Koga za novog selektora?!

Kome uvaliti rudarski posao?

  • Božidar Maljković

  • Vlada Djurović

  • Aleksandar Djordjević

  • Miroslav Nikolić

  • Vlada Vukojičić

  • Luka Pavićević

  • Aleksandar Trifunović

  • Aleksandar Dzikić

  • Igor Kokoškov

  • Stranac?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Srlesrle:
Sale Djordjevic jos nema iskustva kao trener.I sam je to rekao prosle godine.Kraj price o Saletu Djordjevicu kao treneru repezentacije.Nama treba neko ko zna da osvaja medalje i vodi ekipu,ali sa klupe.Sale bi mogao da vodi ekipu ali kao igrac.Jos je on zelen za selektora.
Jos 2004 sam smatrao da treba njemu prepustiti reprezentaciju, pri čemu bi mu pomoćnici bili perspektivni treneri (Džikić i Kokoškov su po mom ukusu). Ionako to nije posao samo za jednog čoveka. Još je u međuvremenu ipak stekao iskustvo, ma biće odličan
 
Aleksandar Đorđević traži da KSS stane pred ogledalo
Nameštamo mečeve, a posle su nam drugi krivi za sve!
Autor: D.B. | 14.09.2007 - 10:09

http://www.blic.co.yu/_customfiles/Image/slike/2007/septembar/14/sport/djordjevic_1.jpg

Aleksandar Đorđević, naš proslavljeni reprezentativac, kao i mnogi, razočaran je stanjem u našoj košarci, ali kroz duži monolog koji je održao u hotelu „Konvesion“, gde su smešteni srpski novinari, najjači utisak ostavilo je ono što je izrekao, negde u sredini.

