koju bolnicu odabrati za porodjaj?

Giovanna:
Moja sestra treba da se porodi pocetkom aprila i posto kod nas nema epidural,porodice se u Beogradu najverovatnije.Jos uvek ne zna koju ce bolnicu izabrati s obzirom na to da ima doktorku koja joj vodi porodjaj sa privatne klinike,pa treba da se dogovore.Pouzdano znam da epidural u NF kosta 500 e,mada oni kazu 4000 dinara (Lazu).Ako ima neko ko se poradjao epiduralno,molim da mi odgovori da li se on daje odmah na pocetku porodjaja ,posto ovde uvode tek pri kraju.
Ja sam se u NF poradjala epiduralno (doduse u decembru 2003.) i platila sam samo epidural set koji je tada kostao 1800 din. O nikakvih 500 e nije bilo reci.
 
klavirstimer:
Giovanna:
Moja sestra treba da se porodi pocetkom aprila i posto kod nas nema epidural,porodice se u Beogradu najverovatnije.Jos uvek ne zna koju ce bolnicu izabrati s obzirom na to da ima doktorku koja joj vodi porodjaj sa privatne klinike,pa treba da se dogovore.Pouzdano znam da epidural u NF kosta 500 e,mada oni kazu 4000 dinara (Lazu).Ako ima neko ko se poradjao epiduralno,molim da mi odgovori da li se on daje odmah na pocetku porodjaja ,posto ovde uvode tek pri kraju.

Epidural se daje kad porodjaj pocne ,ali u najblazem smislu te reci.Spada u najsigurnije metode anestezije i svuda na zapadu pretstavlaj najnormalniju alternativu.Z atrudnice postoje tkz hodajuci epidurali,znaci neosecas bol a ostavlja ti normalnu pokretnost udova.Ne znam zasto su od toga,kao i od svega u Srbiji nap[ravili famu,ali recimo razne forme epiduralne anestezije se daju i bebama.Metoda nije nova,ima najmanje 15-tak godina intenzivne prakse kod nas,znaci i u smislu iskustva u kontrolisanim uslovima je bezbedna.Divna je jer se u epiduralu moze raditi i carski rez,opsta anestezija je izuzetno rizicna za trudnice.Sve cu ti reci o epiduralu,sem ko moze da ti ga da u bilo kojoj akesurskoj ustanovi u Beogradu,ali i to cu saznati uskoro,licno me interesuje.Uzgred,moja se sestra porodila u epiduralu,ja sam bila sa njom svo vreme i to je za nas obe bilo Biblijski carobno iskustvo.
Prvi anesteziolog koji je poceo kod nas da razvija epidural je bio BANE TOMOVIC iz NF. On jos radi i sjajan je covek. Meni je davao epidural kad sam se poradjala i tada sam ga "volela najvise na svetu". Cak sam bila medju prvim porodiljama kojima je davao epidural preko neke automatske pumpice. Za ostale bolnice ne znam koji su dobri, ali u svakom slucaju se raspitajte, jer stvarno mora da bude ekstra, posto je ipak kicma u pitanju.
 
Znam da pitanje ne dotice jaci pol , ali ne mogu da ti ne odgovorim
Ja sam iz provincije (bela palanka) i igrom slucaja se doselim u BG. 2000. god zbog posla. Onda se mojoj maloj debeloj (tada) iskomplikuje trudnoca i na preporuku jednedr. sa instituta za majku i dete (valjda se tako zvase ona ustanova na novom bg.)ona ode u narodni front.Tamo se i porodi, ali u S E D M O M M E S E C U !!!!!!!
E P I L O G :
Sada moja starija cerkica (posto sam posle toga dobio jos jednu seku koja ima 15 meseci i zove se Milica)ima 5 godina , nipocemu se ne razlikuje od vrsnjakinja,(cak sta vise vrlo je inteligentna-valjda zato sto je moje dete)meni soli pamet oko nekih stvari u vezi kompijutera!!!
Supruga je prezadovoljna nacinom na koji je osoblje narodnog fronta postupalo prema njoj i dobili smo najnormalnije dete iako je rodjeno na sedam meseci(svesna si sta znaci roditi dete u 7. mesecu , a da u njegovoj 5. godini to nemozes ni da naslutis).
sta vise reci: Hvala ljudima na svemu i moja iskrena preporuka NARODNI FRONT !!
 
ime ruze:
klavirstimer:
Giovanna:
Moja sestra treba da se porodi pocetkom aprila i posto kod nas nema epidural,porodice se u Beogradu najverovatnije.Jos uvek ne zna koju ce bolnicu izabrati s obzirom na to da ima doktorku koja joj vodi porodjaj sa privatne klinike,pa treba da se dogovore.Pouzdano znam da epidural u NF kosta 500 e,mada oni kazu 4000 dinara (Lazu).Ako ima neko ko se poradjao epiduralno,molim da mi odgovori da li se on daje odmah na pocetku porodjaja ,posto ovde uvode tek pri kraju.

