Kafana KLUB: Zdravlje pre svega!

cek, a u cemu je problem, koji ti je moj cipela broj? si u stanju ili ti udarilo na mozak i zivce? da nije daleko bilo anemija?

pa si pitala sta ti je ciniti? imas dakle najvise u mesu, riba posebno, mleko, mlecni proizvodi, jajca a ima u algama samo moras ih jedes sveze, dakle odes na ciganliju i trpas u usta dok si jos u vodi

sta ti nije jasno kad ti kazem se trenerka skupila?
 
cek, a u cemu je problem, koji ti je moj cipela broj? si u stanju ili ti udarilo na mozak i zivce? da nije daleko bilo anemija?

pa si pitala sta ti je ciniti? imas dakle najvise u mesu, riba posebno, mleko, mlecni proizvodi, jajca a ima u algama samo moras ih jedes sveze, dakle odes na ciganliju i trpas u usta dok si jos u vodi

sta ti nije jasno kad ti kazem se trenerka skupila?

Z ne znam sta ti zboris,al ja se sa tobom zazam sto se tice trendze :)

- - - - - - - - - -

Ako je malo ispod minimuma ref vrednosti, koriguj ishranu i mozes da uzimas onaj neki beviplex ili oligovit neko vreme.

Pretpostavljam da si radila i krvnu sliku, jel tu sve ok?



Jest' tesko.
U januaru radila i rekose da je sve cool :)
 
Poslednja izmena:
Z ne znam sta ti zboris,al ja se sa tobom zazam sto se tice trendze :)

- - - - - - - - - -



Pre par meseci tad je sve ok bilo,mozda dve stvari na donjoj liniji al kolko se secam doktor je rekao ok..
Evo nadjoh u januaru sve ok mcv je 83(a to je donja) a rdw je 15,7(a gornja je 14,5),al su mi rekli da je sve cool :)

opusti se, samo me mrzelo turam emocije :mrgreen: uostalom ovo sve govori :lol:

Pogledajte prilog 396036

- - - - - - - - - -

pa kome ti vise verujes, doktorima il nama ovde? :roll:

- - - - - - - - - -

:hahaha:
 
Ne bi bilo previse da uzmem zgutam ovu: http://www.anafarm.org/b12_biovit.htm jednom nedeljno posto pise da sadrzi 1000 µg vitamina B12?:mrgreen:

- - - - - - - - - -

opusti se, samo me mrzelo turam emocije :mrgreen: uostalom ovo sve govori :lol:

Pogledajte prilog 396036

- - - - - - - - - -

pa kome ti vise verujes, doktorima il nama ovde? :roll:

- - - - - - - - - -

:hahaha:

Brate to za krvnu sliku sam rekla da je ok,i to je vadjeno za nesto drugo u januaru,a sad sam radila b12.
A isla sam kod opste da je pitam sta bi onako povremeno tipa jednom u godinu dve trebalo da radim posto ne jedem meso,a ona mi je rekla gvozdje i kao bitno ti je samo da ne upadnes u anemiju,znaci toliko o tome,a za ove ostale stvari sto joj nabrojah je rekla to mi ne radimo,al kontam da ni nije njen posao da zna sve te sitnice,vec ako mi nesto bas zafali da me uputi gde treba...
I onda sam lepo otisla kod privatnjaka i uradila b12...

- - - - - - - - - -
 
Jbt sad sam opet na pogresnoj stranei neta,ono kad se izgubis u sopstvenom hipohondrisnju:lol:
Nego ne znam dal je nekom zanimljivo ovo al sam citala da postoje razlicite varijacije tipa:
https://chriskresser.com/what-everyone-especially-vegetarians-should-know-about-b12-deficiency/
Supplementing with B12
Cyanaocobalamin is the most frequently used form of B12 supplementation in the US. But recent evidence suggests that hydroxycobalamin (frequently used in Europe) is superior to cyanocobalamin, and methylcobalamin may be superior to both – especially for neurological disease. (9, 10 p. 225) This is probably because methylcobalamin bypasses several problems in the B12 absorption cycle and doesn’t need to be decyanated or reduced to the (+1) state (the only state that can cross the blood-brain barrier). On top of that, methylcobalamin provides the body with methyl groups that play a role in various biological processes important to overall health.
http://veganhealth.org/b12/noncyanob12

Znaci po kazaniju interneta methylcobalamin je najbolja verzija:D,plus mozda su malo drugacija doziranja,al nevermind ovo mozda bude znacilo nekoj dusi koja zaluta na forum trazeci svoje odgovore:lol:

- - - - - - - - - -

Dakle sad cu lepo da odstupim sa ovog pdf i da se unormalim:lol:
Samobanovanje na 30 dana:lol:
 
13445302_494072000784919_9128778532353495305_n.jpg


- - - - - - - - - -

malo smeha iz grupe TNT :D
 
BEDA: Interno nema ni za šolje!
Lokalne vesti - Ponedeljak 22.08.2016 - 09:59
Stanje u zdravstvu u Vranju odavno je alarmantno, ali čini se da ovih dana doseže najniže grane.

