Ко је убио Ранка Панића?

Има ли неко информацију да ли се нешто у радило поводом Јасмине,жртве 5 октобра,да ли је неко одговарао или бар процесуиран ?

Случај Јасмине и Ранка није ни приближно сличан.
Ранко Панић је, ма колико ја волела и подржавала Ивицу Дачића и СПС, убијен на протесту чија је организација унапред најављена и за који је одређено државно обезбеђење. Уколико Ивичина полиција није имала знања или способности да брине о безбедности свих учесника протеста - требало је да тај протест забране. За ово убиство постоји јасна и недвосмислена одговорност полицајца који га је ударао и тог човека треба наћи и ухапсити.
Јасмина Јовановић није убијена. Она је у гужви пала под точкове камиона и настрадала, за шта нико не може да сноси одговорност осим евентуално возача камиона а доказано је да није он крив што је није видео већ је она подлетела под камион својом грешком. Њена несрећна смрт, као и смрт пензоса који је умро од инфаркта нису директна последица митинга већ су могли да их заседе било где. Уосталом, пети октобар, уз дужно поштовање учесницима, није био легитимно заказан и пријављен протест већ спонтано окупљање против власти на ком полиција није имала обавезу да брине о било чијој безбедности. Све и да је власт имала петљу да изведе војску да угуши протест (а ја интимно жалим што нису) имали би пуно право на тако нешто.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Случај Јасмине и Ранка није ни приближно сличан.
Ранко Панић је, ма колико ја волела и подржавала Ивицу Дачића и СПС, убијен на протесту чија је организација унапред најављена и за који је одређено државно обезбеђење. Уколико Ивичина полиција није имала знања или способности да брине о безбедности свих учесника протеста - требало је да тај протест забране. За ово убиство постоји јасна и недвосмислена одговорност полицајца који га је ударао и тог човека треба наћи и ухапсити.
Јасмина Јовановић није убијена. Она је у гужви пала под точкове камиона и настрадала, за шта нико не може да сноси одговорност осим евентуално возача камиона а доказано је да није он крив што је није видео већ је она подлетела под камион својом грешком. Њена несрећна смрт, као и смрт пензоса који је умро од инфаркта нису директна последица митинга већ су могли да их заседе било где. Уосталом, пети октобар, уз дужно поштовање учесницима, није био легитимно заказан и пријављен протест већ спонтано окупљање против власти на ком полиција није имала обавезу да брине о било чијој безбедности. Све и да је власт имала петљу да изведе војску да угуши протест (а ја интимно жалим што нису) имали би пуно право на тако нешто.

Не бих се сложио са тобом бар не у потпуности.Полиција је дужна да брине о безбедности грађана било да се ради о најављеном скупу или не.Нисам мислио да поредим ова два случаја само сам информативно питао.
 
Vučić: Daćemo Paniću ulicu
Četvrtak - 30.07.2009
Polaganjem cveća i paljenjem sveća, Srpska napredna stranka je juče na Trgu republike obeležila godišnjicu smrti Ranka Panića, koji je umro od posledica povreda koje je zadobio u demonstracijama protiv hapšenja Radovana Karadžića.

Potpredsednik naprednjaka Aleksandar Vučić optužio je vlast za Panićevu smrt, a medije za njeno zataškavanje.
- Daćemo mu ulicu u Beogradu, a ubice će odgovarati - obećao je Vučić.
Naprednjaci su juče promovisali majice sa likom Ranka Panića i natpisom „da se ne zaboravi“ koje će, kako kažu, odsad nositi u političkim nastupima.

Zajedno sa naprednjacima ispred spomenika knezu Mihailu, pedesetak metara od mesta gde je Panić zadobio teške povrede od kojih je izdahnuo 15. avgusta, cveće je položila i njegova porodica.
Do sada nisu objavljeni nikakvi podaci o rezultatima istrage o Panićevoj smrti.


