Kojeg vuka ti hraniš?

esperanca137:
TEMELJNI ZAKON ŽIVOTA JE RADOST
MISLI NA USPEH I BĆES USPEŠAN
MISLI NA SREĆU I BIĆES SREĆAN
MISLI NA ZDRAVLJE I BIĆEŠ ZDRAV
TVOJ ŽIVOT JE PROIZVOD TVOJIH MISLI
MISLI IMAJU SNAGU OSTVARIVANJA…

Nekada davno stari Cheroki je svom unuku ispričao jednu životnu istinu:
- U unutra šnjosti svakog čoveka se vodi bitka, kao borba između dva vuka , prava svakodnevna borba u unutrasnjosti svakog od nas.
Pri tom, jedan vuk predstavlja zlo: predstavlja bes, zavist, ljubomoru, tugu, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, greh, srdzbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...
Drugi vuk predstavlja dobro: predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobroćudnost, srdačnost, darežljivost, istinu, saosećanje i veru.

Mali Indijanac se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vredno usmeri na razmišljanje o dedinim rečima, pa ga zapita;
- Deda...i koji vuk na kraju pobedi?
Stari Cheroki odgovori sa smeškom na svom starom licu:
- Pobeđuje uvek onaj kojeg hraniš...

El si ti u sekti?
 
NIKOLABIJELIC-WHITE-21.jpg


sebe sam upravo nahranio !!!
 
ja ocu da hranim dobrog onda se predomislim pa hranim losheg..ali mi u stvari ne prete ozbiljno
a onda ogladnim od toliko razmishljanja pa sednem da jedem pa se prejedem i budem debela ;))
evo ovo da bih neshto napisala zapravo ima rupe :cool:
sve ima svoje, integracija u drushtvo ili samotnjashtvo. ???
da li ako niste ponizni mozhete da se srecno ubrachite..meni se cini da bash i ne. ili sve vreme nekako balansirati dok ne odlepish ili te ubiju ili ces puci i raditi sve ono stho si rekao da necesh a bez nekog dubljeg razloga. nisam neshto ok ali ne bi ni trebalo da budem ovde. evo ovo je losh vuk
sve ima svoju cenu

odgovor

ma ne zhelim da znam kog vuka hranim...pustite me da spavam !!!!!! :evil:
valjda hranim svakog pomalo, a obichno zeznem.
ako vam treba konkretan odgovor onda losheg ali kako god napisem suprotno je
mozda j eproblem plashiti se suvise svojih gresaka...uce me da budem perfekcionista to je i dobro i loshe.
 

Back
Top