tog ga pijem mantra “bo te tjatja ali si grdan za piti”

Sokove ne pijem 🙅‍♀️ alkohol ne pijem 🙅‍♀️


sto se ishrane tice mnoge tegobe se mogu izuzetno popraviti, ublažiti ili čak “ozdraviti” ovde mislim na visok pritisak , kad se čovek malo pozabavi sa istom ! Isto tako loša ishrana često je okidač za mnoge bolesti







IMG_8810.jpeg
 
Deluje kao AI...
A ja samo nastojim da pratim dobre i loše potrebe svog tela koje, je l'te, hranim. Dobrom dajem prednost, loše ukidam koliko god mogu.
Moje telo nije moj zapovednik... već saradnik. Subordinate, kako bismo rekli... ljudi koji imaju previše adikcija u odnosu na hranu su prevareni i saterani u tiho i polako ubijanje sebe. kAŽE: Hranim se u pekari, tamo je dobar puž sa sirom. Kome realno treba puž sa sirom osim onom ko ga svakodnevno prodaje masi?
To nije doručak ili ručak, to je samo ideja da smo nešto jeli da bi nas držalo na nogama.
Imala sam sjajnu koleginicu sa kojom sam naizmenično pakovala doručak-ona za mene, ja za nju-Lakše je i bolje pripremati makar za dvoje, nego samo za sebe. Mi tu spakujemo ZDRAVLJE, a ne to što ljudi dobijaju hraneći se na ulici.
 
Deluje kao AI...
A ja samo nastojim da pratim dobre i loše potrebe svog tela koje, je l'te, hranim. Dobrim dajem prednost, loše ukidam koliko god mogu.
Moje telo nije moj zapovednik... već saradnik. Subordinate, kako bismo rekli... ljudi koji imaju previše adikcija u odnosu na hranu su prevareni i saterani u tiho i polako ubijanje sebe. kAŽE: Hranim se u pekari, tamo je dobar puž sa sirom. Kome realno treba puš sa sirom osim onom ko ga svakodnevno prodaje masi?
To nije doručak ili ručak, to je samo ideja da smo nešto jeli da bi nas držalo na nogama.
Imala sam sjajnu koleginicu sa kojom sam naizmenično pakovala doručak-ona za mene, ja za nju-Lakše je i bolje pripremati makar za dvoje, nego samo za sebe. Mi tu spakujemo ZDRAVLJE, a ne to što ljudi dobijaju hraneći se na ulici.


deluje tako ali nije
 
I fizička i duhovna hrana koju biram mi priređuje dobar odnos sa sobom.
Postoje ljudi koji ne znaju za duhovnu hranu-oni su često histerični, bučni, pod nabojem, samo što ne puknu. Treba paziti i na to. Čime se duhovno hraniti?
Bes je ne prva, ali očita stvar koja ukazuje na nepravilnu duhovnu ishranu. Bes, muka, nezadovoljstvo, teskoba samim sobom i drugima. Obratite pažnju i na to!
 
Poslednja izmena:
Nedavno sam si za poklon bon rođendanski kupila ovu knjigu https://www.korisnaknjiga.com/hormonska-ravnoteza-naslov-49981
"Hormonska ravnoteža" od Sare Gottfried.

I tu sam shvatila kako su u sponi svi hormoni, i malo sam se u glavi osvijestila o važnosti navika.
Kafu sam zamjenila sa match-om, jer je daleko bolja u energetskom smislu, ali ima i drugih benefita a lako se sprema.
Danas sam bila veoma motivisana i spremila sam par zdravih jela, mada upitno je koliko je to zdravo kada mi ne jedemo svježe ubrano povrće i voće itd.

Danas sam se i lijepo i prošetala, sada se malo tjeram da krenem i na trening jer sam malo ubuđavila sa prestajanjem treniranja.
I u svakom slučaju, ljepše se osjećam, pozitivnija sam, vrijednija, energičnija. Ja imam takav organizam da se svaka razlika u ishrani veoma osjeti.
 
deluje tako ali nije
Danas sam po prvi put napravila čorbu bez mesa (zbog momka pravim sa mesom) ali bogatuu proteinima kojima obiluje i samo meso.
I ubacila sam raznih sočiva, leća i grahova - jer je takav miks. Fantastičan miks i proteinski što mi se veoma sviđa.
A i proteina ima i u orašastim plodovima koje smo jeli u vidu lješnika.

Lično ja znam da meni prija ishrana bez glutena, bez mesa, i naravno u normalnim količinama. Ali dosta sam ishranu i spremanje prilagodila momku, a meni to smeta ili škodi,
tako da ću pokušati sada više sebe osluškivati kako reče i Samsonit.
+kreće i post vaskršnji
 
Nedavno sam si za poklon bon rođendanski kupila ovu knjigu https://www.korisnaknjiga.com/hormonska-ravnoteza-naslov-49981
"Hormonska ravnoteža" od Sare Gottfried.

I tu sam shvatila kako su u sponi svi hormoni, i malo sam se u glavi osvijestila o važnosti navika.
Kafu sam zamjenila sa match-om, jer je daleko bolja u energetskom smislu, ali ima i drugih benefita a lako se sprema.
Danas sam bila veoma motivisana i spremila sam par zdravih jela, mada upitno je koliko je to zdravo kada mi ne jedemo svježe ubrano povrće i voće itd.

