Koji program za rezanje DVD-a mi preporucujete?

Ok, znate shta bi mogao da bude problem - to shto je moj rodjak kupio "cetvorku" i sad mu je prodavac ugradio "specijalni rezach" koji reze sve diskove ... Kaze da reze i dvd-je, pa ja doshao na brzaka da prerezem neki, kad ono - ja nikad nisam rezao dvd-je pa sam ostao malo zbunjen nedostatkom DVD opcije u Nero B.Romu. Ne bi me chudilo da ga je prodavac "sluchajno" zavrnuo, pogotovo kad je video koliki je on laik...

Znachi ostaje mi da chitam help za odgovorom kako da izaberem rezanje DVD medija bez StartSmart-a .... A mogao je neko u par rechi da me podseti, sigurno bih se snashao. Ipak ja nisam od juche.... Ali nema veze :(

poz
 
Mada sam zakasnio, ali nema veze.
Kada udjes u Nero B. Rom (NBR) otvara ti se ono prozorce u kojem imas razlicite nacine za rezanje CDova.
U istom tom prozorcetu u gornjem levom uglu (na vrhu, odmah ispod naslovne linije "New compilation") imas da biras izmedju DVDa i CDa. Ako ti je izabran CD, dobijas mogucnosti koje si ti naveo, ako izaberes DVD, dobijes iste te mogucnosti, sa prefixom DVD.

BTW, skoro sam presao na Nero 6.6.1.4, jer mi zbog label flasha samo on odgovara (uz 7. koju jos nisam nabavio). A za one koji pljuju po Nerou moram da kazem da svi programi manje vise rade svoj posao kako treba, ali da je Nero ipak najprilagodjeniji i ima najbolju podrsku za sve nacine rezanja, testiranja diskova, covera, ripovanja muzike, pravljenja image-a, pa cak i pisanja po diskovima. Sve sto pomislis da radis sa medijima, Nero ima tu opciju. Nero7 mi deluje malo pretrpan svim dodatim opcijama, cak i nepotrebnim, pa sam zato ostao na 6.x.
Svi ostali programi imaju 2 ili tri opcije i to je to. To je OK za one kojima treba samo pravljenje image-a i rezanje, ali za one koji bi malo vise treba kamara programa. I kad se uporedi cena Neroa i cena svih tih programa zajedno, jasno je sta je izbor.
 
Izvinjavam se zbog zabune.... Poshto mi je to bilo prvi put da treba sam da rezem DVD, nisam primetio opcijicu CD/DVD u gornjem levom uglu prozora. Ali thx to Kuliraza, otishao sam danas da proverim i nashao je gde mi stoji pred nosom, oci da mi izbije, a ja je ne vidim :)
I tako sam narezao svoj prvi DVD (21 Grams) pre nego shto je mladji rodjak prosuo sok po tastaturi i syebao stvar na nekoliko dana (dok ne kupi novu :) )...

thx once again
 
Aha ok ,a kad zavrsim to ,da idem ovako kao sto sam rekla burn movies and photos-create a video DVD?

Ne ..nista ti ne treba drugi softver ..samo koristi Video DVD Maker ..lol

On sve ima u njemu za obradu AVI fajla na DVD

Otvori Video DVD Maker i u malom prozoru < Select project type > odaberi <Video DVD> zatim <Ok>

U sledecem prozoru odaberi opciju < Make DVD fom AVI file (mpg,divx,etc) > i klikni < Next >

Zatim Pronadji AVI fajl koji zelis rezati na DVD, opet klikni < Next > i pocni konvertovati AVI u DVD format

Nakon toga Dobijeni DVD format Narezi iz opcije < Burn > na DVD disk

To je to
 
Mislio sam ne mozes AVI fajl da snimis na DVD i da Radi na DVD Player lol

Ne budi bukvalista :)
Ако је неко буквалиста, онда си ти, јер очигледно ниси схватио да је све то могла да одради и са Ashampoo BS, без икакве потребе да скида неки други програм (како си јој ти препоручио)! Ashampoo BS би све то сам одрадио како треба. ;)
 
Који си ти пацијент, одговараш некоме ко је питање поставио ЈОШ 01.09.2005! Свака част мајсторе! :hahaha1:

Svaka i tebi ...ČAST

MIsliš da si me ...OVIM OBRUKAO.....u stvari ...KONTRA.....pokazao si svoje ....PRAVO LICE.....:(

DODATAK....

Koliko li se to POMAŽE ČLASNOVIMA FORUMA.....kad se tema iz ...2006-te.....ZADRŽALA NA PRVOJ STRANI...???
 
Poslednja izmena:

Back
Top