Koji jezik??

Није тежак и нећеш да умреш. :)

Само ми једна ствар није јасна... зашто се данас још увек учи Паскал... Капирам да не треба сви да постану програмери, нити то мора да знају... али зар макар не може да се учи нешто новије, забавније (и пре свега корисније)... Но, како ствари стоје... ми изгледа чувамо традицију онога чега су се сви одрекли. Фино је то - Old Skool :mrgreen:

Pa ne uci se paskal sve vreme, nego se on uci u 2. i 3. godini a u 4. se predje na Delphi. Tako je bar bilo kad sam ja isao u srednju. :)

Jel posecuje neko z-trening odavde?
 
Pa ne uci se paskal sve vreme, nego se on uci u 2. i 3. godini a u 4. se predje na Delphi. Tako je bar bilo kad sam ja isao u srednju. :)

Ми смо у првој години учили QBacic. :)
А онда остатак само Паскал. Такође, учили смо и како да куцамо у Word-u. :mrgreen:
 
Blago se vama vi ste i nesto ucili u srednjoj-mi nismo nista :D
Sad na faxu,ucenje pa razbijanje,blago se gimnazijalcima :D

Ма какво црно учење... Minesweeper се цепао до граница професионализма. :lol:
Чујем да данашњи клинци имају CS. :mrgreen:
Толико о прогресу у школству. :D
 
Ма какво црно учење... Minesweeper се цепао до граница професионализма. :lol:
Чујем да данашњи клинци имају CS. :mrgreen:
Толико о прогресу у школству. :D

Pazi,mi smo igrali yu-gi-oh na kompovima iz informatike :D
Inace odkako sam ja zavrsio oni uveli kao obavezno programiranje i to basic i c++...
 
Mi ga ucili u 8-om osnovne iz informatike. Nevidjeno s.ranje, nije mogao izvrsni fajl da se napravi. :)

Може, треба ти компајлер. :)
Иначе, може свашта да се направи.
Погледај ово:

Pazi,mi smo igrali yu-gi-oh na kompovima iz informatike :D
Inace odkako sam ja zavrsio oni uveli kao obavezno programiranje i to basic i c++...

Обично је увек тако. :)
 
Sve osnovne skole sada uci VB u 8. razredu.

Sestra od ujaka mi je završila osnovnu ove godine. Nisu radili VB 2008.

Moj brat će sad u 8. razred, nisu ih obavestili da će to učiti. (osim ako se nije nešto promenilo, ali bi bilo na vestima).

Sve škole, a? U BG-u sam, ako ovde nema VB 2008, nema ih nigde.

Daj neki uverljivi link kao dokaz, ili si lažov. :think: :hvala: :klap:
 
Sestra od ujaka mi je završila osnovnu ove godine. Nisu radili VB 2008.

Moj brat će sad u 8. razred, nisu ih obavestili da će to učiti. (osim ako se nije nešto promenilo, ali bi bilo na vestima).

Sve škole, a? U BG-u sam, ako ovde nema VB 2008, nema ih nigde.

Daj neki uverljivi link kao dokaz, ili si lažov. :think: :hvala: :klap:

Ma verojatno je mislio na QBasic jer se object orijentisano programiranje radi tek u cetvrtom srednje (osim mozda po elektrotehnickim srednjim posto nisam upoznat sa njihovom organizacijom) i ni tad se cak ne radi VB posto je tezak vec Delphi...
 
A po cemu je Delphi laksi od VB? Isto s.ranje drugo pakovanje. Po meni je cak Delphi tezi jer na primer VB sam moze da izvrsi konverziju tipova podataka dok u Delphiju mora da se kuca inttostr, strtoint, strtofloat.... Ovo je samo jedan primer.
 
Ne znam kakav je program sada ali ja kada sam isao u osmom razredu osnovne stampale su se knjige iz informatike za 8. razred u kojima se obradjivao Visual Basic. Nasa generacija nije imala taj predmet ali sledece su imale. Kako znam? Znam da je moja sestra imala taj predmet i radili su VB. Znam isto tako da je sestra mog druga radila algoritme i VB u osmom razredu. Kako se danas radi ne znam, ali znam da se Visual Basic radio prethodnih godina, a pre VB-a da se radio QBasic.

VB jeste objektno-orijentisan jezik ali dobro poznavanje objektno-orijentisane paradigme je potpuno nepotrebno da bi se napravio program u njemu. Isto vazi i za Delphi, s tim sto Delphi koristi Object Pascal, jezik koji je malo tezi od Basic-a.
 
Ne znam kakav je program sada ali ja kada sam isao u osmom razredu osnovne stampale su se knjige iz informatike za 8. razred u kojima se obradjivao Visual Basic. Nasa generacija nije imala taj predmet ali sledece su imale. Kako znam? Znam da je moja sestra imala taj predmet i radili su VB. Znam isto tako da je sestra mog druga radila algoritme i VB u osmom razredu. Kako se danas radi ne znam, ali znam da se Visual Basic radio prethodnih godina, a pre VB-a da se radio QBasic.

VB jeste objektno-orijentisan jezik ali dobro poznavanje objektno-orijentisane paradigme je potpuno nepotrebno da bi se napravio program u njemu. Isto vazi i za Delphi, s tim sto Delphi koristi Object Pascal, jezik koji je malo tezi od Basic-a.

Ništa, ostaje mi još jedino da proverim sad od septembra da li stvarno rade VB, ali čisto sumnjam.

By the way, ti si išao u osmi razred, a ne u osmom.
 
Ja svima preporucujem da krenu od .NETa jer je framework free (klase potrebne za rad), okruzenje (visual studio express editioni) & internet je prepun primera, objasnjenja itd.

Izbor jezika? VB.NET je mozda pregledniji pocetniku, c# je korisniji za rad jer deli sintaksu sa c++ i javom.
 

Back
Top