Kolege sa Pravnog fakulteta...

e hvala vam na podrsci,bas sam danas bila u beogradu- treci put u zivotu,i svratila do fakulteta da se malo raspitam,cini mi se ok.....a sto se tice te diskriminacije,ako je stvarno tako,vi bi trebali da uradite nesto po tom pitanju,mislim da svi trebaju da imaju ista prava bez obzira na to koji prosjek imaju,ako je to posjecivanje i sta vec po planu i programu fakulteta,onda svi trebaju da imaju pravo na to!!a ovde u brckom imamo samo jedan fakultet,ekonomski,da samo znate koja je ovde diskriminacija,inace ovde zive sve tri nacionalnosti,desava se da profesor obara samo zato sto je student neke druge nacionalnosti,ccc.....
 
plava_mala:
Ako neces kod Bovana onda polazi kod Mitrovica !!!!
Uvod u pravo kod Kosutica, nacionalnu kod Mirkovica!! Ali sacekaj i druga misljenja, mozda nisam u pravu!

sve si ok rekla :D

Ja bih samo dodala da iz nacionalne nije losa ni Olga Popovic

i obavezno idi slusaj ispit !!!

Studenti tako vole da lupaju gluposti , da je to strashno..Bas kad smo kod Olge Popovic, pored mene je na ispitu sedeo lik koji nije znao ni da bekne, a navalio --hoce covek da polozi pa hoce, nece da odustane..A ne zna nista, ko sa Marsa da je pao:? E taj lik je verovatno posle za Olgu pricao kako je uzasna, odvratna, itd., a to sto on ne zna nista, to nema veze :?
 
ma da, to si upravu

E bas bi bilo super kad bi naveli najsmesnije stvari koje smo culi na predavanjima, vezbama, isptima...

evo sad iz glave, mada ima jos puno :

Gradjansko pravo ispit kod Antica - koleginica prica :"..u nasem zakonodavstvu postoji dezinfekcija gradjanskih prava.." (umesto diversifikacija .. valjda, ko zna sta je autor hteo da kaze.. ) :)

Ajd da cujem vase anegdote ... ;)
 
Studentski parlament? Sta je to? Sigurna sam da nista ne rade. sem sto su nekoliko puta uspeli da izglasaju oktobar II. Sto i nije neka stavka, pa to imaju svi fakulteti. U odnosu na nas koji imamo malo rokova, kratko traju..a pri tom nikakve olaksice..
Rado bi ja da se borim, ali nsi svi tako ambiciozni. Mnogi i ne posecuju fakultet.
A i uvek je bilo, i bice, ko je jaci taj se tlaci (da citiram text iz Uvoda u pravo,jos uvek pamtim)

Uvod u pravo - Kosutic, ako ucis iz njegove knjige, tj. iz knjige
Dragan Mitrovic - ako ucis iz skripte, sto je jos lakse

Sociologija- definitivno Mitrovic, strava je. Prolazis i sa skriptom, ali ti je moj savet da ucis knjigu, jer je skripta konfuzna, i sacuvaj boze, za ucenje. Pri tom, kod njega je vazno da ti je koncept sto duuuuziiii, to igra najvecu ulogu. Ako nekad nema vremena, cak se i na osnovu koncepta (dugackog i dobro napisanog) polaze. Doduse, to se desava u zadnjim danima roka, kad je velika guzva pa ispit traje do uvece.

Nacionalna- ja sam ovde vec previse individualna, jer mi je to prvi ipsit koji sam polagala, i lepo polozila kod Mirkovica i to u predroku. On je meni bio skroz ok, mada sam ja vezbala kod njega, i to nam je bio plus. Inace, uci se samo po ispitnim pitanjima. Trazi, ali je realan.

Za koleginicu...koja se jos dvoumi..mada mislim da ce upisati na kraju... Nek se javi ako treba pomoc vezana za prijemni ispit.

Pozdrav
 
jel fakultet organizuje kakve pripreme tamo,i jel se to placa,jel tezak prijemni,i sto se tice srpskog,jesu pitanja il sastav,znam da na nekim fakultetima ima sastav,oni ti lupe temu ti pises!!!
e,i kakav je to fakultet neki union nesto,privatni ja mislim,imal ko ovde sa tog fakulteta!!!
e jel pravni f,50000 dinara,jel to 500 e,il sta,znam da su mi tako nesto rekli sad kad sam bila,ne razumijem se u dinare nikako!!!
 
Sve u vezi upisa i cena mozes da vidis na sajtu naseg fakulteta www.ius.bg.ac.yu. Cene su drugacije za strance i one su izrazene u eurima tako da ne gledaj dinarsku kolonu vec onu za strane studente. Na sajtu ces naci sve sto te interesuje! A mislim da i union ima sajt ali ne znam adresu, potrazi na pretrazivacu sigurno ces tu naci sve informacije!
 