- Pre mesec dana, ovde u Madridu, igralo se Evropsko prvenstvo za juniore. I taj film stoji na svim televizijama. Komentatori španske televizije, Huan Montes, San Epifanio i Lopez Iturijaga, legende svetske košarke, dugo su pričali samo o skandalu koji se desio na utakmici Litvanija - Srbija. Ostao sam zabezeknut. Pričali su o tome kako jedan mladi čovek, mladi sportista, ne sme sebi nikada da dozvoli da se služi prevarom. Oni su prevarili! Prevarom su došli do željenog rezultata, i jedna i druga ekipa. Od takvih stvari moramo da se ogradimo. Tu utakmicu je neko sudio, FIBA ju je gledala, a mesec dana kasnije nam dolaze njene sudije, na isto mesto, u maltene istu dvoranu, u istoj zemlji. Kako onda mi da očekujemo da nas te iste sudije poštuju? Gospodo, mi se grdno varamo. Mi još kao nekoga napadamo po medijima, a mi smo blamaža. Otvorite svetsku i evropsku javnost, pa to prenesite da nešto ukapiramo - kiptio je od besa Đorđević.
Sale nacionale je, potom, nastavio:
- Organizaciona struktura u našoj košarci, ne valja. Ključna stvar je Statut koji dozvoljava da se košarka vodi na potpuno isti i zastareli način, kao pre 20 godina i on mora da se, pod hitno, menja. Do 2002. sakrivali smo se iza rezultata jedne generacije. Odgovornost je i dalje kolektivna. Šta to znači?! Ko tačno odgovora za rezultat, igru, postavljanje pozicija, pravljenje mladih igrača…? Na kraju, opet imamo delegatski sistem koji nas je vodio u komunističkim vremenima. Najveća greška je to što pre godinu dana nije rekonstruisan Savez, što su Boru Stankovića oterali forom i fazonom, koji je samo nama politički svojstven, da ne uđe i napravi ono što je nama potrebno. Da donese promene.
O samoj selekciji reprezentativaca, Đorđević kaže:
- Voleo bih da vidim analizu kada i kako gubimo igrače koji samo dodirnu reprezentaciju i više ih nema. Posebno govorim o poziciji plejmejkera gde smo poslednjih godina najmanje četiri igrača promenili. Avdalović se najviše zadržao, ali šta je sa Marinovićem, Popovićem ili Rašićem koji je ovog leta dotakao reprezentaciju i već je otišao. Puštamo iz lige igrače koji nisu dominantni. Poslednji, kao takav, bio je Miloš Vujanić, on se zadržao najduže u jednoj sredini. Prvo u Zvezdi pa Partizanu, potom je dve godine igrao Evroligu i dobili smo igrača ekstra klase. Najnoviji primer je Teodosić koji može da bude jedan od stubova reprezentacija koga ćemo opet da izgubimo, jer je otišao u Olimpijakos i deliće minutažu sa Roderikom Bleknijem. Ne verujem da će igrati pre njega i ne verujem da ćemo mi kao reprezentacija od toga imati mnogo koristi. Ali, korist ima njegov klub i to treba poštovati.
Na pitanje, da li je ga je neko zvao da se uključi u oporavak srpske košarke, Đorđević je odgovorio:
- Moje ambicije nisu vezane za Srbiju, nisam razgovarao sa predsednikom KSS. Oni u Savezu sada sastanče, pitajte ih da li su na Stručnom savetu ili bilo gde poslednjih godina napravili neku strategiju. Ja sam bio u jednoj komisiji sa Divcem, Žeravicom, Nikolićem i jednim čovekom kojeg ne mogu da se setim, a ne mogu da se setim jer se nismo nijednom sastali, što je apsurd. Mnogo babica, kilava deca. Ovo po novinama, jedan protiv drugoga, to je najgore što može da se desi. Svako ima pravo na mišljenje i da ga iznese, ali i neka svako preuzme svoju odgovornost.
Na kraju, o Miličićevoj famoznoj izjavi posle meča sa Grcima.
- Ono što sam video na Internetu, šta je izjavio Darko Miličić o sudijama, videlo je preko pola miliona gledalaca i na ESPN, italijanskim i španskim kanalima. Bila je to velika greška jednog igrača koja je moralo da bude sankcionisana istog trenutka. Lično sam pozvao gospodina Vojina Đorđevića iz „Sinalka“ i rekao mu da mu ne padne na pamet, da slučajno, plati kaznu za Miličića. Neka je plati Miličić, a dobiće još veću kaznu od NBA lige i svog kluba. Od naše reprezentacije mora da oseti kaznu za ono što je uradio i da nauči da kada obuče dres Srbije on predstavlja svoju zemlju. To je nedozvoljeno ponašanje. Zbog jedne banane smo odstranili igrača sa Svetsko prvenstvo 2002. i osvojili medalju. Neću da pominjem ko je i šta je u pitanju, svi znate, ali suština je da smo tada imali čoveka koji je znao šta mora da uradi. Zato smo i osvojili titulu - aludirao je Đorđević na sukob tadašnjeg selektor Svetislava Pešica i NBA zvezde Vladimira Radmanovića.
Svaka čast na ovim rečima.
Jedan je SALE NACIONALE! :)
 
Bravo za Saleta,bravo i za Divca sta sve govore,ALI....IMENA!!!! FALE IMENA!!!! I naravno,dela!Znate,malo figurativno govoreci,svi mi mozemo da lajemo sa strane,ali dok neko ne ugrize mozes da lajes koliko hoces,nista se nece desiti. Znaci,neko mora da pokrene promene....

Dobro je sto se cuje glas svih onih koji hoce dobro nasoj kosarci,i sto kao Sale i Divac nemaju potrebe da zaradjuju preko Saveza-oni hoce stvarno da pomognu.Ali treba NEKO ko ce i nrdto konkretno da uradi.
 
Браво и за Савића! И он је имао одличан интервју, по завршетку наше одисеје у Шпанији. Директно је оптужио Стручни савет, и КСС за катастрофално стање у нашој кошарци.
Сада би требало легенде да преузму главну реч у савезу, и да полако почну са пројектом враћања наше кошарке на старе стазе славе. Са удбашким сином у савезу, са сујетним стручним саветом, и дилетантом селектором, можемо само да тонемо још дубље. Иако је катастрофално стање, увек може горе.
 