Epidural se daje kad porodjaj pocne ,ali u najblazem smislu te reci.Spada u najsigurnije metode anestezije i svuda na zapadu pretstavlaj najnormalniju alternativu.Z atrudnice postoje tkz hodajuci epidurali,znaci neosecas bol a ostavlja ti normalnu pokretnost udova.Ne znam zasto su od toga,kao i od svega u Srbiji nap[ravili famu,ali recimo razne forme epiduralne anestezije se daju i bebama.Metoda nije nova,ima najmanje 15-tak godina intenzivne prakse kod nas,znaci i u smislu iskustva u kontrolisanim uslovima je bezbedna.Divna je jer se u epiduralu moze raditi i carski rez,opsta anestezija je izuzetno rizicna za trudnice.Sve cu ti reci o epiduralu,sem ko moze da ti ga da u bilo kojoj akesurskoj ustanovi u Beogradu,ali i to cu saznati uskoro,licno me interesuje.Uzgred,moja se sestra porodila u epiduralu,ja sam bila sa njom svo vreme i to je za nas obe bilo Biblijski carobno iskustvo.
Prvi anesteziolog koji je poceo kod nas da razvija epidural je bio BANE TOMOVIC iz NF. On jos radi i sjajan je covek. Meni je davao epidural kad sam se poradjala i tada sam ga "volela najvise na svetu". Cak sam bila medju prvim porodiljama kojima je davao epidural preko neke automatske pumpice. Za ostale bolnice ne znam koji su dobri, ali u svakom slucaju se raspitajte, jer stvarno mora da bude ekstra, posto je ipak kicma u pitanju.

Da li je to dr koga zovu Toma? Lici vise na monaha nego na vrsnog strucnjaka,ali je fenomenalan!
Meni je porodjaj u frontu ostao u najlepsem mogucem secanju. Nikakve komplikacije, skroz`opusteno`, sto rece onaj sto ne prestaje da dreci sa tv-a!
Cim malo pocne da bolucka, mahnem dr Tomi kroz staklo, i kr0z sec-opet nista ne boli..
toplo preporucujem svima!
 
lyra:
U trecem sam mesecu trudnoce i vec razmisljam o tome gde cu da se porodim. Moja doktorka mi je rekla da mogu da biram bolnicu.
Najbolja ti je od drzavnih Gradska, zato sto je mala! Zapravo, najbolje je da ides kod privatnog ginekologa koji radi u nekom od porodilista, onda si sigurnija da neces zavrsiti na mitingu roditelja ukradene dece(zato se placa)!Mada nije pravilo!
Znam za jos privatnu papic kliniku, ali moras sama da pronadjes adresu na netu! verovatno ima na pretrazivacima, ja sam tamo isla i ekstremno sam zadovoljna kompletnom uslugom!Ekipa je fenomenalna i svi su izuzetno pazljivi! Das otprilike isto para koliko i na drzavnim dok sve doktore potplatis! Ali te tretiraju ko coveka!
Inostranstvo je naj, naj! Ne zato sto su oni pazljiviji, ma isto ti je to, pa i gore! Nego je dobro jer ce dete da ti dobije dobre papire!
 
llella:
Drage dame,da li mozda imate iskustva ili znate nesto o prof.dr Plecasu iz Visegradske?Kakav je strucnjak?Da li je OK,ili da po najvecem broju vasih saveta lepo zaobidjem Visegradsku?

Pleca je super, sa njim si prilicno bezbedna, ako ti je on doktor. U drugim varijantama rekla bi ti da zaobidjes Visegradsku u sirokom krugu...ali onda - to bi ti rekla i za sve druge ginekoloske klinike u gradu..... :?
 
lyra:
U trecem sam mesecu trudnoce i vec razmisljam o tome gde cu da se porodim. Moja doktorka mi je rekla da mogu da biram bolnicu.
Najbolja ti je od drzavnih Gradska, zato sto je mala! Zapravo, najbolje je da ides kod privatnog ginekologa koji radi u nekom od porodilista, onda si sigurnija da neces zavrsiti na mitingu roditelja ukradene dece(zato se placa)!Mada nije pravilo!
Znam za jos privatnu papic kliniku, ali moras sama da pronadjes adresu na netu! verovatno ima na pretrazivacima, ja sam tamo isla i ekstremno sam zadovoljna kompletnom uslugom!Ekipa je fenomenalna i svi su izuzetno pazljivi! Das otprilike isto para koliko i na drzavnim dok sve doktore potplatis! Ali te tretiraju ko coveka!
Inostranstvo je naj, naj! Ne zato sto su oni pazljiviji, ma isto ti je to, pa i gore! Nego je dobro jer ce dete da ti dobije dobre papire!