1471852278-internodorucakamas.jpg

Ovo je doručak koji se nudi bolesnim ljudima na Internom odeljenju FOTO Amaterski snimak
Anonimni čitalac OK Portala poslao je fotografiju kao ilustraciju doručka koji se može videti na Internom odeljenju vranjske Bolnice.

Čaj je poslužen, kao što se može zapaziti, u plastičnoj,korišćenoj čaši od jogurta, a pored ovećeg komada hleba na meniju je i omanji komad sira.

- Ovako izgleda dorukak naInterno u Vranju. Čaj donose ukantice od euro krem, a služe učaše od jogurt mlekare Gložane.

Mislim da plastična čaša košta oko jedan dinar. Pozdraviteministra Lončara
- kaže naš anoniimni saradnik.

Šaljite svoja zapažanja, objavićemo. Ako ništa, a ono da nas ne prave ludima pri zdravoj pameti.
OK RADIO
 
Poslednja izmena od moderatora:
Off topic: mogli bi uz doručak da im daju i tablicu sa deklinacijama. Jest' Vranje, ali ne može baš samo jedan padež da se koristi.
Problem je u pravopisu, pismenosti,, i Crnogorci koriste cetiri padeza ( imaaao sam djevojku u Nikshic), ali je to svima nama simpaticno.
U principu je tekst razumljiv, problem je sto u bolnicama po Srbiji ( ali ne samo u Vranju) pacijenti ne dobijaju hranu ili to sto dobjaju ne mgu da jedu,
a to jel sa deklinacijama i konjugacijama i nema nikakve veze.
Valjda i polupismeni ljudi smeju da se pozale na zdravstveni sistem u Srbiji?
Deklinacije nisu pravopis;)
 
Poslednja izmena:
Problem je u pravopisu, pismenosti,, i Crnogorci koriste cetiri padeza ( imaaao sam djevojku u Nikshic), ali je to svima nama simpaticno.
U principu je tekst razumljiv, problem je sto u bolnicama po Srbiji ( ali ne samo u Vranju) pacijenti ne dobijaju hranu ili to sto dobjaju ne mgu da jedu,
a to jel sa deklinacijama i konjugacijama i nema nikakve veze.
Valjda i polupismeni ljudi smeju da se pozale na zdravstveni sistem u Srbiji?
Deklinacije nisu pravopis;)

Meni nije ni malo simpaticno sto je narod toliko nepismen. Sutra na izborima njihov i moj glas vrede jednako.

Naravno da i takvi nepismeni i neobrazovani imaju pravo da se pozale, zato i rekoh off topic.

Deklinacije nisu pravopis;)

Nisu, nego gramatika. Ali ne vidim smisao ove tvoje recenice. Bar da sam negde spomenuo pravopis pa da zato to kazes, ovako je totalno besmisleno.
 
Meni nije ni malo simpaticno sto je narod toliko nepismen. Sutra na izborima njihov i moj glas vrede jednako.

Naravno da i takvi nepismeni i neobrazovani imaju pravo da se pozale, zato i rekoh off topic.



Nisu, nego gramatika. Ali ne vidim smisao ove tvoje recenice. Bar da sam negde spomenuo pravopis pa da zato to kazes, ovako je totalno besmisleno.

ako cemo po gramatickoj i pravopisnoj ispravnosti, tvoja poslednja recenica je nepismena
 
ako cemo po gramatickoj i pravopisnoj ispravnosti, tvoja poslednja recenica je nepismena

Rečenica ne može biti pismena ili nepismena. Mislim da treba da pronađeš značenje te reči. Kakvu sam grešku napravio u toj rečenici? :)
Možda eventualno da sam dodao neki veznik, ali se plašim da bi tada dobila drugačiji ton.
Svakako ovim ljudima ne bih zamerio ništa tome slično, ali ovde se radi o totalnom neznanju sopstvenog jezika. To što tamo piše nije srpski.
 
