Koliko je zatupljen.. ovaj,zastupljen engleski jezik u vašem svakodnevnom životu? :)

Na poslednja dva razgovora za posao,pricala sam na engleskom :roll: Foliranti.
Radila sam jedno vreme na recepciji,ok,normalno da cu tada da pricam na engleskom i da je neophodan.
Svi su mi govorili da odlicno pricam,imam bogat recnik i da nemam nikakav naglasak.
Imala sam i decka strejndzera,pricali smo na engleskom,toliko mi je engleski zavrteo mozak,pocela sam da razmisljam na tom jeziku. :eek:
Sreca,nije potrajala veza pa sam se brzo vratila u normalu :D

Da,zaboravih...kad cujem kako se kod nas frljaju sa nekim izrazima u svakakvim "korporacijama"..tipa account menager ili brend menager,advertajzing,customer relationship manager(???)....:roll: muka mi je.
 
Poslednja izmena:
Na poslednja dva razgovora za posao,pricala sam na engleskom :roll: Foliranti.
Radila sam jedno vreme na recepciji,ok,normalno da cu tada da pricam na engleskom i da je neophodan.
Svi su mi govorili da odlicno pricam,imam bogat recnik i da nemam nikakav naglasak.
Imala sam i decka strejndzera,pricali smo na engleskom,toliko mi je engleski zavrteo mozak,pocela sam da razmisljam na tom jeziku. :eek:
Sreca,nije potrajala veza pa sam se brzo vratila u normalu :D

Da,zaboravih...kad cujem kako se kod nas frljaju sa nekim izrazima u svakakvim "korporacijama"..tipa account menager ili brend menager,advertajzing,customer relationship manager(???)....:roll: muka mi je.


a "human resources" je u stvari kadrovska sluzba:hahaha::hahaha::hahaha: al tako bolje zvuci!
 
Ćutite,ništa mi ne govorite... radio sam u banci kao radnik obezbeđenja.
Nekad sam imao takav osećaj da ću iz sopstvene kože iskočiti i pobeći u nepoznatom pravcu
(radnik obezbeđenja mora da ćuti kao zaliven,čak i kad nema klijenata) kad se službenice :zper: počnu frljati sa engleskim izrazima.
Šalterska službenica je Teler , pa sam ja moju telad tako malkice zavitlavao. :p
 
Koliko ja to mrzim kad neko ubacuje engleske reci non stop!

Mrzim ,taj sveopsti jezik.Melodicnost mu je nula .Vlada svijetom ,kakva steta za isti .
I sve nije neka steta da mi sve vise nepozeljan ne ulazi u zivot i mijesa mi se u njega.
Muka mi je i sto mu nista ne mogu.Kad mi se javi unuka iz Kanade i pomijesa nas lijepi Srpski i taj engleski jos mi je dodatno muka,a tek kad na mom racunaru vidim te odjeke nazovi jezika pa ih jos ne razumijem, i mucim se sa prevodjenjem.;)
 
Zato sto je zabavno promeniti malo jezik na kome pricas. Mozda pomalo i pomodarstvo. Al koga briga, bitno je da se svi razumemo.
Evo recimo ruski plemici u 19 veku su se masovno sluzili francuskim i engleskim u svakodnevnom govoru, zato sto ponekad na stranom mozes da nadjes bolje reci, koje izrazavaju tacnije tvoje misli.
Jednostavno, strani jezik nastavlja tamo gde se maternji zavrsava i obratno.
 
Ja npr. nemam ništa protiv reči tipa nonsens , respektabilno... Meni bodu oči izjave tipa ne mogu da bilivujem .:eek: Šta,kog vraga,ne možeš da bilivuješ ?!
Ovako,nije mi strano da ponekad kažem shut , damn it čisto iz šale... Daleko od toga da vodim ozbiljan razgovor sa nekim ko priča srpski (osim kada vežbamo za neku govornu vežbu ili tako nešto )

I da,na internetu mi je skroz ok. ;)
 

Back
Top