Sto se tice prijemnog ispita... Jeste da sam ja polagala 2003. ali mislim da kad su u pitanju predmeti istorija i srpski , da se tu nesto nije mnogo promenilo. Prema tome, moram da ti kazem, da trebas da naucis sve istorije (I,II,III,IV-za gimnaziju), i naravno d aprocitas sve citanke iz srpskog, takodje svih godina, sve interpretacije (posebno zbog dela), sve gramatike. Doduse, mislim d apostoji jedna koja obuhvata sve, ali je malo deblja knjiga.
Sve to ovako izgleda mnogo, i jeste mnogo.. Ali sto se tice istorije, kljucna pitanja su vezana za I godinu ( tj. za Rimljane najcesce, tu vec moras i svaku godinu da znas), ostale istorije..cak je i nacionalna malo zastupljena na prijemnom. Prva godina ti je kljucna.
A srpski... imas cesto prepoznavanje dela.. Recimo navedeni stihovi.. da napises ime pesme i ime pesnika, ili navedes likove iz neke pripovetke..i sl. I naravno gramatika.
Kakva tema? To jos nigde nisam cula.
Najbolje ti je, da ako vec ides na fax, potrazi informator..tu ces videti konkretna pitanja. Doduse, to ne znaci da ce biti ista ta na prijemnom (kao sto neki cesto tripuju) ali dosta pomaze, videces o cemu se radi. Mozda jos nije izasao za ovu godinu, ako nije uzmi stari (ako ga ima), jer nema mnogo razlika. Samo test vise od prosle godine.

Ako ti je nesto bilo nejasno, javi se ! Tu sam!
 
DOBRO JE DA JE PREKO VIKENDA,BICE MI LAKSE DA DOLAZIM TAMO VIKENDOM NEGO RADNIM DANIMA!!!!
AJ,AKO BUDE KAKVO OBAVJESTENJE JAVITE,IL JE NAJBOLJE DA NAZOVEM FAKULTET DA SE RASPITAM OKO TOGA!!
E,A JEL IMA OVDE NEKO KO SE PRIPREMAO NA FAKULTETU PROSLE GOD,KAKVE SU TE PRIPREME,JEL KORISNO ICI IL JE NAJBOLJE DA SE PRIPREMAS SAM!!!
 
caki:
DOBRO JE DA JE PREKO VIKENDA,BICE MI LAKSE DA DOLAZIM TAMO VIKENDOM NEGO RADNIM DANIMA!!!!
AJ,AKO BUDE KAKVO OBAVJESTENJE JAVITE,IL JE NAJBOLJE DA NAZOVEM FAKULTET DA SE RASPITAM OKO TOGA!!
E,A JEL IMA OVDE NEKO KO SE PRIPREMAO NA FAKULTETU PROSLE GOD,KAKVE SU TE PRIPREME,JEL KORISNO ICI IL JE NAJBOLJE DA SE PRIPREMAS SAM!!!


Iskreno da ti kazem, znam masu ljudi koja je bila na tim pripremama, iscimalo se, pukla novac..i do sad, nikoga od njih nisam cula da je upao na budzet. Svi su, naravno, koje ja znam, upali na samofinansiranje, pa neki cak nisu ni upisali. Htedoh da kazem, da te bajke koje pustaju..kako ce ljudi koji idu na pripremama imati privilegija, to su ciste lazi i cist marketing da se uzme novac... sto i jeste glavni prioritet na nasem fakultetu. Prema tome, licno bih ti savetovala da se sama spremas. Jedino ako ti znaci nesto zbog bolje organizovanosti, ono u fazonu, znas da moras da ides, pa onda redovnije ucis. Mada nije to nista specijalno. Sama odluci. Ja nisam isla, bez problema sam upala na budzet! Ponavljam, nisam vukla neke extra poene iz srednje (znaci nisam svih godina bila odlicna,jako vrlo dobra.. 1/2 1/2)
 
Pa nije bas bilo sta. Vise je vezano za neke pravne kategorije nego za uopste neke stvari kakav je normalan test opste kulture.
Npr. meni su pre skoro 4 godine bila pitanja tipa Despot je...; Apatridi su...; SRJ (tada je jos uvek postojala) treba da udje u Savet Evrope...; itd. Bila su i dva pitanja vezana za neke slucajeve u (porodicnom) pravu - nisu bili kompleksni. Sta sada pitaju ne znam tacno, ali ne verujem da se nesto mnogo promenilo. Za pripremu bi ti, ukoliko se odlucis za taj faks, najbolje bilo da pratis vesti i da citas novine. Limit ti je 250 po godini, ali , kazem ti, najbolje se raspitaj na samom fakultetu ili na sajtu fakulteta.

That makes two of us

Pa, moze i samo nas dvoje... Nemam nista protiv :)
 
ok,ma,najvjerovatnije cu na privatni,ima manje studenata,bolja je organizacija,profesori su ljubazniji i bolji,lakse cu se snac.........mada neki moji drugovi imaju totalno ograniceno razmisljanje sto se tice privatnog,kao tu sve idu tupani koji ne mogu nista polozit na drzavnom a na privatnom u roku,posle se niko ne moze zaposlit...........GLUPOST
jos samo da nazovem da se raspitam i to je to,valjda bi sve trebalo proc ok
 

Back
Top