FLUID:
Svaka čast na ovim rečima.
Jedan je SALE NACIONALE! :)
e ovako...jedan je sale nacionale..bio..jer nije smeo ovako da priča protiv tih momaka koji su osvojili zlato tamo usred Španije..iskreno, ovo nikako nisu reči nekoga kome smo dodavali epitet "nacionale" ..sve i da je bilo nameštanja, treba ćutati ili reći nešto u našu odbranu...uostalom, šta ako su nameštali da ispadnu ti španci koji nas mrze jer smo ih godinama tukli..uostalom, svako može da igra kako hoće, briga me i ako izgubi sve utakmice ako na kraju osvoji prvenstvo...
Da skratim, Sale me je ovde iskreno razočarao...mislim na priču o nameštanju utakmice, za drugo je u pravu..
 
Dušan Ivković ipak pristao?

Nekadašnji selektor reprezentacije Dušan Ivković nalazi se na korak od povratka na klupu nacionalnog tima, prenose u četvrtak uveče beogradski mediji. Posle sastanka radne grupe u najjačem mogućem sastavu (Kapičić, Stanković, Danilović, Bojić, Čović), nije bilo baš najjasnije da li je Ivković rekao bilo šta na predlog da ponovo sedne na klupu reprezentacije sa kojom je osvajao brojne medalje. Posebno posle izjave predsednika saveza Kapidžića da se razgovori nastavljaju u petak...

Medjutim, u izjavi za"Sport" Ivković se ipak "otvorio" i rekao da je na nešto ipak pristao - u narednom periodu on će ipak biti na čelu srpske reprezentativne košarke:

"Posle jučerašnjeg sastanka sa radnom grupom, dao sam saglasnost i prihvatio odgovornost da vodim brigu o muškom reprezentativnom basketu
U ovom trenutku ne mogu precizno da kažem kako će se krstiti funkcija koju sam prihvatio, ali mislim i da nije od krucijalnog značaja" rekao je Ivković za "Sport".

Ivković je od početka rada pomenute grupe važio za kandidata broj jedan bez konkurencije, bilo da se špekulisalo sa mestom predsednika Stručnog saveta ili selektora. Prva je osoba sa kojom je najjuže rukovodstvo Saveza počelo seriju razgovora za reorganizaciju i traželje izlaza iz tunela u kome se našao nekada trofejni sport.

" Za novi sastanak sam saznao sasvim slučajno, nisam ga očekivao ponovo u kratkom vremenskom intervalu. Otvorili akutnu tematiku, bilo je svega i svačega . Ne samo vezano za košarku, već uopšte za stanje srpskog sporta. Nije mi se dopalo kada su me obavestili da ozbiljno računaju, da sam jedino rešenje.. . Pogotovo što situacija nije jednostavna, tek slede promene Statuta, veliki posao je pred nama, ali, popularno rečeno, dao sam zeleno svetlo – nije želeo da širi priču Dušan Ivković, sa kojim je nacionalna selekcija svojevremeno ispisivala najblistavije stranice pod obručima.
 
e ovako...jedan je sale nacionale..bio..jer nije smeo ovako da priča protiv tih momaka koji su osvojili zlato tamo usred Španije..iskreno, ovo nikako nisu reči nekoga kome smo dodavali epitet "nacionale" ..sve i da je bilo nameštanja, treba ćutati ili reći nešto u našu odbranu...uostalom, šta ako su nameštali da ispadnu ti španci koji nas mrze jer smo ih godinama tukli..uostalom, svako može da igra kako hoće, briga me i ako izgubi sve utakmice ako na kraju osvoji prvenstvo...
Da skratim, Sale me je ovde iskreno razočarao...mislim na priču o nameštanju utakmice, za drugo je u pravu..
Nisam ti odgovorio na ovo jer sam zaboravio...
A pa da, mi najviše volimo da lažemo sebe. Namestimo utakmicu i svi vide, a mi treba da se pravimo naivni, mutavi i ludi. Zato su nam i sport (a i sve drugo) tu gde jeste. Samo korupcija i laži. U tim "sportovima" smo u samom svetskom vrhu.
 

Back
Top