V. P.

:bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak:
Овај Александар је из дана у дан све већи хохштаплер и бедник. Ранко Панић је трагично настрадао а он је на његовој смрти добио прилично поена када је у десетинама наврата дрхтавим и патетичним гласом причао о том догађају. Нема емисије у којој није кукао за Панићем и набијао нам на нос како је и његова маленкост четири пута добила пендреком по леђима. И није му доста! Хоће још мало да се рекламира на конто покојника! Најтужније од свега је што се бави оваквим стварима док његова супруга у болници чека тешку операцију.

Ацо, сачекај да видиш како ће ти проћи Ксенија. Ако она случајно умре на хируршком столу плачи по свим телевизијама и оптужи Тадића за убиство, одмах ће ти порасти рејтинг. То је твој ниво, за боље не знаш! А кад већ причаш о томе како медији заташкавају смрт Панића - сети се шта је било са Ћурувијом и запитај се да ли је и то неко заташкавао и да ли ти је онда то сметало или не.

И запитај се, ако је Тадић аутоматски крив за смрт Панића само зато што је председник, колика је твоја кривица за убиство Ћурувије коме си мало пре убиства поручио да ћеш му се осветити? И ти си тада био министар и то директно надлежан за информисање, за разлику од Тадића који није надлежан за полицију!
Колика је твоја морална одговорност што си оно вече извео твоју драгу маму са РТС-а јер ти је јављено да ће зграда бити погођена? Тада је погинуло 16 људи. Размисли мало о томе ... да се може видети кривица за смрт тих људи, ти би вероватно био крвав до лаката.
 
Poslednja izmena:
У праву си, ствар треба назвати правим именом. Прекорачење овлашћења је водило до убиства и убица мора да иде у затвор. Нека раде шта знају и умеју, ако треба нека све полицајце који су обезбеђивали протест поведу на полиграф али нека ухапсе одговорног.
Па кад ће да нађу одговорног?

Да га ми тражимо, пошто држава неће... !? :evil:
 
Па кад ће да нађу одговорног?

Да га ми тражимо, пошто држава неће... !? :evil:

Подржавам сваку акцију која доводи до откривања починиоца али без да то подразумева агресију на жардињерама које сигурно нису убиле Панића. ;)
 
A Tadicu Sadame,nista :roll:

Po ovome se vidi sta radi propaganda......kada 95' meko ugane zglob na fudbalu bilo je Slobo Sadame........sada Tadic moze opusteno da pobije 50-ak ljudi na sred trga i nista.......;)

Паа,:think::think: :think:
како је то БоТа крив,
када је тог дана био у Румунији!?
 
Паа,:think::think: :think:
како је то БоТа крив,
када је тог дана био у Румунији!?

Није бре био :D Био је у фебруару кад је онај мали сагорео у амбасади а кад су убили Панића је ваљда био ту ...
Мада је другарица горе лепо питала - ако је он крив за то, како Вучић није крив за неке друге људе? :think:
 
Није бре био :D Био је у фебруару кад је онај мали сагорео у амбасади а кад су убили Панића је ваљда био ту ...

:think::think::think:
Може бити да сам се прерачунао, али мислим да није био у Београду, а није ни битно!!!
Мада је другарица горе лепо питала - ако је он крив за то, како Вучић није крив за неке друге људе? :think:

Па тад су била друга, мрачна, времена,
а сада је "слобода и демократија"!!!
:whistling::whistling::whistling:

Наравно да су обојица "криви" и да су морали да сносе бар део одговорности,
али превише је то за земљу,
која своје вође, тако лако, испоручује Хагу:evil::evil::evil:
И У КОЈОЈ ОД ЗВАНИЧНИКА, АМА БАШ НИКО НИЈЕ ОДГОВАРАО, НАКОН УБИСТВА ПРЕМИЈЕРА!!!:eek::eek::eek:
 

Back
Top