Koja mi je brzina interneta?

da to 2..4
s21+ kada testiram samo mobilnu vezu sa isključenim bežičnim ide 230.
Dobro mobilni net ide preko LTE modema i nema veze sa wifi...znači protok zavisi od mobilne mreže.
S21 je noviji fon i ima sigurno dve integrisane antene tako da protok mora da bude barem 300Mbps ako ne i više.

Screenshot_20230512-102200.png



Wifi 6E znači ladno barem 500Mbps
 
Poslednja izmena:
Onda je do SBB modema. Možda im tržim da zamene za neku noviju generaciju kada zafali brzine...
Možda su im slabi modemi jednostavno tj wifi protok kako bi obezbedili siguran protok ka kompijuteru...
Ne mora da znači da je to mana.
Verujem da to može da se podesi u samom ruteru , možda je samo B/G/N standard uključen a nije AC tj wifi 5 etc
 
Možda su im slabi modemi jednostavno tj wifi protok kako bi obezbedili siguran protok ka kompijuteru...
Ne mora da znači da je to mana.
Verujem da to može da se podesi u samom ruteru , možda je samo B/G/N standard uključen a nije AC tj wifi 5 etc
U pravu si. Bilo je default podešeno N/AC i bandwidth 20mhz, stavio sam A/N/AC mix a Bandwidth 80 MHZ.
I sada ide 500mbps opušteno.


5g.jpg
 
Pozdrav.
Totalno sam zbunjen. Uzeo sam paket u SBB-u sa brzinom interneta od 200mbps - a kada odem na spees test na googl-u , merač mi pokazuje:

Pogledajte prilog 1340489

Kako od 200 spadosmo na 60? Hoce mi neko objasniti o cemu je ovde rec?
Da nisi kojim slucajem vezan na ruter preko wifija? Ako jesi ovo ti je sjajna brzina ČP
Za 200 moras da imas mnogo dobar ruter i telefon ČP
 
Pozdrav.
Totalno sam zbunjen. Uzeo sam paket u SBB-u sa brzinom interneta od 200mbps - a kada odem na spees test na googl-u , merač mi pokazuje:

Pogledajte prilog 1340489

Kako od 200 spadosmo na 60? Hoce mi neko objasniti o cemu je ovde rec?
Promeni browser. FF ili Safari hoce da pokazuju DL 25 do 50 posto manji. UL je obicno OK. Izgleda da je engine problem.

Chrome tu ne gresi.
 
Razgovarah na FF forumu sa nekim iz firme bas o tome, kazu da znaju za taj bag i rade na tome. Bilo pre godinu i po otprilike. Zanimljivost je i da na nekim masinama pokazuje tacno, a opet na drugim ne zavsino od mreznog cipa. Realtek napr radi dobro a Intel ne.

Ko zna sta moze da bude sve u pitanju.
 

Back
Top