Mene neko da tera puskom ne bih otisla u gradsku,jeste mala,ali je osoblje je katastrofa.Babice su uzas, bezobrazne, neusluzne, jedino sto vredi tamo je dr Milica i Bojovic.Pogotovo su odvratmini u baby friendly programu.Ako imas love idi u privatnu i neka te Bog vidi, posto u drzavnim moze samo djavo.
 
mene mrzi da citam sve ovo do sad, pa cu odmah da predjem na pitanje :D
iz licnog iskustva ti najtoplije preporucujem Gradsku bolnicu na Zvezdari. Ja sam se tamo porodila pre godinu i po, bez ijedne veze, bez ijednog eura, savrseno normalno i sa savrsenim tretmanom. Takodje preporucujem i baby friendly, sve je neverovatno cisto, bebu odnesu ako hoces da odmoris, posete svaki dan, osoblje ljubazno (sto nisam mogla da verujem). Cak i ne znam kako se zove lekar koji me je porodio :D
zaobidji Narodni Front jer sam cula horor price, u Visegradsku idi ako bas moras.
zelim ti lak porodjaj i zdravu bebu :)

To je tvoje iskustvo, moje je iskustvo ocaj!!!!!!!!!.Dozivela sma sve suprotno od onoga sto si ti napisala, cistu srecu si imala.
 
Posto sam po SSS babica, pri prvom porodjaju begala sam od veza i vezica ko djavo od krsta, a svuda ih je bilo (drugarice iz skole pravilno strateski rasporedjene po beogradskim porodilistima) osim na Zvezdari. Misao vodilja bila je da idem na PORODJAJ, koji se svakako mora desiti, (moze i u kuci ili u taksiju), a ne na operaciju na otvorenom srcu pa da mi treba veza tj da uletim kod nekog ko to "dobro radi". Naravno, odabrah Zvezdaru i sve vreme sam se pravila nevesta, tj nikome nisam rekla da sam "koleginica". Ljudi, najlepsih 5 dana u zivotu sam provela tamo. Porodila me stara iskusna babica, asistirao doca lep ko slika, usio mi epiziotomiju tako da se sad ne poznaje, a i bila sam u bebi frendliju sve vreme sa bebom pored sebe u velikoj dvokrevetnoj sobi sa telefonom, roze zidovima, novom posteljinom, dzonsonovim vlaznim maramicama i dzonsonovom kremom za guzu. Osoblje ljubazno, tu su kad god ti zatrebaju, sestre hoce sve da ti pokazu i objasne, pomognu, skuvaju kafu, zovnu na cigaru i sl.
Ja sam bila u fazonu da im platim da me puste jos 10 dana da tamo lezim. Ravno mesec dana nakon porodjaja, pozvala me je pedijatar iz bolnice da pita kako je beba i ima li problema sa dojenjem. Silno sam se iznenadila.
Drugo dete rodih u kazamatu zvanom "Zemunska bolnica" i to samo zbog drugarice iz razreda koja me je poradjala i doce kod kog sam redovno kontrolisala trudnocu u 3 ujutru kad je dezuran i kad nema guzve. Drugarici sam zapretila da cu ustati sa stola i otici na Zvezdaru ako me ona ne bude poradjala. Prodjoh bez secenja i prilicno lako, ali je muka nastala u naredna tri dana. Zabranjeno koriscenje mobilnih telefona, nema poseta cak ni preko veze, ufacluju ti noge u carsav kad je vizita i tad se svaka aktivnost prekida. Necu da vam pricam o skandalu koji je nastao kad nisam htela da prekinem dojenje deteta (koje su jedva pustili da bude pored mene bez dohrane) zbog "Velike vizite" i nacelnika u istoj. Posteljine nema dovoljno pa si primoran da lezis tri dana u sopstvenoj skoreloj krvi, klopa je katastrofalna, na celom odeljenju vlada misljenje da majka "nema dovoljno mleka" u pocetku i da kolostrum nije dobar za bebu..... MUKA!!!!
Iz ovoga intenzivno dozivljenog, moj savet bi bio, naravno, ZVEZDARA, bebi frendli i bez ikakvih veza, vezica, podvezica, placenih lekara i babica. Mnogo se bolje prolazi!!!
Ovo sto si ti napisala za kbc Zvezdara, sklona sma verovanju da je bio san.Uz svo duzno postovanje, veruj mi:)
 
definitivno front,jos ako imate srece da se za Vas i Vasu bebicu pobrine dr Zagorka Milovanovic onda je to prava stvar..Od vrhunskih doktora sam cula samo reci hvale za nju.Prirodna je i sto je meni bilo najvaznije sve sto mi nije bilo jasno u vezi moje trudnoce mogla sam da je pitami dobijala kompletan i prosiren odgovor.Mislim da je profesionalna i jako strucna.Ima tu jos dobrih lekara ali dr Zaga je definitivno po mom misljenju br1.
 

Back
Top