Koka ili jaje ?

1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.

2 A zemlja bješe bez obličja i pusta, i bješe tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.

3 I reče Bog: neka bude svjetlost. I bi svjetlost.

4 I vidje Bog svjetlost da je dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.

5 I svjetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi.

6 Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.

7 I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.

Ko ovde stvara - Bog ili Isus ? :ceka:
 
1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.

2 A zemlja bješe bez obličja i pusta, i bješe tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.

3 I reče Bog: neka bude svjetlost. I bi svjetlost.

4 I vidje Bog svjetlost da je dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.

5 I svjetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi.

6 Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.

7 I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.

Ko ovde stvara - Bog ili Isus ? :ceka:


Primecujes us tihovima koje si naveo rec RECE?


Trojstvo se je emdjusobno dogovorilod a stvori svet i Isus je kao deo tog Boga stvarao.

Jovan kaze d aje on ta rec koja je stvarala.

RECE BOG.

Zato Jovan koristi za Isusa i BESE REC I SVE JE KROZ TU REC POSTALO STO JE POSTALO.

Joh 1:1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Joh 1:2 Ona beše u početku u Boga.
Joh 1:3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
Joh 1:4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.


STA BESE NA POOCETKU?

REC, ISUS, TA REC JE BILA BOG.

I SVE JE STVORILA..

REC ISUS JE SVE STVORILA:

kad kaaze i rece Bog, rec je bila Isus Bog koji je stvarao.
 
KO SE OVDE DOGOVARA DA STVORI COVEKA KAO STO SMI MI?

Otac Isus duh sveti.

1.Mo 1:26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.


A ti MI KO SU ONI?

EVO KO SU:

1.Mo 1:27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

Ti MI su Bog...

Oni zajdno cine jednoga Boga.

Bog nije ime nego titulöa pod kojpm su sva trojica.


1.Pet 1:2 Po providjenju Boga 1.Oca, svetinjom 2. Duha dovedenim u poslušanje i kropljenje krvi 3. Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

Samo Bog stvara ne stvorenja...
 
Poslednja izmena:
I sta je na kraju zakljucak ?

Jel isus stvorio ljude na planeti ili je on oduvek postojao ?

Ili jeste ili nije ?

Zahebavas malo a?Isus Sin Božji je poslan s neba kao spas čovječanstvu i utjelovljenje je običnog čovjeka.Tako je u našoj bibliji vjerojatno i u vašoj..nisam neki veliki vjernik,.al eto vjerujem u Boga iako ga nisam vidio.. mislim da nema ništa loše u Božjem nauku..dapače..ne vidim razloga za zahebanciju..fratri iliti popovi tj oni koji bi trebali bit Božji poslanici su druga priča..njima baš i ne virujem..čast izuzecima
 
Ne pisi nista drugo nego odgovori na ovo sto sam pitao, naravno ako znas > Jel isus stvorio ljude na planeti ili je on oduvek postojao ?

Isti si kao svi vernici koji skrecu temu

Nije Isus nego Bog Jahve je stvorio ljude na planeti.Pročitaj bibliju ako te zanima,nisam ja neki teolog,nit sam živio u to vrime pa da znam ko je tu koga stvorio..al eto tako pise.Samo ti čini se meni spamaš i zahebavas
 
KO SE OVDE DOGOVARA DA STVORI COVEKA KAO STO SMI MI?

Otac Isus duh sveti.

1.Mo 1:26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.


A ti MI KO SU ONI?

EVO KO SU:

1.Mo 1:27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

Ti MI su Bog...

Oni zajdno cine jednoga Boga.

Bog nije ime nego titulöa pod kojpm su sva trojica.


1.Pet 1:2 Po providjenju Boga 1.Oca, svetinjom 2. Duha dovedenim u poslušanje i kropljenje krvi 3. Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

Samo Bog stvara ne stvorenja...

Svi smo mi malo blesavi na svoj nacin,al ti si brate ono u outu skroz.Ne moras tu citirat evanđelje i boldat .. :D
 
Glasnik kaze da je ljude na planeti stvorio isus :D

Glasnik je neki vjerski frik izgleda.Da mi ne svjetli monitor,kad ga citam pomislio bi da sam na odapeo boze me sacuvaj..a buduci sam i ja... iako vjernik i hedonist u jednu ruku..rano mi jos nekako..šta ja znam s koje cu strane zavrsit :D ..sve sam po frizideru hladnijeg od pica slistio..,stoga pozdravljam
 
Glasnik je neki vjerski frik izgleda.Da mi ne svjetli monitor,kad ga citam pomislio bi da sam na odapeo boze me sacuvaj..a buduci sam i ja... iako vjernik i hedonist u jednu ruku..rano mi jos nekako..šta ja znam s koje cu strane zavrsit :D ..sve sam po frizideru hladnijeg od pica slistio..,stoga pozdravljam

U cemu je problem?

Ne kaze to Glasnik nego Biblija kaze i njegovi apostoli da je Isus stvorio coveka
 
Dunes u ruku i osetis ga. To moze svaka budala pa da li verovala u boga ili ne,

A kako ces boga da osetis ?

Da duvas, skaces, pucas, spavas, kopas........mozes da dubis na trepavicama ali dzabe.

Nema kume, nema..........

Ja sam ateista, ali i dalje stojim iza svog stava. Kako znaš da postoji atom, nemoj mi reći da i njega vidiš?!
 

Back
Top