Kolika vam je brzina neta..

Ja uz,u tarifi navedenu, adsl konekciju od 1024/128 kbs (download/upload) ,koja je zadnji put merena preko speedtest.net iznosila 940/70 normalno pratim npr.balkaniyum.tv ,mada je za njihov striming dovoljno i 700 i 350 kbs za download.Znam, da su neki pratili nettv +,ali koja zahteva konekciju od 2 Mbs i višu(koja je naravno skuplja),a ne daje srazmerno bolju sliku,čak ima dosta kočenja tzv.frejmovanja i pri tim navedenim brzinama.Postoje velike oscilacije u brzini konekcije koju provajder obezbeđuje,i nikad nije konstantna u npr. 24 sata.
 
NetTv ti je multimedijalni internet pretraživač koji ima veći izbor kanala,koji svoje usluge naplaćuje nesrazmerno kvalitetu prijema.Na balkaniyum.tv imaš izbor najgledanijih kanala sa ovih prostora,a po ceni 3-4 puta nižoj od prethodno navedenog.Ako si spreman da odrešiš kesu,to je super,ali neće te impresionirati,trust me.
 
Priključiću vam se ,malo,vidim da spominjete balk.tv.Živim u Švedskoj, i ovde žudimo za vestima o događajima u zemlji,domaćom muzikom (narodnom i zabavnom) kako ko :whistling: ,naravno,i za mnogo toga još vezanog za rodnu grudu,verovali ili ne.Poznajem puno porodica (srpskih,bosanskih i hrvatskih-družimo se,stvarno) koje prate domaće kanale preko neta sa balkaniyum.tv Napraviću malu paralelu : ako se sećate,da su u svemirskoj kapsuli, koju su davno lansirali u vasionu poslali slike muškarca i žene,pa uz njih neka najkarakterističnija obeležja civilizacije tj. života na Zemlji,tako isto bih rekla za kanale na ovom sajtu, da su odabrani po kriterijumu "najgledaniji (čitaj najreprezentativniji) sa prostora bivše YU".Mogli bi smo poslati link vanzemaljcima da nas upoznaju.:super::heart: Nettv nisam probala.Videla sam da imaju velik izbor kanala,ali da su im cene pretplate puno veće.Ako mislite da nama u inostranstvu cene nisu bitne,varate se.Nova tema za razmatranje.:think:
 
Kolika brzina neta mi je potrebna da gledam tv kanale ?

Зависи како које, али обично је довољан 1mbit интернет.
Можете наместити поставке у плејеру преко кога гледате како би ТВ канали могли да раде и на лошијим брзинама, али то ће, наравно, имати ефекта на квалитет слике и звука.

Што се тиче теме, не знам тачно ознаку, али према прорачунима би требало да имам 360kbps јер ми је брзина преузимања и отпремања по 45 kB.
Исправите ме ако грешим.
 
Verat.Net 1Mb/s

Od kada sam ga uzeo brzina je bila
download 0.86Mb/s
upload 0.9Mb/s

Danas bas da proverim,i ladno ne verujem,probao sam 10 puta,chrome i operu isti rezultat,manje-vise

2n1xhdf.jpg

2rhu6au.jpg


Ili je napokon doslo vreme da dobijam ono za sta placam,ili se nekome otkacio neki kabl pa sad imam boost od 20%
 
imam wireles i ovi testovi su mi cudni a neznam koji je tacan vodimi se kao 1Mb
891787027.png

ovo je neki ashampo spid test

ovo je upload jedne pesme
sshot1h.th.jpg
[/URL][/IMG]
A ovo je dowload iste pesme
sshot2j.th.jpg
[/URL][/IMG]
Pa nek mi neko objasni koji spid test tacan a koji nije.A svaka rekonekcija mreze donosi promenu ip adrese kao da je ADSL
 

Back
Top