Капичић: Срби су већином били за четнике, краља, цркву и интелектуалце

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.789
Србија је већином била за четнике, не за партизане, то вам ја кажем. Србија је била везана за краља, династију, цркву, која је у души народа, и интелектуалце какав је био Слободан Јовановић - испричао нам је Капичић.
Запад је подмукло подржао геноцидног антисрпског Тита. Једну истину је Титова десна рука Капичић рекао, Срби су већином били за четнике, краља, цркву и интелектуалце као Слободан Јовановић. Само аутошовинисти ће данас подржати Тита и антисрпски Запад. Да видим смешне аргументе аутошовиниста, љубитеља геноцидног Тита.
 
Poslednja izmena od moderatora:
https://www.blic.rs/vesti/tema-dana/sto-bih-se-mirio-s-onim-kome-sam-brata-ubio/emssqv6
Запад је подмукло подржао геноцидног антисрпског Тита. Једну истину је Титова десна рука Капичић рекао, Срби су већином били за четнике, краља, цркву и интелектуалце као Слободан Јовановић. Само аутошовинисти ће данас подржати Тита и антисрпски Запад. Да видим смешне аргументе аутошовиниста, љубитеља геноцидног Тита.
A zasto kapicic nije rekao sta je radio ljudima koji nisu mirisali ljubicicu...belu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
https://www.blic.rs/vesti/tema-dana/sto-bih-se-mirio-s-onim-kome-sam-brata-ubio/emssqv6
Запад је подмукло подржао геноцидног антисрпског Тита. Једну истину је Титова десна рука Капичић рекао, Срби су већином били за четнике, краља, цркву и интелектуалце као Слободан Јовановић. Само аутошовинисти ће данас подржати Тита и антисрпски Запад. Да видим смешне аргументе аутошовиниста, љубитеља геноцидног Тита.
i rusi su podrzali tita
 
https://www.blic.rs/vesti/tema-dana/sto-bih-se-mirio-s-onim-kome-sam-brata-ubio/emssqv6
Запад је подмукло подржао геноцидног антисрпског Тита. Једну истину је Титова десна рука Капичић рекао, Срби су већином били за четнике, краља, цркву и интелектуалце као Слободан Јовановић. Само аутошовинисти ће данас подржати Тита и антисрпски Запад. Да видим смешне аргументе аутошовиниста, љубитеља геноцидног Тита.

kad srbi shvate da ih je draža PRODAO jer je radio za MASONE
krenuće na bolje, jer će značiti da srbi konačno počinju i da misle, svojom glavom
 
Кад Срби коначно схвате какав је лоботомични експеримент над њима вршен деценијама можда нам стварно крене на боље.
Od 1903. kad su ubili srpskog kralja i kraljicu pa doveli prosjake na presto, od tad Srbija nije bila normalna zemlja do 1945.
 
Да видим смешне аргументе аутошовиниста, љубитеља геноцидног Тита.

Tito je bio Car, srpski Car. Jeste bio uzurpator Krune, jeste bio politicki terorista kao Car, ali je bio Car. To se mora postovati. Carevina se mora postovati!
 
Tito je bio Car, srpski Car. Jeste bio uzurpator Krune, jeste bio politicki terorista kao Car, ali je bio Car. To se mora postovati. Carevina se mora postovati!
Нити се мора нити треба нити се сме ако мислимо да опстанемо!
 
Нити се мора нити треба нити се сме ако мислимо да опстанемо!

Netacno, i srpska Kruna na Dedinju ne rusi ostavstine istorije i postuje tradiciju Carevine! Pa i kad su uzurpatori i politicki teroristi u pitanju.
Mi nemamo banditsku franacku ustasku papsku praksu damnatio memoriae, rusenje spomenika i tako dalje i izmisljanja nove istorije. Carevina zivi!
 
Od 1903. kad su ubili srpskog kralja i kraljicu pa doveli prosjake na presto, od tad Srbija nije bila normalna zemlja do 1945.
Ако сматраш да је под Обреновићима била срећа за Србију због њихови веза са Аустријом јасно је зашто и време под аустријским капларом сматраш нормалним
 
Netacno, i srpska Kruna na Dedinju ne rusi ostavstine istorije i postuje tradiciju Carevine! Pa i kad su uzurpatori i politicki teroristi u pitanju.
Mi nemamo banditsku franacku ustasku papsku praksu damnatio memoriae, rusenje spomenika i tako dalje i izmisljanja nove istorije. Carevina zivi!
O чему ти причаш???
 