Poslednja izmena:
Rečenica ne može biti pismena ili nepismena. Mislim da treba da pronađeš značenje te reči. Kakvu sam grešku napravio u toj rečenici? :)
Možda eventualno da sam dodao neki veznik, ali se plašim da bi tada dobila drugačiji ton.
Svakako ovim ljudima ne bih zamerio ništa tome slično, ali ovde se radi o totalnom neznanju sopstvenog jezika. To što tamo piše nije srpski.

ko u vranju prica srpskim o kome ti govoris?
ne mozes ceo svet da stavis u kalup crne i bele, prave linije i ugla 90*
smisao napisanog se i te kako razume
a tema sigurno nije pravpis
 
Meni nije ni malo simpaticno sto je narod toliko nepismen. Sutra na izborima njihov i moj glas vrede jednako.

Naravno da i takvi nepismeni i neobrazovani imaju pravo da se pozale, zato i rekoh off topic.



Nisu, nego gramatika. Ali ne vidim smisao ove tvoje recenice. Bar da sam negde spomenuo pravopis pa da zato to kazes, ovako je totalno besmisleno.
Grmataika je jedno ,a pravopis drugo, a dijalekt je nesto trece.
E sad. jesi u pravu da stampani mediji ili mediji an zeneral ne smeju ( ili ne bi trebalo) da pisu ovakve nerazumljive besmislice jer tako ljudi ( cak ako su iz Vranja ne pisu,
ali govore tako) jer i taj sto koristi samo cetiri padeza u govoru ne moze da razume ovaj clanak iz uvodnog posta.

Nije problem u coveku koje kaze , izgovori u cashe ili u kantice, problem ja da je taj koji pise clanak nepismen.
negde ljudi brzi govore, negde otezu sa govorom, ali je na novinaru da zna kada neko brzo govori pa cujemo reci
tipa učaše da to napise u čaše.

Meni cak ni taj vranjanski nije nekakav problem , problem je kada na PDF Politika neko otvori temu sa naslovim:

Monica Belluci propričala Srbski.
Ej, propricala:D
 
Rečenica ne može biti pismena ili nepismena. Mislim da treba da pronađeš značenje te reči. Kakvu sam grešku napravio u toj rečenici? :)
Možda eventualno da sam dodao neki veznik, ali se plašim da bi tada dobila drugačiji ton.
Svakako ovim ljudima ne bih zamerio ništa tome slično, ali ovde se radi o totalnom neznanju sopstvenog jezika. To što tamo piše nije srpski.
Pa pokusao si da budes duhovot ismejavajuci ljude sa Juga Srbije, ali ponavljam, svoje dijalekte ne bi trebalo da ismejavamo, trebalo bi da pisemo
stampi i protestvujemo , ali to valjda nije tema ovde?
tema su nekakvi uslovi u nekoj bolnici, koji , jel nisu bas mnogo lepi i prijatni, a jezik ko jezik.
Pada polako u zaborav, cak i Dive koja prekonosira tvoj doprinos topiku ne razlikuje glagole
pa kaze
Ko u Vranju prica srpski o kome ti govoris
U Vranju kao i na celom belom svetu jezici se govore, price se pricaju, postoje i glagoli reci, kazati,
a u ovom slucaju si ti samo nesto pomenuo, spomenuo.

I srpski zna da bude tezak i za govor, pricu, kazivanja kao i svaki drugi lep i bogat jezik.
 
Nisam uopšte pokušavao da budem duhovit. Ne mogu da ti opišem koliko mene ljudska glupost boli i pogađa. Teško mi je da zbijam šale sa njihovim neznanjem, pošto se to njihovo neznanje na kraju odražava na čitavo društvo.

Možda ipak da protestujemo, bez v. Čini mi se da tako imamo veće šanse.
 
Napisah redakciji opasan mail jer nije u pitanju samo ovaj clanak, oni su svi od reda nepismeni ukljucujuci i glavnog i odgovornog urednika.
Te godine je zapošljen veći broj novinara i započeta je njihova edukacija i specijalističko usavršavanje u zemlji i svetu, što je rezultiralo formiranjem jedne od najačih redakcija na lokalnoj medijskoj sceni Srbije. Ubrzo, radio postaje lider u informisanju nerazvijenog područja juga Srbije a sve u cilju stvaranja modernog civilnog društva i propagiranja savremenih ideja Evropske orijentacije.

Ovo kao da je Gasic, ministar bivsi sastavljao:D
Novinari idu na specijalisticka usavrsavanja pa radio postaje lider u regionu:D
 

Back
Top