Kineska hrana

Srirača je meni najbolji azijjski čili. To i tamarind obavezno donosim sa Tajlanda.

Ostalo se sve može zameniti i improvizovati.

Inače ja ludim zbog ribljeg sosa koji ovde isključivo donose u tim litarskim flašama. Nažalost menja se šmek sa vremenom tako da mi se redovno dešava da bacim barem trećinu jer ne stignem da potrošim. Pitao sam prodavca u 70-om zašto nema manjih kaže gazda samo tako naručuje. Iz kog razloga ne znam. Sličo je recimo za mirin,samo ogrome flaše.
 
Taj chili koji imaju ne da je slan, nego razbija :lol:

Kupio sam fermentisane čili papričice. U bočicu od 200gr kao da je neko stavio 1kg soli.

Video sam da se ''kineski kupus'' može kupiti i po megamarketima, tako da i u današnje vreme moe da se spremi klopa za par minuta.

--------------

E sad samo - gde naći dobar WOK. :think: To je za mene sada tegoba, ako neko zna - neka mi pomogne. :rumenko:


@Proka : Šta najviše spremaš?

--------------

Ja sam tu kupio sos od ostrige, chia seme, dugotrajne štapiće za jelo, zeleni čaj, veliku kesicu lovor-lista, crni susam, susam ulje, soja sos (u velikoj bočici, što je bila velika greška :lol: držim se ja kikomana, kineski soja sos je ultra crn), biber ulje, pileći bujon pakovanje i ne znam šta još ne. A, da, ogromno pakovanje kiselog đumbira.

:ok:

Na sajtu spices.rs se mogu pronaći mnogi sosovi, među kojim je i LIQUID SMOKE.

https://www.geniesserdepot.de/liqui...t-hickory-aroma-340-ml/neue-produkte/a-57957/

Naime, jelu daje aromu kao da je pravljeno na roštilju. :think:

paaaa, najbrže mi je piletina u slatko kiselom sosu, mada ja volim sve da je bar malo ljuto

sos od ostriga, doajem gde god stignem :D
ramen i rižoto sa morskim plodovima dobro idu uz sos od ostriga

samo još nisam probao kako ide na krompiru kao ti, ali prvom prilikom

jel kad pečeš krompir ?
 
Srirača je meni najbolji azijjski čili. To i tamarind obavezno donosim sa Tajlanda.

Ostalo se sve može zameniti i improvizovati.

Inače ja ludim zbog ribljeg sosa koji ovde isključivo donose u tim litarskim flašama. Nažalost menja se šmek sa vremenom tako da mi se redovno dešava da bacim barem trećinu jer ne stignem da potrošim. Pitao sam prodavca u 70-om zašto nema manjih kaže gazda samo tako naručuje. Iz kog razloga ne znam. Sličo je recimo za mirin,samo ogrome flaše.

Riblji sos dodajem na listu sledeci put.
 
paaaa, najbrže mi je piletina u slatko kiselom sosu, mada ja volim sve da je bar malo ljuto

sos od ostriga, doajem gde god stignem :D
ramen i rižoto sa morskim plodovima dobro idu uz sos od ostriga

samo još nisam probao kako ide na krompiru kao ti, ali prvom prilikom

jel kad pečeš krompir ?

Da, krompir se malo prokuva tipa 10-15-20 minuta, zavisi koliko je dobar.

Sa krompirom obicno radim tako sto nakon kuvanja ga posolim krupnom morskom solju i uljem i ostavim tako jedno 5-10 minuta da para ispari. Nakon toga dodam nekoliko kapi tog sosa, a onda promesam polako da se krompir ne raspadne posto je tada zbog soli vec dobio pufnastu teksturu. Ta pufnasta tekstura posle kada se zapece, a zbog ulja, bude tvrdja. Onda se okrene tokom pecenja i taj tvrdji deo postane mekan jer upadne u saft.

Dakle, nakon sto odstoji stavim u nauljanu tepsiju dalje, odvojim svaki krompir zasebno da bude i stavim da se zapece. 5 minuta pred kraj pecenja dodajem vegete malo da dobije boju, ulje se pomesa sa vegetom, a dodatno je tu i sos od jegulje i onda krompir bude

Kora bude hrskavomekana, ako ti to ima nekog smisla :D Iznutra je mekano k'o dusha (i vrelo!)

Uz mladi lukac i mladi sir ili spanac, blitvu itd ne znam ima li bolje. Moze i riba, eto, neka fina riba. Ovo je malo jaci krompir doduse, pa bi bilo fino da ide uz neki beli sos od pavlake.

Evo ga video snimak, samo sto sam ja to malo unapredio za moj ukus.

 
Poslednja izmena:

Back
Top