Danas sam se i lijepo i prošetala, sada se malo tjeram da krenem i na trening jer sam malo ubuđavila sa prestajanjem treniranja.
I u svakom slučaju, ljepše se osjećam, pozitivnija sam, vrijednija, energičnija. Ja imam takav organizam da se svaka razlika u ishrani veoma osjeti.
Iskreno, gade mi se više svi koji navodno drže znanja o nama na bilo kom planu, a nama ta znanja nisu dostupna. Ceo život treba da zaseda neka grupa ljudi i govori ti kako da se hraniš, kako da živiš. Fuj!
Ne koncentrišu se na prestpunike, kriminalce i zlobnike, nego baš na obične ljude koji žive primerno i nemaju nikakav dosije. Marš od mene, sotono, ispravljaj krive ako imaš moć, a ispravljati prave više...pa, to je apsurd!
 
Hranila sam se zdravo, bila baš disciplinovana, dok mi nije malo pomalo izmaklo kontroli.
Volim da mesim kisela testa, pravim kolače, mada nisam ljubitelj slatkiša.
Polako sam se vratila u normalu.
Neću više ništa da mesim :lol:

Kuvam svakodnevno, kuvam na ulju od koštica grožđa ili maslinovom( ranije sam koristila i sv. mast pored ovih ulja).
Jedem tostiran hleb bez kvasca i brašna.
Salata obavezna, prelivena maslinovim uljem i sirćetom od jabuka sa dodatkom artičoke ( iz Maxi marketa).

Smanjila sam konzumaciju svinjskog mesa u korist ribe i piletine.
Svako jutro napravim bokal limunade, ili nacedim limun, narandžu, grejp.

Krompir volim, ali bi trebalo da ga izbacim iz ishrane, kao i voće.
KUpovne sokove ne pijem, alkohol ne volim i ne pijem, ali pušim.
Dosta koristim semenke suncokreta, golice, kilirikija, susama.

Pomalo treniram, plivam, šetam, i to je sve neznatno u odnosu na doba pre korone od kada sam 'iskočila sa svoje putanje'.

Okreni - obrni, ne hranim se sasvim zdravo kao ranije, ali tu sam negde.
 
Iskreno, gade mi se više svi koji navodno drže znanja o nama na bilo kom planu, a nama ta znanja nisu dostupna. Ceo život treba da zaseda neka grupa ljudi i govori ti kako da se hraniš, kako da živiš. Fuj!
Ne koncentrišu se na prestpunike, kriminalce i zlobnike, nego baš na obične ljude koji žive primerno i nemaju nikakav dosije. Marš od mene, sotono, ispravljaj krive ako imaš moć, a ispravljati prave više...pa, to je apsurd!
Hej, daa. Saglasna sam.

Ja sam skontala nakon ove knjige isto to. Previše informacija kupim o psihologiji, ovome, onome, sad i o hrani.
A zapravo dok ja to tako kao čitam i mislim da nešto ynam i razumijem i da sam mnogo pametna - zapravo samo postojim, a ne živim. To je baš pretužno. I trgla sam se malo, nadam se da će potrajati jer je lijepo kad živim, umejsto da sam u glavi i nešto mislim i samo životarim.

Sada ću fino početi više osluškivati svoje tijelo i sebe. Kada me uhvati stres, udah, i dugi izdah, odmoriti se ili nešto drugo.

Ali za tebe imam jedan video, koji bi ti se mogao dopasti koliko i meni preključe (gledala sam sama, pa opet sa momkom u sitom danu haha).
Ona se baš i dotiče i hrane, ali i generalno raznih stvari.


Offtopic, ali
kako si ti ?
 
Hranila sam se zdravo, bila baš disciplinovana, dok mi nije malo pomalo izmaklo kontroli.
Volim da mesim kisela testa, pravim kolače, mada nisam ljubitelj slatkiša.
Polako sam se vratila u normalu.
Neću više ništa da mesim :lol:

Kuvam svakodnevno, kuvam na ulju od koštica grožđa ili maslinovom( ranije sam koristila i sv. mast pored ovih ulja).
Jedem tostiran hleb bez kvasca i brašna.
Salata obavezna, prelivena maslinovim uljem i sirćetom od jabuka sa dodatkom artičoke ( iz Maxi marketa).

Smanjila sam konzumaciju svinjskog mesa u korist ribe i piletine.
Svako jutro napravim bokal limunade, ili nacedim limun, narandžu, grejp.

Krompir volim, ali bi trebalo da ga izbacim iz ishrane, kao i voće.
KUpovne sokove ne pijem, alkohol ne volim i ne pijem, ali pušim.
Dosta koristim semenke suncokreta, golice, kilirikija, susama.

Pomalo treniram, plivam, šetam, i to je sve neznatno u odnosu na doba pre korone od kada sam 'iskočila sa svoje putanje'.

Okreni - obrni, ne hranim se sasvim zdravo kao ranije, ali tu sam negde.
Izvini ne provociram.
Interesuje me zasto gledati da jedes zdravo ako pusis cigarete?
 
Kada me uhvati stres, udah, i dugi izdah, odmoriti se ili nešto drugo.
Nema to. Mlađa si od mene, treba da se odupireš, a ne da podležeš, treba da si od discipline.
Sama sebi da smišljaš ishranu, kako fizičku-tako i duhovnu. To je recept za prevazilaženje svih prepreka u životu. Kivna, ljuta, besna? Opseo te je duh koji ti može skratiti život isto kao i nezdrava hrana. Cheer up! Osmeh na lice! Ljubaznost.
Udaraj uvek kontru zlim dusima!
 

Back
Top