koje žestoko piće ispod 1000 din

ne pijem i ne razumem se u vrste i marke alkoholnih žestokih pića,
a situacija je takva da treba da nekom kupim flašu upravo takvog otrova.

gledao sam po ovim super-hiper marketima po beogradu, ima svašta a ja nemam pojma.

stvarno ne bih da se ispucam nekoliko hiljada dinara za neki "luksuz" i kao što rekoh
ne bih da dam više od 1000 dinara, ali sa druge strane ne bih da se osramotim tako što
bih kupio neki škart.

da opišem metaforički: ne bih da nekom kupim Penasonik umesto Panasonic.


molim za savete pomoću kojih bih rešio ovu trenutnu nedoumicu,
a takođe bi mi dobro došla neka osnovna edukacija o tome koje su marke kojih pića
dobre a koje škart.
video sam da su tu razne tekile, vodke, džin, rum, viski... ma svašta,
koje su specifičnosti tih raznih pića, ako ih ima uopšte, ili je pijanstvo isto ma šta popio ?
od čega najmanje stradaju unutrašnji organi ?

Ti kao da ces da polijes coveka alkoholom i da ga zapalis. :)
Misssim, sta znaci "od cega najmanje stradaju unutrasnji organi"?
Jesi i nos zapusio i pravdao se kasirki kad si pitao prodavnici?
Otrov. :lol:

Kupi normalno pice kao normalan covek, ne izvodi tu, glupiras se. Rekli ti lepo ljudi - viljamovka, pelinkovac, viski, drzi se klasike.
 
sljivovica.jpg
 
Виљамовка - Таково
Вињак - Рубин
Домаће ракије - (Жута Оса, Стара Соколова, оне ракије што производи Докић,тата тенисерке...
Мастика македонска, Линцура, Горки лист...
Вина: ново издање "Вршачких винограда", тера Лазарика од Рубина,
 
Muško, ti kao da kupuješ auto pa ne možeš da se odlučiš. Bitno je kome nosiš, u kakvim ste odnosima i kakav utisak želiš da ostaviš.
rakije: ocu svoje cure, doktoru, domaćinu.. najbolje je nositi domaću rakiju ako je baš dobra, ako ne onda hijerarhijski idu : žuta osa, bela osa, viljamovka (nikako "simex", dobre su "porečje vučje" i "takovo"), kajsijevača, dunja, loza (crnogorski prvjenac, crnogorska kruna), stomaklija i ta čuda su ti jeftinija varijanta za alkoholičare ispred prodavnice
whisky: poslovnom partneru, osobi koju poštuješ, kad hoćeš da ostaviš utisak džeka: oko 1000 dinara ti koštaju Ballantines, Johnny Walker, Teachers, Grants, Label 5, imaš čak i bourbon (aromatizovan whisky) Four roses za 1200-1300, ostale jeftinije od 500-900 izbegavaj jer svi ovi koštaju 1000 i kusur (100-200 din)
nazovi likeri: devojkama, gospođama, prijateljima za koje znaš da vole to: jaggermaister, pelinkovac, campari, bacardi, rum, ouzo (sve je do 1000 dindži)
vodke, džinovi, tequile: moraš da poznaješ ukus kome ovo poklanjaš, najčešće devojke koje vole koktele i mlađe osobe: vodka-absolute, danzka, keglewich, smirnoff... gin - gordons, beefeater... tequila - two fingers, pepe lopez, olmeca...

nadam se da će ti ovo bar nešto pomoći
 
Drvoseca: Jos jednom kazem - ne treba mi vino.
znam dobro kome kupujem i zasto, i zato sam naveo sta me zanima, a to je
zestoko pice (ne vino, ne liker, vec ono sto sam naveo u poruci koju si citirao)
Da li si ozbiljan za Viljemovku proizvodjaca Pik Takovo ?

Za kucku: stipsa ti u gacama.

za giska_sa: Hvala za Jagermeister, i toga se ne bih setio

za pull wings of flies: sta znace one oznake VS i VSOP ?


danas sam prosao pored onih tezgi sa medom (sada su kod starog merkatora)
i zagledao sam flase medovace ali se nisam odvazio da kupim jer nemaju nikakve sertifikate.
mada citao sam malo o medovaci, i zakljucio da i ne spada u zestoka pica jer ima do 16%
alkohola (kao vina)

Medovina ima 12-16% alkohola. i to je vino od meda.

Medovaca ima oko 40% i opasno lema u glavu.
 

Back
Top