Kineski nadgrobni spomenici

Da li ste za uvoz robe kvaliteta poput kineskog?


  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .
Ma ja cu ionako svoje telo da zavestam BG ZOO vrtu da nahrane malo tigrove i lavove, a ako ne zele onda sahrana na moru, a ako ni to ne prodje e onda krematoroijum (ali bezveze je da zagadjujem zivotnu sredinu). A mogu da poklonim telo i medicinskom fakultetu. Pa ce jednog dana neko bar na meni nesto da nauci.
U svakom slucaju necu i ne zelim spomenik, tako da me ne zanima ko ih i za koliko prodaje.
Sto se tice ostale kineske robe ja sam za. Kvalitet nije toliko los i garant ce biti bolji vremenom, a cene ce biti znatno manje od proizvoda istog kvaliteta Paul&Shark npr. ciji originali znaju da budu bezobrazno skupi.
Sto se tice borbe nase konfekcije, neka se bore, ali kvalitetom i parolama kupujmo domace pa cu i kupovati. To sto neko odobrava kinesku robu ne znaci da ce nju i da kupuje.
 
bejbica:
Pa prijatelju koliko para toliko i muzike.
Mislim da smo to vec svi ustanovili.
Ja kad budem umirala necu da me na drugi svet prati kineski jeftini mermer, to zasigurno 8-).

MA ima taj slogan i kod nas ali problem je u tome sto su time potrosaci na gubitku vise nego sto su proizvodjaci na dobitku ( ovo ti kazem kao neko kome je jos svez kolokvijum iz Osnova ekonomije :) ). Naravno postoji i prica o zastiti domace industrije, ali dokle ce to da traje i dokle cemo mi time da trpimo gubitke. Ko nam je kriv sto nam je slaba produktivnost.
 
I jače industrije su posegle za jeftinom radnom snagom na istoku. I onda mi gura firmirani duks šiven u Maleziji za 150 evra, a neku jadnicu je tamo platio dolar dnevno i protiv toga sam. Zašto je naš kamen skup toliko, da ne govorim kako ti za istu stvar kamenoresci traže i do 50% veću-manju cijenu jedni u odnosu na druge. Nažalost u to sam se uvjerio i jako mi smeta kad iskorištavaju neuke ljude u situaciji da se to "mora" uraditi za godišnjicu, pa daju crno ispod nokta i zadužuju se...
 
Vidi nedavno su Francuzi dizali frku oko jeftinih kineskih tartufa, kao nije u redu, nije to taj kvalitet ovo-ono. Onda kasnije pročitam kako imaju hiljade hektara plantaža Francuzi, specifičnih plantaža, ali ipak plantaža. Ko je tu koga pravio majmunom i prodavao porcije sa par grama "najkvalitetnijeg" tartufa par stotina evrića. Na sva ova dešavanja treba samo brzo reagovati i ne treba puno kukati u vrijeme sveprisutne globalizacije nema načina da se učaurimo i sačuvamo. Što neka od naših firmi nije uvezla taj kamen i rekla evo imate naš (talijanski) bolji i skuplji i imate ovaj jeftini. Kao što reče neko vjerujem da bi dosta ljudi opet uzelo skuplji u fazonu: ko nema para daj dva. :lol:
 

Back
Top