Ако сматраш да је под Обреновићима била срећа за Србију због њихови веза са Аустријом јасно је зашто и време под аустријским капларом сматраш нормалним
Pod Obrenovićima je poginulo samo 10,000 Srba u ratovima i Srbija se uveličavala, a pod pobeguljama i prosjacima Karađorđevićima je uzalud izginulo 2 miliona Srba ni za šta, a uz to Srbija nestala sa mape 1918.
 
Pod Obrenovićima je poginulo samo 10,000 Srba u ratovima i Srbija se uveličavala, a pod pobeguljama i prosjacima Karađorđevićima je uzalud izginulo 2 miliona Srba ni za šta, a uz to Srbija nestala sa mape 1918.
Какве везе има твој пост са Капичићевом изјавом која је овде тема?
 
Какве везе има твој пост са Капичићевом изјавом која је овде тема?
Zato što ta izjava nije tačna. U velikom delu Srbije je podrška monarhiji potpuno izumrla 1903. Recimo na jugu zemlje, koji su od Turaka oslobodili Obrenovići, niko živ nije podržavao Karađorđeviće, to je bila isključivo šumadijska dinastija. Tokom WW2 JVuO nije praktično ni postojala u južnoj Srbiji, sve što su oslobodili Obrenovići je bilo uz Partizane.
 
Zato što ta izjava nije tačna. U velikom delu Srbije je podrška monarhiji potpuno izumrla 1903. Recimo na jugu zemlje, koji su od Turaka oslobodili Obrenovići, niko živ nije podržavao Karađorđeviće, to je bila isključivo šumadijska dinastija. Tokom WW2 JVuO nije praktično ni postojala u južnoj Srbiji, sve što su oslobodili Obrenovići je bilo uz Partizane
Чие мислиш да докажеш своју изјаву да би побио Капичићеву ?
А да и не говоримо да у време Капичићи нису ни на политичкој нити војној мапи уопште постојали Обреновићи као релевантни :rtfm:
 
Чие мислиш да докажеш своју изјаву да би побио Капичићеву ?
Ja ti rekoh. Ako je Srbija samo Šumadija onda je ta njegova izjava tačna. A kod nas na jugu nisi imao četnika ni u tragovima, svi su bili uz partizane.
А да и не говоримо да у време Капичићи нису ни на политичкој нити војној мапи уопште постојали Обреновићи као релевантни :rtfm:
Nisu važni Obrenovići. Poenta je da dinastija Karađorđević nije imala nikakvu podršku u ogromnom delu Srbije. Čak i ko nije bio komunista nije voleo Petra i Aleksandra Karađorđevića. Ja odgovorno tvrdim da su u na primer Leskovcu sprovedeni demokratski izbori 1941. da bi više glasova dobio i Adolf Hitler nego kralj Pera.
 
haha-good-one
 
Ja ti rekoh. Ako je Srbija samo Šumadija onda je ta njegova izjava tačna. A kod nas na jugu nisi imao četnika ni u tragovima, svi su bili uz partizane.

Nisu važni Obrenovići. Poenta je da dinastija Karađorđević nije imala nikakvu podršku u ogromnom delu Srbije. Čak i ko nije bio komunista nije voleo Petra i Aleksandra Karađorđevića. Ja odgovorno tvrdim da su u na primer Leskovcu sprovedeni demokratski izbori 1941. da bi više glasova dobio i Adolf Hitler nego kralj Pera.
Па тврди, ко ти брани - хартија све трпи :fdlan:
 
Istina jeste, ali samo delimično.

Kapičić je upotrebio reč Srbin, a zapravo nije mislio Srbin, već Srbijanac.
Da, Srbija ili bar centralna Srbija je bila promonarhijska. Srbi van Srbije posebno u Hrvatskoj su bili u velikoj većini propartizanski. CG i BIH Srbi negde pola/pola otprilike
 

Back
Top